swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Kolejne odcinki kanalizacji wybudowane.

Dodane: Agnieszka Data: 2012-08-13 10:53:31 (czytane: 13918)  Wersja do druku

Prace przy skanalizowaniu gminy Busko-Zdrój idą pełną parą. Wart blisko 129 mln zł projekt pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta i gminy Busko-Zdrój" realizowany jest z dużym powodzeniem.

Przebudowano i wyremontowano istniejącą kanalizację sanitarną na terenie miasta. Zakończono już budowę kanalizacji w Łagiewnikach, Chotelku, Nowym Folwarku i Mikułowicach. Gospodarstwa domowe w tych sołectwach podłączane są teraz do nowo wybudowanej sieci. W ubiegłym miesiącu prace prowadzone były w znacznym stopniu w miejscowości Bronina, gdzie wybudowano ok. 0,5 km nowej sieci kanalizacyjnej.

Ponadto przebudowano i wyremontowano ujęcie wody w Szczaworyżu, magistralę wodociągową z tej miejscowości i przepompownię wody przy ulicy 12 stycznia w Busku-Zdroju. W lipcu kontynuowano remont ostatniego obiektu na tym etapie prac - hydroforni i zbiornika wody przy ul. Łagiewnickiej w mieście.

kanazlizacja.jpg



Prowadzono również prace przy pompowni głównej, pompowniach recyrkulacyjnych osadu, budynku technicznym i reaktorach wielofunkcyjnych.

Zakończenie inwestycji planowane jest w 2013 roku. Jej koszt to blisko 129 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko to ponad 88 mln, a dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach wynosi prawie 11 mln zł.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Busku – Zdroju zaprasza wszystkich mieszkańców z terenu prowadzonej inwestycji do kontaktu z Jednostką Realizującą Projekt w celu pozyskania informacji o możliwościach przyłączania się do nowo budowanej sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.

Opr. EHR,
Fot. Archiwum JRP
Źródło: busko.pl

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (4)
     

-do kuby (2012-08-17 09:23:37)

Jak byś znał i interesował sie rozwojem Buska to na pewno bys wiedzial gdzie jest ul. Przemysłowa

-kuba (2012-08-15 12:11:40)

a do licha gdzie jest ul przemyslowa w busku przeciez w busku nie ma zadnego przemyslu

-yxz (2012-08-15 10:44:56)

A kiedy powstanie kanalizacja dla mieszkancow przy ul. Przemysłowej,przeciez ci mieszkancy spuszczaja ścieki do pobliskiego rowu, ktory przechodzi przez częsc uzdrowiska.

-zabraknie czasu (2012-08-14 09:49:09)

Zabraknie czasu panu burmistrzowi Sikorze na spełnienie swoich obietnic przedwyborczych jak będzie w takim ślamazarnym tempie realizował inwestycje poprzednika Wasowicza. Kiedy pan panie burmistrzu zacznie realizować swoje pomysły ???? A może ich pan nie ma ???

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry