Dodane: Agnieszka Data: 2012-08-14 16:35:39 (czytane: 17908) 
Porażkę na inaugurację sezonu odnieśli piłkarze MKS Busko-Zdrój. na własnym stadionie przegrali 0:1 ze Spartą Kazimierza Wielka. Jedyna bramka spotkania padła bezpośrednio z rzutu rożnego po uderzeniu Marcina Dudzińskiego.
Mecz z drużyną z Kazimierzy Wielkiej był wielka niewiadomą. Sparta w poprzednim sezonie walczyła o awans do III ligi. Z zespołu odeszło tylko dwóch zawodników, więc nadal jest to mocny zespół. Buski zespół natomiast to nowicjusz w tej klasie rozgrywkowej. Spotkanie rozpoczęło się bardzo nerwowo. Już w piątej minucie spotkania poważnej kontuzji nabawił się buski środkowy obrońca Norbert Kula. Przez całe spotkanie buszczanie stworzyli mnóstwo dogodnych sytuacji. Trzy stuprocentowe zmarnował Wiesław Francuz, a dwie Piotr Rajca. Groźny strzał głowa Mariusza Boguszewskiego wybronił bramkarz Sparty, Damian Pałaszewski. Swoje sytuacje miała także Sparta ale dobrze bronił Marcin Ciemiera.
MKS Busko bramkę stracił w drugiej połowie spotkania, bo bezpośrednim strzale z rzutu rożnego. Na listę strzelców wpisał się grający trener Sparty, Marcin Dudziński. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa. Zdrój bardzo chciał odrobić straty i ostatnie pięć minut zagrał trzema obrońcami.
„Żal, że straciliśmy te punkty. Zapłaciliśmy frycowe w IV lidze, bo stworzyliśmy więcej sytuacji a mecz przegraliśmy i mamy zero punktów” - dodał po meczu trener MKS, Sławomir Grzesik.
Kolejne spotkanie MKS Busko zagra w środę 15 sierpnia na wyjeździe w Lubrzanką Kajetanów. Początek spotkania o godzinie 17.
MKS zagrał w składzie: Ciemiera - Boguszewski, Kula (5 Kolanowski, 85 Witkowski), Krzemiński, Kordos - R.Charyga, Krupa (60 Kumor), Drame, Piotrowski - Korczak (46 Rajca), Francuz.
Więcej zdjęć na: www.zdrojbusko.futbolowo.pl
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (19) |
-zawiedziony (2012-08-21 11:18:30)
Prosze Pana trenera o zespól który gral w zeszlym sezonie bo te nabytki są nic nie wartne a placi się kase ale to chyba za sprawą pana F-za
-LIKWIDACJA KLUBU PIŁKARSKIEGO (2012-08-19 20:55:37)
Jest w końcu oficjalna propozycja by zlikwidować klub piłkarski w Busku-Zdroju na obecną chwilę zawiązuje się społeczny komitet, który w swym składzie będzie miał dwóch prawników A za cel stawia sobie uczynienie wszystkiego co tylko możliwe by zlikwidować klub piłkarski przynoszący Busku tyle wstydu - jesteśmy wszyscy dobrej myśli , że w końcu zakończy się wyrzucanie pieniędzy tak publicznych jak i pozyskanych od sponsorów , którym działacze mydlą oczy. Wszyscy trzymajmy kciuki by udało się zlikwidować ten klub - POWODZENIA.
-obserwator (2012-08-18 18:35:48)
buhahaaaa!!!!! z Lubrzanka ostali baty z kazimierzą baty - DOŁUŻCIE IM Z KASY GMINNEJ DO TYCH 160 TYSIECY JESZCZE ZE 200 TO MOŻE COŚ WYGRAJĄ BUHAHAAAA !!!!!!!
-tragediiii (2012-08-17 11:19:50)
dla czego nasz zacny portal nic nie pisze o wspaniałej drużynie AKS vel BKS a teraz to już chyba MKS a jeszcze za jakiś czas nie wiadomo za nazwę wymyśla by kasę z gminy ciągnąć - i ojej przewspaniałym występie na wyjazdowym meczu z Lubrzanka (wieś gdzieś w Polsce)oraz o wspaniałej grze wychwalenego guru druzyny Pan W , który jest jednocześnie wspaniałym trenerem młodzieży, która jak się w niego zapatrzy to miej panie w opiece te z góry przegrana drużynę - zlikwidować ten klub i przeznaczyć kasę na jakąś dyscyplinę z sukcesami jak np. Boks i ludzi z pasją , którzy nie jak działacze piłkarscy pracują z poświęceniem za darmo i odnoszą sukcesy.
-kibic (2012-08-16 14:19:57)
Dziwi mnie że z takim średniakiem jak Lubrzanka dostajemy 5 bramek. Co się dzieje? Ze Spartą powinno być 3-1 dla nas bo oni nic nie pokazali ale jak się traci bramki z rogu o czym tu mówić. Obawaiam się że przyjdzie nam bronić się przed spadkiem.
-do poniżej (2012-08-16 12:07:19)
Co Ty piszesz?Jaki awans.Teraz trzeba się będzie bronić przed spadkiem.
- (2012-08-16 11:23:56)
A widzieliśta co nasz Wesek pokozoł.
-do poniżej (2012-08-16 11:03:09)
Ty grałeś?Myślę że Ty próbowałeś kopać.
- (2012-08-16 09:23:50)
Może dlatego nie otrzymałeś dresu ani piłki bo poznali sie na twoim talencie i jak szybko zaczołeś tak szybko skończyłeś hahahahaha :D
-do bartek (2012-08-15 21:49:16)
a może zastanowił byś się dla czego w żadnej innej sekcji nie trenuje tyle dzieci co w tym beznadziejnym klubie piłkarskim - ano dla tego, że buskie lobby nie pozwoli aby ta nasza uzależniona władza przeznaczała dotacje na inne dyscypliny , które na pewno przyniosły by Busku o wiele więcej chwały niż ten żenujący MKS - BKS - AKS czy jaka tam kolejna nazwę mu się nada grający na terenie okolicznych wsi. Ja pamiętam tylko że gdy swego czasu przez trzy lata grałem w tym bajzlu to w tym okresie nigdy nie otrzymałem żadnego nowego dresu. A panowie działacze , których było bardzo wielu non stop chodzili w nowiutkich dresach znanej marki niemieckiej. Tak bylo co nie panie W.. czy panie Z.. Uważam ponad to , że chańba dla buska jest utrzymywanie "sportowców- piłkarzY". , którzy aby uczcic sukces lub wyrazic żal po porazce spędzali czas w barach przybijając gwoździe do stolików. Grałem trochę bo to była moja pasja ale obecnie3 jestem największym wrogiem piłki nożnej tak lokalnej jak i narodowej (błazenada pokazana przez polskie gwiazdy podczas euro) najsłabsza drużyna w najsłabszej grupie) dokładnie jak bym oglądał buskich piłkarzyków - WSTYD ;-(
-pełen obiektywizm (2012-08-15 11:35:15)
w Busku powinny funkcjonowć 2 odzielne kluby jednak mocno ze sobą związane , drużyny mlodzieżowe powinny być pod oddzielną nazwą , z innym zarządem utrzymywane przez miasto , natomiast druzyna seniorów z innym zarządem utrzymywana głównie przez sponsorów tak aby pieniądze na mlodzież nie były marnotrawione przez "piłkarzy " z zewnątrz , w takim klubie i w takim miescie jak Busko należy stawiać głownie na dzieci , mlodzież aby z nich coś kiedyś wyrosło i mieli gdzie spędzać czas więc wiecej inicjatyw dla dzieciaków , trzeba im stwarzać lepsze perspektywy i warunki do uprawiania sportu , a nie że 1szy zespoł ma wszystko pozłatwiane , stypendia , diety warunki do treningu , a dzieci pod opieką wybitnych trenerów 1 piłke na trening i macie i grojta
-bartek (2012-08-15 11:28:03)
Popieram komentarz poniżej. a co do p. Obserwator to niech mi pan pokaże w Busku inny klub w którym systematycznie trenuje ok 100 lub nawet ponad sto osób. W tym większość młodzieży.
-do obserwtora (2012-08-15 11:09:31)
Drogi Panie zapraszam Pana na mecze druzyn mlodziezowych MKS Busko lub w normalny dzien tygodnia by zobaczyl Pan ze ten klu to nie tylko druzyna seniorów ale kilka grup dzieci i mlodziezy wiec prosze ocenic to obiektywnie moze Pan nie lubi Pilki Nożnej ale jest wielu sympatyków tej dyscypliny sportu w Busku wiec prosze wypowiadac sie w swoim imieniu i podpisac sie pod komentarzem
-obserwator (2012-08-15 10:08:08)
Drodzy Państwo Urząd Miasta i Gminy dotuje kwoto ponad 120 tysiecy złoty ten klub - czy naprawdę nie ma na co tych pieniedzy wydać Panie Burmistrzu prosze z tym skończyć i dotowac tak jak inne dyscypliny uprawiane na terenie gminy Busko Zdrój - za chwile bedziemy znów w naszym mieście obserwować kiboli z KSZO Ostrowiec i pilnujacych ich setki policjantów - jak chca grać to za swoje piłka nozna niestety = chamskie zachowania na stadionach rozróby bójki i bijatyki - po co dotować taka pseudo kulturę. Myslę Panie Burmistrzu że może Pan te pieniądze lepiej wydać mimo iż wszyscy wiedzą o pana zamiłowaniu do piłki nożnej to jednak zapewniam Pana, ze więcej radosci daja mecze dzieciaków
-zażenowany (2012-08-15 09:40:17)
Droga władzo jest wiele dyscyplin sportu w Busku-Zdroju, które są dyskryminowane przez władzę, które odnoszą sukcesy na terenie kraju a nie jak pseudo-piłkarze grający na pobliskich wioskach i to jeszcze z takim skutkiem jak to ostatnio widzieliśmy. Dlaczego wiec to właśnie piłka nożna jest tak mocno finansowana kosztem prawdziwych dyscyplin sportowych jak np. boks, pływanie czy tez piłka ręczna gdzie przedstawiciele tych dyscyplin starają się najczęściej własnym sumptem coś zdziałać (gdyż miasto największe pieniądze przeznacza na pseudo sportowy klub piłkarski w Busku). W tych przypadkach sportowcy po wygranych lub też przegranych zawodach nie chodzą do barów i nie nadużywają tak jak to robią nieudaczni panowie z boiska, a którym się jeszcze za tą żenadę płaci pieniądze. Wiem że nie ma szans na zmiany mimo obietnic zrobienia porządku w końcu z tą piłką ale może jednak ktoś nad tym zastanowi o co tu w ogóle chodzi. Niech nasi piłkarze graja tak dalej i niech spadają jak najniżej aż znikną z powierzchni - tego im i sobie życzę.
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.