swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Nowe rondo zdaje egzamin! (video)

Dodane: admin Data: 2012-08-30 12:59:53 (czytane: 44054)  Wersja do druku

Wygląda na to, że od dziś skończą się kłopoty kierowców związanie z pokonaniem skrzyżowania ulic Boh. Warszawy i Witosa. Czy droga "przez mękę" jaką odbywali codziennie, zwłaszcza w godzinach szczytu to już historia?

http://swietokrzyskie.info/wiadomosci/foto/2009_04/RG304600s.jpg
foto: archiwum

Wszyscy pamiętamy dotychczasowy obraz skrzyżowania. Sznur pojazdów jadących od strony Pińczowa ciągnął się aż do "Kwiatkowej Góry". Miejmy nadzieje, że to już za nami. Trwają ostatnie prace kosmetyczne przy nowym rondzie, wkrótce będzie ono już w pełni funkcjonalne.

rondo_szpital19.jpg

rondo_szpital15.jpg

 

Nowe rondo jak na razie zdaje egzamin. Co prawda spora cześć kierowców jest trochę zdezorientowana, (najprawdopodobniej jadąc "na pamięć"), stoi dłuższą chwilę przed wjazdem na rondo, zakłócając trochę dynamikę jazdy, ale to najprawdopodobniej kwestia kilku dni i wszyscy się przyzwyczają.

rondo_szpital10.jpg

rondo_szpital17.jpg 

 rondo_szpital18.jpg

rondo_szpital16.jpg

 

Gdy pytaliśmy kierowców o wrażenia, wszyscy chwalili takie rozwiązanie. Były obawy co z ciężarówkami, czy rondo nie okaże się dla nich za małe, ale jak dziś zaobserwowaliśmy, nie ma z tym problemu.

 

/MC/

Zobacz video:

rondo_szpital_video.jpg
Kliknij i oglądaj

 

Czytaj również: Mamy rondo na skrzyżowaniu ulic Boh. Warszawy i Witosa!


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (70)
     

-Jaguar (2012-08-30 17:17:25)

Sam przetarg trwał ze 3 lata :)

-Nik Czemny (2012-08-30 17:04:38)

Wszystko fajnie ale wysepkę mozna by że się tak wyraże troszkę bardziej "zagospodarować".

-miszczu (2012-08-30 17:00:19)

No i baja. Najgorsza była ta jazda "na trzy pasy", kiedy kierowcy jadący na podporządkowanej prosto objeżdzali z prawej tych jadących w lewo. To jeszcze pół biedy, ale kilka razy nawet jak jechałem prosto wrąbywali mi się z prawej.

-ZIMĄ MOGĄ BYĆ PROBLEMY JAK ŚNIEG ZASYPIE WYSEPKE (2012-08-30 16:58:37)

TA WYSEPKA JEST DOBRA LATEM ALE ZIMĄ JAK BĘDĄ INTENSYWNE OPADY ŚNIEGU MOGĄ BYĆ PROBLEMY BĘDZIE NIE WIDOCZNA ( ZNIKNIE POD ŚNIEGIEM )

-Dlaczego tak późno? (2012-08-30 16:57:05)

Nareszcie ktoś posłuchał rad kierowców a nie "specjalistów" i w jedną noc rozwiązał wieloletni buski węzeł gordyjski. Ciekawe ile poszło przez te lata na Bo to za tanie rozwiązanie, a na dodatek skuteczne. Wydaje mi się że poprzedni burmistrz wolał drogie i nic nie wnoszące inwestycje. A dlaczego? no właśnie ;)

-marta (2012-08-30 15:53:03)

no nareszcie! :))

-angelika (2012-08-30 14:46:44)

wreszcie ktoś pomyślał... super :))

-oo7 (2012-08-30 14:05:10)

Skoro dało sie to zrobić w ciagu jednej nocy, to pytam sie dlaczego dopiero teraz???

- (2012-08-30 14:02:47)

Trafne spostrzeżenie Panie Romku

-Romuald Szaszłyk (2012-08-30 13:48:21)

W jeden dzień to zrobili jakby nie mogli tego zrobić kilka lat wcześniej :)

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry