swietokrzyskie.info


Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Porażka MKS Busko na inaugurację sezonu.

Dodane: Agnieszka Data: 2012-08-14 16:35:39 (czytane: 17907)  Wersja do druku

Porażkę na inaugurację sezonu odnieśli piłkarze MKS Busko-Zdrój. na własnym stadionie przegrali 0:1 ze Spartą Kazimierza Wielka. Jedyna bramka spotkania padła bezpośrednio z rzutu rożnego po uderzeniu Marcina Dudzińskiego.

Mecz z drużyną z Kazimierzy Wielkiej był wielka niewiadomą. Sparta w poprzednim sezonie walczyła o awans do III ligi. Z zespołu odeszło tylko dwóch zawodników, więc nadal jest to mocny zespół. Buski zespół natomiast to nowicjusz w tej klasie rozgrywkowej. Spotkanie rozpoczęło się bardzo nerwowo. Już w piątej minucie spotkania poważnej kontuzji nabawił się buski środkowy obrońca Norbert Kula. Przez całe spotkanie buszczanie stworzyli mnóstwo dogodnych sytuacji. Trzy stuprocentowe zmarnował Wiesław Francuz, a dwie Piotr Rajca. Groźny strzał głowa Mariusza Boguszewskiego wybronił bramkarz Sparty, Damian Pałaszewski. Swoje sytuacje miała także Sparta ale dobrze bronił Marcin Ciemiera.

mksbusko_001.jpg 

mksbusko_002.jpg 

MKS Busko bramkę stracił w drugiej połowie spotkania, bo bezpośrednim strzale z rzutu rożnego. Na listę strzelców wpisał się grający trener Sparty, Marcin Dudziński. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa. Zdrój bardzo chciał odrobić straty i ostatnie pięć minut zagrał trzema obrońcami.

„Żal, że straciliśmy te punkty. Zapłaciliśmy frycowe w IV lidze, bo stworzyliśmy więcej sytuacji a mecz przegraliśmy i mamy zero punktów” - dodał po meczu trener MKS, Sławomir Grzesik.

Kolejne spotkanie MKS Busko zagra w środę 15 sierpnia na wyjeździe w Lubrzanką Kajetanów. Początek spotkania o godzinie 17.

MKS zagrał w składzie: Ciemiera - Boguszewski, Kula (5   Kolanowski, 85   Witkowski), Krzemiński, Kordos - R.Charyga, Krupa (60   Kumor), Drame, Piotrowski - Korczak (46   Rajca), Francuz.

Więcej zdjęć na: www.zdrojbusko.futbolowo.pl

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (19)
     

- (2012-08-15 08:38:35)

mam nadzieje ze działacze nie
bd chcieli robic awansu za wszelką cene do 3 ligi

-do poniżej (2012-08-14 21:52:20)

A dlaczego przegrali?

- (2012-08-14 18:33:11)

Busko jako beniaminek IV ligi dostał puchar za awans

- (2012-08-14 18:08:41)

A kto to te czorne, działacze ? Wybory do pzpn-u blisko to chyba o poparcie zabiegajo

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry