swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Busko: Kolizja na światłach przy kościele NPNMP.

Dodane: Agnieszka Data: 2012-08-23 10:55:45 (czytane: 20260)  Wersja do druku

W czwartek, 23 sierpnia, około godziny 10.20, na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną ulicy Boh.Warszawy z ul. Staszica i Poprzeczną doszło do kolejnej kolizji drogowej. Uczestniczyły w niej dwa auta - buska taksówka i Renault Laguna na śląskich numerach.

Tuż przed przejściem dla pieszych od strony Pl. Zwycięstwa w tył Forda combi kierującego się do rynku uderzyło auto, w którym podróżowały dwie kobiety. Największych uszkodzeń, widocznych na zdjęciach, doznała Laguna.

wypadek_skrzyzowanie001.jpg
 

wypadek_skrzyzowanie003.jpg 

wypadek_skrzyzowanie004.jpg
 

Na miejsce zdarzenia przybyła buska policja drogowa, która udrożniła ruch na skrzyżowaniu i przystąpiła do wyjaśniania okoliczności zdarzenia.  

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (26)
     

-handlarz szrotem (2012-08-23 21:32:54)

a jak to jest ze parking na przeciwko zus jest platny a pelno aut stoi na zakazie na chodniku przy partyzantow i jakos biletow parkingowych nikt nie ma

- (2012-08-23 19:49:25)

;

- (2012-08-23 18:22:22)

zrobic rondo kolo plywalni i bedziemy sie w kolko krecic bedzie ubaw

-Lord Vader (2012-08-23 17:24:21)

Tosz to szok!!!

-_ (2012-08-23 15:08:24)

Jakiś czas temu pisałem o buskich parkometrach. Do tej pory nie wiem, gdzie kupić bilecik.
PS. Pal licho ilość świateł w Busku ale BŁAGAM! Zsynchronizujcie je!

-olo (2012-08-23 14:13:17)

cymbalizm buskich rozwiązań drogowych najlepiej ilustruje parkowanie płatne. Oto kilka dni temu na Mickiewicza tuż przy rynku zxaparkował jegomość z drugiej części Polski. Zaparkował i szuka parkometru. Nie znalazł i łazi po okolicznych sklepach pytając jak się tu uiszcza opłaty za parkowanie. Oczywiście sprzedawczynie rezolutne albo nie wiedziały albo nie słyszały by ktoś płacił. Wreszcie nieszczęśnik dowiaduje się że gdzieś jest kiosk a w nim bilety parkingowe. Więc wybrał się na poszukiwanie tego kiosku. Opadł z sił jak się dowiedział jakie to wpisy na tych biletach nalezy zrobić aby 3 godziny parkować. Ani tablicy informacyjnej ani prostego piktogramu w sprawie parkowania. Komentarz był następujący: że tez mnie coś podkusiło na takie zadupie przyjechać

-* (2012-08-23 14:07:18)

koszt budowy ronda a instalacji światel jest chyba nieporównywalny. Busku potrzebna jest wnikliwe studium ruchu drogowego opisujące stan aktualny i propozycje na przyszłość. Opracowanie wieloletnie a nie ściubienie tu rondo tam światełka. Obowiązkiem władzy jest mieć taką profesjonalna i wieloaspektową analizę. Czy takową posiada? Prawdopodobnie nie.

-nie mieszkaniec (2012-08-23 13:40:58)

jeszcze by się przydały ronda koło US i koło szpitala

-Podróżnik (2012-08-23 12:04:23)

Podzielam zdanie Mieszkańca. Zachód od dawna wprowadza ronda w miejsce świateł. Ich wieloletnie doświadczenia pokazały, że to jest lepsze i skuteczniejsze rozwiązanie. Ruch jest płynniejszy, dużo rzadziej dochodzi do kolizji i co bardzo ważne, ronda działają jak swoiste progi zwalniające, nie pozwalając szarżować napalonym kierowcom. Światła nie zapobiegną piratom jeździć setką lub lepiej przez środek miasta. Rondo tak bo jeśli koleś wjedzie na wysepkę za szybko to zostawi na niej zawieszenie lub miskę olejową i drugi raz tego nie zrobi.
A chyba o to powinno chodzić mądrej władzy - poprawiać bezpieczeństwo nie szastając miejskim groszem.

-- (2012-08-23 11:46:51)

ale wydazenie

-Mieszkaniec (2012-08-23 11:45:17)

Zastanawia mnie fakt zainstalowania aż na trzech skrzyżowaniach sygnalizacji świetlnej, zamiast zbudowania w tych miejscach rond. Na całym świecie odchodzi się od kierowania ruchem światłami gdyż już z zasady takie rozwiązanie jest korkogenne i zastępuje je rondami. Aby utworzyć rondo w cale nie jest potrzebna ogromna ilość miejsca, na każdym z tych skrzyżowań jest na nie miejsce. Przy zastosowaniu ronda poza zwiększeniem płynności ruchu spada także kolizyjność skrzyżowania oraz jest to rozwiązanie wielokrotnie oszczędniejsze zarówno w fazie wykonawstwa jak i późniejszego utrzymania. Może któryś z radnych zainteresowałby się wystąpieniem z projektem o dotacje na program budowy rond w Busku bo poza skrzyżowaniami kierowanymi sygnalizacją świetlną są one potrzebne w wielu innych miejscach np. pod szpitalem, skrzyżowanie koło basenu i wiele innych. Nie bądźmy jak zwykle ogonkiem europy gdzie stosuje się rozwiązania wypierane już w bardziej rozwiniętych krajach.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry