swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Festyn Rodzinny „Święto Ogórka” w Widuchowej.

Dodane: admin Data: 2012-08-02 08:56:27 (czytane: 25560)  Wersja do druku

Burmistrz Miasta i Gminy Busko - Zdrój, Rada Sołecka wsi Widuchowa, Buskie Samorządowe Centrum Kultury zapraszają na Festyn Rodzinny „Święto Ogórka” w Widuchowej.

Miejsce:
WIDUCHOWA, 5 sierpnia 2012 r. - plac dawnej Szkoły Podstawowej.

Program:
godz. 12.00 Odpustowa Msza Święta w kaplicy  pw. Matki Boskiej Anielskiej w Widuchowej, poświęcenie schodów prowadzących do kaplicy.

godz. 16.00 rozpoczęcie Festynu:
– prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży (zespół „Zlepce”) oraz mieszkańców Widuchowej „Widuchowianie”
– konkursy i zabawy
– występ Zespołu „Tuczępianie”
– zabawa taneczna z zespołem „EXTON”
–  godz. 24.00 – zakończenie Festynu


WSTĘP WOLNY
Ponadto: gastronomia, atrakcje dla dzieci.

Festyn zrealizowano przy udziale środków Gminnego Programu
Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w 2012 r.

swieto_ogorka_widuchowa2012.jpg 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (34)
     

-Widuchowa (2012-08-06 11:16:09)

Ad Pomidorek
Jeśli trzeba będzie święcić, to jak najbardziej, co do sołtysa to chyba dobrze, że angażuję się w rozwoju wsi. Brawa dla Sołtysa i organizatorów .

-olo (2012-08-05 20:44:16)

Niektóre z nazw wprost powalaja. Np Lejdis, Top But, New Fashion, Crazy Age
i parę takich kulfonów językowych. Najpiękniej jednak brzmi ,, multi high technology gregory,, Tu własciciel dał upust swojej fantazji. Niezły jest Kotpol. Wbrew nazwie nie sprzedają tam kocich skórek a naprawiaja auta. A dlaczego sklep z wyposażeniem łazienek nazywa się Akwedukt chyba sam własciciel dokladnie nie wie. Z zasady nie wchodzę do sklepów tak wyszukanie nazwanych bo i oferta jest podobnie mało wyszukana. Nazwa np Słoń Torbalski ciekawa , zachęca do odwiedzin i rzeczywiście oferta jak na tą mieścinę niezła.

-nagrodzony czajnikiem (2012-08-05 17:06:24)

Zapomniałes jeszcze dodac tylko Marconi SPA :-)

-Ogórkolandia (2012-08-05 14:33:36)

Super nazwa! Odpowiadająca kompleksowi prowincji wyrażającemu się w takich nazwach jak: Orange Pub, Scalar Club, Dolce Vita, Palais Blanc, Full Pizza czy Rywa Verci. Ogórkolandia jako nazwa znakomicie się komponuje z wymienionymi
Co ciekawe im bardziej marny lokal tym nazwa pretrnsjonalniejsza. Olo

-Pomidorek (2012-08-05 12:10:29)

Nowy sołtys dobrze zaczyna- kapliczka,schody póżniej poręcze-zawsze będzie coś święcił?-to zgodne z aktualną polityką. Mamy nadzieje.że przy następnych wyborach zostanie wyświęcony. ZA TERESKI było wesoło i normalnie a nie bucowato.

-tojo (2012-08-04 12:26:47)

do Pani i Pana ciekawych gastronomii.
Przyjedziecie to zobaczycie -i się zdziwicie jak budowlance robią imprezę.
A nawiasem mówiąc Pni CZ.i Pan K. nie macie moralnego prawa zadawać jakichkolwiek pytań na temat gastronomii.Państwa już opisano wiele razy na forum ,Państwu już Dziękujemy.

-róży (2012-08-04 10:10:01)

Ad Pani tytoniarzowa.
Jeśli święta Kinga tyle lat wytrzymuje, to i ogórek wytrzyma tysz.

-buszczanin (2012-08-03 21:58:27)

Festyn zrealizowano przy udziale środków Gminnego Programu
Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w 2012 r.burmiszcz niech się lepiej zajmie problemami ludzi a nie jakimiś festynami on po prostu ten kurdupel ma ludzi i ich problemy w dupie lepiej gminne pieniądze wydawać na pijaków z góry dziękujemy panie burmiszczu

-Pani tytoniarzowa (2012-08-03 19:33:48)

Już mi się podoba ta impreza, połączenie odpustu z festynem! Apeluję jednak do organizatorów o wiecej inwencji, fantazji, a nawet odrobiny szaleństwa w efektownym, tradycyjnym, odnoszącym sie do miejscowej historii, czy tamtejszego obyczaju, nazwaniu tego wydarzenia.

Banalne i wyświechtane "święto ogórka" nie zachęca do wyprawy do Widuchowej.

Tylko żeby komuś nadmiernie rozwiniętemu intelektualnie, wzorem nowokorczyńskich mędrców, nie przyszło go głowy nazawanie tego eventu..."Ogórkonalia", bo osobiście uduszę!!!

- (2012-08-03 15:15:36)

Niech się wieś bawi za swoje, bo wydaje mi się że część tej popijawy będzie sfinansowana z budżetu a jak wiadomo rolniki nie płacą podatku dochodowego więc niech się zrzucą na ten bal z tego co zarobili na ogórach

-- (2012-08-03 12:39:56)

No pewno bedzie cememtowa kiełbacha i wóda z ogóra bo na prawdziwą nie będzie miał zgody to sie chyba nie nawalimy

-!!! (2012-08-03 12:33:14)

Zapowiadają gastronomie ciekawe co będziemy jeść i pić bo w tym roku żarcie robi nam budowlaniec.

-stefek (2012-08-03 11:49:49)

byłem w widuchowie alem nawet jednego łogura nie widzioł za to jabola było że cho cho

-ALA (2012-08-03 10:34:42)

BRAWO ORGANIZATORYY ,LUDZIOM NA WSI TEZ SIE COS NALEZY . NIE WSZYSCY MOGA PRZYJECHAC DO BUSKA Z. NA ROZNE KONCERTY.,POCHODZE Z SASIEDNIEJ WSI ALE DO WIDUCHOWY JEZDZE CO ROKU NA UROCZYSTA MSZE ODPUSTOWA A POTEM DO RODZINY ,TERAZ DOSZO SWIETO OGORKA I FESTYN OBOK SZKOLY-CHWALA ORGANIZATOROM ZE ROBIA COS JESZCZE DLA WSI I DLA GOSCI. CIESZMY SIE Z TEGO BO ZA PARE LAT LUDOWA TRADYCJA W NASZYCH OKOLICACH ZAGINIE ,WIEM PO SOBIE MIESZKAM 30 LAT W BUSKU I ZADKO JEZDZE NA WIES BO NIE MA JUZ TAM RODZICOW A CZASEM MI TESKNO .

-do sałaciaka (2012-08-03 10:20:13)

Jesli w Koniecmostach jest potrzeba zrobienia swieta ogóra to niech go zorganizuja.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry