Prace przy skanalizowaniu gminy Busko-Zdrój idą pełną parą. Wart blisko 129 mln zł projekt pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta i gminy Busko-Zdrój" realizowany jest z dużym powodzeniem.
Przebudowano i wyremontowano istniejącą kanalizację sanitarną na terenie miasta. Zakończono już budowę kanalizacji w Łagiewnikach, Chotelku, Nowym Folwarku i Mikułowicach. Gospodarstwa domowe w tych sołectwach podłączane są teraz do nowo wybudowanej sieci. W ubiegłym miesiącu prace prowadzone były w znacznym stopniu w miejscowości Bronina, gdzie wybudowano ok. 0,5 km nowej sieci kanalizacyjnej.
Ponadto przebudowano i wyremontowano ujęcie wody w Szczaworyżu, magistralę wodociągową z tej miejscowości i przepompownię wody przy ulicy 12 stycznia w Busku-Zdroju. W lipcu kontynuowano remont ostatniego obiektu na tym etapie prac - hydroforni i zbiornika wody przy ul. Łagiewnickiej w mieście.

Prowadzono również prace przy pompowni głównej, pompowniach recyrkulacyjnych osadu, budynku technicznym i reaktorach wielofunkcyjnych.
Zakończenie inwestycji planowane jest w 2013 roku. Jej koszt to blisko 129 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko to ponad 88 mln, a dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach wynosi prawie 11 mln zł.
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Busku – Zdroju zaprasza wszystkich mieszkańców z terenu prowadzonej inwestycji do kontaktu z Jednostką Realizującą Projekt w celu pozyskania informacji o możliwościach przyłączania się do nowo budowanej sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.
Opr. EHR,
Fot. Archiwum JRP
Źródło: busko.pl