swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Dwa medale Mistrzostw Polski dla ZPO nr 2.

Dodane: MC Data: 2012-07-07 02:50:14 (czytane: 20406)  Wersja do druku

Młodzi sportowcy z Gimnazjum nr 2 w Busku-Zdroju pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego pana Mariusza Panka dokonali rekordowego wyczynu w zawodach lekkoatletycznych.

W finale wojewódzkim sztafetowych biegów rozstawnych, który odbył się w Strawczynie sztafeta Gimnazjum nr 2 wywalczyła srebrny medal przegrywając jedynie z Gimnazjum z Połańca, które w finale krajowym zdobyło złoty medal.

zpo1_1.jpg
Białystok – Konrad Imosa – Mistrz Polski w biegu na 100m.

Następnie 04-05 czerwca młodzi lekkoatleci wystartowali w Mistrzostwach Województwa w Indywidualnej LA gdzie zdobyli rekordową ilość siedmiu medali: Dawid Kopeć – złoty medal w rzucie oszczepem (700g) i złoty medal w rzucie dyskiem (1,5kg), Konrad Imosa – złoty medal w skoku w dal i srebrny w biegu na 100m, Karol Woźniak – srebrny medal w rzucie dyskiem (1,5 kg), Jakub Ściubisz – złoty medal w rzucie oszczepem (600g) oraz sztafeta sprinterska w składzie: K. Woźniak, D. Kopeć, P. Jędrzejczyk i K. Imosa wywalczyła srebrny medal.

zpo1_2.jpg
Białystok - Mistrzostwa Polski w Lidze Lekkoatletycznej

Swoją świetną dyspozycje oraz duże umiejętności uczniowie potwierdzili startując w Mistrzostwach Województwa w Lidze Lekkoatletycznej gdzie piętnastoosobowa drużyna wywalczyła sobie prawo startu w Finale Krajowym, który odbył się 16 czerwca w Białymstoku. Rywalizując z najlepszymi szkołami sportowymi w kraju Buscy sportowcy wrócili z mistrzostw z tarczą zdobywając XII miejsce w klasyfikacji drużynowej.

zpo1_3.jpg
 Jakub Musiał – Wicemistrz Polski w skoku w dal

zpo1_4.jpg

zpo1_5.jpg

zpo1_6.JPG

zpo1_7.JPG
 

 

W klasyfikacji indywidualnej Mistrzem Polski został Konrad Imosa w biegu na 100m, a Jakub Musiał wywalczył srebrny medal w skoku w dal. Bardzo dobrze zaprezentowała się również sztafeta sprinterska, która z najlepszym wynikiem w sezonie uplasowała się na szóstej pozycji.

zpo1_8.JPG
Białystok, skład drużyny: K. Imosa, D. Kopeć, K. Woźniak, P. Mrożek, J,Musiał, M. Misztal, D. Bucki, J. Musiał, P. Jędrzejczyk J. Prasek, W. Śmiech, J. Ściubisz, T. Adamczyk, M. Marciniec, W. Tracz, trener – Mariusz Panek

zpo1_9.JPG
Kielce – Finał Wojewódzki Ligi Lekkoatletycznej

zpo1_10.JPG
Strawczyn – Finał Wojewódzki Sztafetowych Biegów Rozstawnych (Sztafeta Szwedzka)

zpo1_11.JPG
Kielce – Finał Wojewódzki w Indywidualnej LA

 

Skład drużyny: K. Imosa, D. Kopeć, K. Woźniak, P. Mrożek, J,Musiał, M. Misztal, D. Bucki, J. Musiał, P. Jędrzejczyk J. Prasek, W. Śmiech, J. Ściubisz, T. Adamczyk, M. Marciniec, W. Tracz, trener – Mariusz Panek.

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (5)
     

-Proszę o precyzję (2012-07-13 08:46:06)

Gratulacje !!!!
Tylko.
Jakie to Mistrzostwa Polski -szkolne ,klubowe ,drużynowe czy indywidualne?
Troszkę precyzji

-patriotka (2012-07-08 16:35:11)

brawo chłopcy!! nie poddawajcie się i pokonujcie wszystkie przeszkody,żeby cała Polska o was usłyszała!!

-Mniam ~ (2012-07-07 23:53:34)

brawa dla młodych talentów !! oby tak dalej panowie

-asdasda (2012-07-07 21:39:07)

W.Tracz największa Ciota z nich wszystkich ...

-nie wazne (2012-07-07 16:37:46)

no co sławni są to nie wierze ;D
a SG1 tylko w noge lepsza od nich .

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry