Dodane: AT Data: 2012-07-23 11:34:35 (czytane: 17328) 
3 lipca 2012 r. podpisana została umowa ze staszowskimi firmami: Przedsiębiorstwem Budowlano-Handlowym „ADMA”- bis sp. j. oraz „ADMA” Zakład Remontowo-Budowlany na zagospodarowanie Zimnych Wód oraz terenu przy ul. Stawowej w Busku-Zdroju.
W ramach inwestycji powstaną punkty widokowe oraz utwardzona zostanie część ciągów pieszych i ścieżek rowerowych. Ruch na tym terenie regulować będą odpowiednio oznakowane tabliczki. Również obszar przyległy do „źródła” zostanie uporządkowany, pozwoli to podkreślić jego walory krajobrazowe i przyrodnicze. W pobliżu „źródła” zostaną wybudowane „szałasy” służące do odpoczynku i rekreacji.
Zadanie obejmie też oczyszczenie zbiornika wodnego przy ul. Stawowej oraz uregulowanie jego linii brzegowej. Na działce przylegającej do stawu staną elementy małej architektury. Termin zakończenia prac planowany jest w grudniu br.
Inwestycja realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”.
Opr. i fot. EHR
Źródło: busko.pl
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (34) |
-Lolek (2012-07-24 12:36:47)
Ta strona jest stronnicza. Zaraz skasują mój wpis.
Skasują, a ja znowu napiszę.
-Ksiądz darmozjad (2012-07-24 12:35:18)
O to chodzi! Tylko czekam na oddanie, pomacham kropidłem i...
Kasa, kasa, kasa!
-olo (2012-07-24 11:24:25)
Projekt ingerencji w przyrodę Zimnych Wód określany przez urzędników jako ,, zagospodarowanie,, ma dziwną nazwę. Brzmi ta nazwa następująco: ,, Wzrost konkurencyjności i utrzymania natrakcyjności obszarów zależnych od rybactwa poprzez zagospodarowanie terenu Zimne Wody w Busku Zdroju.,, Nazwa skomplikowana i przez to podejrzana. Bo co ma wspólnego rybactwo z Zimnymi Wodami? Tu wyjaśnie, że definicja rybactwa odnosi się do gospodarowania organizmami wodnymi. A Zimne Wody to żadne organizm wodny a zjawisko przyrodnicze czyli skałki wapienne i marglowe plus cieki wodne. Uzupełnię że w skład pojęcia rybactwo wchodzi pojęcie rybołówstwo czyli połowy ryb, skorupiaków a także pozyskiwanie surowców wodnych ale na wodach śródlądowych typu jeziora, rzeki, stawy itp Zimne Wody nie mieszczą się w tej klasyfikacji
Pozostaje jeszcze problem statusu prawnego Zimnych Wód. W przewodnikach turystycznych operuje się pojęciem ,,rezerwat,,. Jest to rezerwat czy nie? Np rezerwat krajobrazowy. Nadała buska władza temu terenowi jakiś status? Jeśli nadała, to kłania się Ustawa o ochronie przyrody wg której nie wolno w tym miejscu wykonywać żadnych prac ziemnych.
Pojawia się sporo innych wątpliwości. Jak się te prace utajnione, bo żadnego planu nie ma wyłożonego do publicznej wiadomości, obiecuje zapoznać ze sprawą Ministerstwo Ochrony Środowiska a w szczególności konserwatora przyrody. Będę musiał zebrać jeszcze w tej sprawie więcej faktów
-andy (2012-07-24 09:50:51)
ten olo ze swoimi pomyslami tylko na prezydenta masz moj glos imojej cioci tylk na boga ujawnij sie ze tez taki talent sie marnuje
-. (2012-07-24 09:45:32)
Przyrodzie dajcie spokoj bo jesli faktycznie inwestycja niszczyla by ekosystem to nie byla by wdrozona.AMEN
-partyzantka od k3 (2012-07-24 09:41:28)
hipokryto skoncz juz sie udzielac bo mam wrazenie ze wszystkie negatywne komentarze piszesz Ty i twoje 2 Ja :) Jak masz dowody to wont do prokutatury a nie jakies donosy na forum.Na sile starasz sie oczernic pewne osoby.Widac ze "cos" sie dzieje po skonczeniu ludzie beda chwalic a Ty bedziesz dalej tu pisal swoje zakompleksione wypociny
-wina Lasaka (2012-07-24 07:59:18)
Znam sprawę dokładnie. Wciągnął wiceburmistrz Lasak naszą gminę w to rybołówstwo i podobno wywierał naciski na innych członków tego stowarzyszenia aby pieniądze trafiły do Buska. Oficjalnie się o tym mówi w Rytwianach. Czy takimi naciskami nie powinien zająć się prokurator? Co nasza gmina ma wspólnego z rybami ?? Jakby gmina nie przystąpiła do tego rybactwa to by nie było kasy i byłby spokój. A tak zniszczą przyrodę.
-grzes (2012-07-24 07:08:49)
w tym wypadku musze poprzec olo, nikt nikogo sie nie pytal, mam na mysli kilku panow z urzedu ktorzy nie maja wogole pojecia o ochronei przyrody itp...... gdzie na swiecie buduje sie chodniki z kostki czy kladzie asfalt w srodku rezerwatu? jeszcze idiotyczny pomysl ze zrodelkiem, rozumiem ze teraz bedzie oblozone betonem i przepiekne lawy tam stana i zapewne nikt pijac tam roznego rodzaju napoje nie ebdzie tam smiecil.niech zostawia to i nic tam nie robia
-NDL (2012-07-24 07:08:12)
jestescie zwyklymi parowami. Jak nic nie robia to placzecie jak cos sie dzieje dalej lament.Sa pieniadze do wykorzystania wiec warto to zrobic a nie pitolic dwa po dwa.A dyskusje w komentarzach widze ze prowadzi jedna i ta sama osoba .Placa Ci za robienie propagandy frajerze?
- (2012-07-24 00:06:08)
uwaga przy zagospodarowaniu stawu Niemieckiego nie będzie parkingu który był w projekcie z przeznaczeniem dla przedszkola i dzieci do przedszkola będą chodzić od ul Kusocińskiego to dzięki pani radnej która miała pomagać mieszkańcom a im utrudnia życie
-xyz (2012-07-23 21:06:04)
jak słyszę słowo ,, zagospodarować,, odnoszące się do dzieła przyrody, szlag mnie trafia. Co Pan chce ulepszać w tej przyrodzie Panie Burmistrzu? Przecież walor tego miejsca polega właśnie na braku zagospodarowania czyli dróg, parkingów, tzw punktów widokowych. Tam jesienią trzeba buty nieco ubłocić, powspinać się aby docenić walor miejsca Pan chce to zlikwidować? Może parking jeszcze, oświetlenie, kiosk z piwem? Co za marne myślenie przynoszące nieodwracalne szkody krajobrazowi podbuskiemu? Jakie ma Pan prawo tak ingerować w ten krajobraz?
-bartek do olo (2012-07-23 18:52:29)
popieram w calej rozciąglości.Brak konsultacji /zniszczony byczok/.łatanina.bylejakość,rozgrzebane całe miasto i końca nie widać.
-mieszkaniec Łagiewnickiej (2012-07-23 17:07:15)
Mam wrażenie że nasza obecna władza żyje w innym świecie.Rozkopaliście miasto, teraz rozkopiecie Zimne Wody potem co jeszcze rozkopiecie ???? Pytam ?? Kiedy zaczniecie zakopywać??? Czy Zime Wody muszą być już robione ?? Może skończmy Mickiewicza Kopernika Rynek a dopiero potem reszta inwestycji!!! Szanowni Radni Porozumienia Samorządowego przecież macie własne rozumy dlaczego dajecie sobą sterować i głosujecie takie głupoty ??? Znam Was i wiem że potraficie myśleć normalnie
-xyz (2012-07-23 15:35:42)
Jestem tam niemal codziennie i trawa od marca w ogóle nie była koszona. Człowiek idzie na spacer i trawę ma po ramiona, inwestycja uwzględnia także plan ew. pielęgnacji "rezerwatu"?
-- (2012-07-23 14:31:26)
zapraszam władzę ludową na spacer ulicą Łagiewnicką po deszczu.Poszerzana niedawno jezdnia jest zapadnięta na całym odcinku wzdłuż chodnika-tworzy się potok.Pieszy nie ma szans,gdy wymijają się dwa pojazdy.Naprawianie prymitywną metodą-dużo grysu i trochę lepiku nie pomoże.Wykonawca poszerzający jezdnię używał zwykłej zagęszczarki do podłoża pod kostkę. A tu jeżdżą tiry. Ale kogo to obchodzi?
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.