swietokrzyskie.info


Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Ruszają prace nad zagospodarowaniem terenu Zimnych Wód.

Dodane: AT Data: 2012-07-23 11:34:35 (czytane: 17330)  Wersja do druku

3 lipca 2012 r. podpisana została umowa ze staszowskimi firmami: Przedsiębiorstwem Budowlano-Handlowym „ADMA”- bis sp. j. oraz „ADMA” Zakład Remontowo-Budowlany na zagospodarowanie Zimnych Wód oraz terenu przy ul. Stawowej w Busku-Zdroju.

W ramach inwestycji powstaną punkty widokowe oraz utwardzona zostanie część ciągów pieszych i ścieżek rowerowych. Ruch na tym terenie regulować będą odpowiednio oznakowane tabliczki. Również obszar przyległy do „źródła” zostanie uporządkowany, pozwoli to podkreślić jego walory krajobrazowe i przyrodnicze. W pobliżu „źródła” zostaną wybudowane „szałasy” służące do odpoczynku i rekreacji.

zimne_wody.jpg 

Zadanie obejmie też oczyszczenie zbiornika wodnego przy ul. Stawowej oraz uregulowanie jego linii brzegowej. Na działce przylegającej do stawu staną elementy małej architektury. Termin zakończenia prac planowany jest w grudniu br.

Inwestycja realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich  2007-2013”.  

Opr. i fot. EHR
Źródło: busko.pl



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (34)
     

- (2012-07-23 13:29:37)

Nie ruszać tego zakątka.

-olo do kolo (2012-07-23 12:35:55)

Każda inwestycja społecznie użyteczna powinna być możliwie szczegółowo skonsultowana z lokalna społecznościa. Dlatego że społecznośc ta jest podmiotem a nie przedmiotem działań magistratu czy samorządu. Ponadto społecznośc miejscowa najlepiej oceni wartośc pomysłu / a tego magistraccy nie lubią / wyrazi opinie o koszcie wykonania / tez tego się dobrze nie słucha/ oraz wyrazi ogólny pogląd o jakości władzy / tego słuchać nie sposób/.

W poprzednim ustroju władza wiedziała lepiej. Teraz się zmieniło. Widać w BZ
nie bardzo.

Wydać unijne pieniądze łatwo. Trudniej wydać mądrze, tak aby wprowadzić nową jakość. Kto się będzie tym przejmował. Zopisów nt zagospodarowania Zimnych Wód nie wynika mi jakiś przemyślany projektZrobi się przetarg / to najważniejsze/ a potem wybuduje się ścieżki jakieś szałasy, zrobi otwarxie. Szałasy menele jeszcze tego samego miesiąca podpala. Scieżki za rok zarosną a za pięć lat nikt pamiętać o tym nie będzie

Cały taki projekt powinien składac się z kilku części: architektoniczno-budowlanej, monitoringu miejsca, sprzątania i wykorzystania. Czyli projektu organizowania tam np zajęć dla dzieci, imprez, zabawitp. Tego nie będzie bo musieliby usiąść i pogadac magistraccy, BSCK, dyrekcje szkół i ktoś jeszcze. A to jest niemozliwe

Taka jesy moja ocena i ogląd buskiej marnośći. Marności powodowanej brakiem kreatywności, inicjatyw, pomysłów. I o tym mogę dyskutować jak to zmienić. Nie jest ważne kim jestem , ważniejsze co mam do zaproponowania.

-lolo do olo (2012-07-23 12:12:25)

obserwując liczne komentarze do artykułów nie sposób nie zauważyć , iż właśnie olo - naczelny buski znawca wszelkiego tematu , wizjoner i krytyk z naciskiem na krytyk// myślę ,że tu tytułów dość //, poprzez buską stronę www próbuje leczyć swoje kompleksy i frustracje . Ze swej strony chciałbym zaproponować aby Pan/i/ Olo ujawnił się wreszcie i przerwał swoje anonimowe elaboraty do każdego z artykułów i dał się wreszcie poznać społeczności buskiej . Proponuję też ,w najbliższych wyborach ubiegać się o stanowisko burmistrza aby swoje pomysły i przemyślenia móc wreszcie wcielać w życie , a nie wiecznie wylewać na klawiaturę swoje frustracje /abstra***ąc od powyższego artykułu/

-olo (2012-07-23 11:43:51)

a tak przedyskutować projekt i zakres prac choćby na tym forum, to się buskiej władzy nie chce? Pogadać ze społeczeństwem nad zabezpieczeniem przed dewastacją tez się nie chce?
Pokazać projekt przedsięwzięcia zebrać o nim opinie, również?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry