Dwa medale Mistrzostw Polski dla ZPO nr 2.
2012-07-07 02:50:14

Młodzi sportowcy z Gimnazjum nr 2 w Busku-Zdroju pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego pana Mariusza Panka dokonali rekordowego wyczynu w zawodach lekkoatletycznych.


W finale wojewódzkim sztafetowych biegów rozstawnych, który odbył się w Strawczynie sztafeta Gimnazjum nr 2 wywalczyła srebrny medal przegrywając jedynie z Gimnazjum z Połańca, które w finale krajowym zdobyło złoty medal.

zpo1_1.jpg
Białystok – Konrad Imosa – Mistrz Polski w biegu na 100m.

Następnie 04-05 czerwca młodzi lekkoatleci wystartowali w Mistrzostwach Województwa w Indywidualnej LA gdzie zdobyli rekordową ilość siedmiu medali: Dawid Kopeć – złoty medal w rzucie oszczepem (700g) i złoty medal w rzucie dyskiem (1,5kg), Konrad Imosa – złoty medal w skoku w dal i srebrny w biegu na 100m, Karol Woźniak – srebrny medal w rzucie dyskiem (1,5 kg), Jakub Ściubisz – złoty medal w rzucie oszczepem (600g) oraz sztafeta sprinterska w składzie: K. Woźniak, D. Kopeć, P. Jędrzejczyk i K. Imosa wywalczyła srebrny medal.

zpo1_2.jpg
Białystok - Mistrzostwa Polski w Lidze Lekkoatletycznej

Swoją świetną dyspozycje oraz duże umiejętności uczniowie potwierdzili startując w Mistrzostwach Województwa w Lidze Lekkoatletycznej gdzie piętnastoosobowa drużyna wywalczyła sobie prawo startu w Finale Krajowym, który odbył się 16 czerwca w Białymstoku. Rywalizując z najlepszymi szkołami sportowymi w kraju Buscy sportowcy wrócili z mistrzostw z tarczą zdobywając XII miejsce w klasyfikacji drużynowej.

zpo1_3.jpg
 Jakub Musiał – Wicemistrz Polski w skoku w dal

zpo1_4.jpg

zpo1_5.jpg

zpo1_6.JPG

zpo1_7.JPG
 

 

W klasyfikacji indywidualnej Mistrzem Polski został Konrad Imosa w biegu na 100m, a Jakub Musiał wywalczył srebrny medal w skoku w dal. Bardzo dobrze zaprezentowała się również sztafeta sprinterska, która z najlepszym wynikiem w sezonie uplasowała się na szóstej pozycji.

zpo1_8.JPG
Białystok, skład drużyny: K. Imosa, D. Kopeć, K. Woźniak, P. Mrożek, J,Musiał, M. Misztal, D. Bucki, J. Musiał, P. Jędrzejczyk J. Prasek, W. Śmiech, J. Ściubisz, T. Adamczyk, M. Marciniec, W. Tracz, trener – Mariusz Panek

zpo1_9.JPG
Kielce – Finał Wojewódzki Ligi Lekkoatletycznej

zpo1_10.JPG
Strawczyn – Finał Wojewódzki Sztafetowych Biegów Rozstawnych (Sztafeta Szwedzka)

zpo1_11.JPG
Kielce – Finał Wojewódzki w Indywidualnej LA

 

Skład drużyny: K. Imosa, D. Kopeć, K. Woźniak, P. Mrożek, J,Musiał, M. Misztal, D. Bucki, J. Musiał, P. Jędrzejczyk J. Prasek, W. Śmiech, J. Ściubisz, T. Adamczyk, M. Marciniec, W. Tracz, trener – Mariusz Panek.

 






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=11929