swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Strefa Kibica w Pacanowie.

Dodane: AT Data: 2012-06-13 13:23:32 (czytane: 14743)  Wersja do druku

Mecz Polska-Rosja przyciągnął do Strefy Kibica w Pacanowie pokaźną liczbę ubranych w stroje, flagi narodowe i gadżety EURO 2012 fanów piłki nożnej. Miałem obawy - mówił inicjator tego przedsięwzięcia wójt gminy Wiesław Skop - czy przelotne opady deszczu i nisko wiszące chmury zapowiadające kolejne opady nie odstraszą ludzi.

Okazało się, że nie i podobnie jak na pierwszym spotkaniu podczas meczu Polska – Grecja tak i w tym ważnym dla naszej reprezentacji spotkaniu było głośno i gorąco. I to co naprawdę buduje – płynący z wielkiego ekranu przekazywanej na żywo relacji telewizyjnej hymn państwowy podobnie jak w piątek 8 czerwca z szacunkiem był słuchany i śpiewany wraz z kilkuset tysięczną widownią na stadionie narodowym w Warszawie na stojąco. A potem były już emocje, jęk zawodu po stracie bramki i ogromna radość po kapitalnym strzale Kuby Błaszczykowskiego na 1 : 1. 

strefa001.jpg 

strefa002.jpg 

strefa003.jpg 

strefa004.jpg 

strefa007.jpg 

strefa008.jpg 

Nie było wątpliwości, że wszyscy kibicują polskiej drużynie i radość po ostatnim gwizdku sędziego, po którym pozostała satysfakcja z bardzo dobrej gry Polaków i wyniku, który nadal pozostawia naszą reprezentację w grze.  

/Robert Gwóźdź/


 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (18)
     

-Adaś (2012-06-24 11:15:41)

no i ja sie pytam gdzie ma busko telebim ? osoby uwazajace sie za wyzszych od innych mieszkaja w busku :) a Euro spedzili "chlejac" alkochol w pobliskich melinach , Wielkie Brawa . Ciekawe jak wygladala wasza postawa przy hymnie , w rece z piwem lub wodka , tak ?

-Wojewoda Lub. (2012-06-24 11:13:27)

Bardzo , ale to bardzo pochwalam takie uroczystosci . Po pierwsze od mojego dobrego znajomego z Stopnicy usłyszałem ze na pierwszym meczu było okolo 1 tysiaca ludzi bardzo to pochwalam , przy drugim meczu podobniez pogoda byla masakryczna a i tak te 500 osob zdecydowalo sie przyjsc . Bardzo miła atmosfera .

-xDD (2012-06-16 13:36:11)

szkoda mi was żałośni krytycy rodem z buska ... u was nic sie nie dzieje, telebimu nie dostaliscie bo wasz sikora grzeje stolek zamiast dzialac ;P a co do innych imprez to nic sie w busku nie odbywa oprócz śmiesznego folkrolu a jedynymi "turystami" sa kuracjusze :)

-< > (2012-06-15 13:05:56)

jeśli nie wszyscy skorzystali z ogladania,to po co pobrali 990 sztuk identyfikatorów?Storzono mozliwości aktywnego uzestnictwa w strefie, ale taka widocznie na wsiach jest kultura piłkarska i pojecie o kibicowaniu narodowej reprezentacji!

-- (2012-06-15 10:32:03)

no cóż garstka oglądających, a na stadion narodowy nie zmieści się kilkaset tysięcy ludzi panie Robercie

-GULI (2012-06-14 21:43:28)

Nie w sobotę niestety nie będzie telebimu ;(
SZKODA

- (2012-06-14 21:36:36)

a w sobote bedzie mozna obejrzec na rynku ?

-Wiesiek od SKOPanej piłki (2012-06-14 19:23:31)

Ależ niewypał...

-gość (2012-06-14 13:35:42)

Było fajnie, choć mokro.

-ot! (2012-06-14 13:22:33)

tego typu imprezami buduje sie prawdziwy patriotyzm i uczy się kultury kibicowania. Gratulacje dla Pacanowa za pomysł i jego realizację. A chamskim komentarzem z Warswzawy w stylu MJ-J nie ma się co przejmować!

-.... (2012-06-14 12:10:33)

czy w sobote bedzie telebim na mecz z Czechami

-JA "Do poprzednika" (2012-06-14 11:50:20)

Po pierwsze - jakbyś nie wiedział to Warszawa jest miastem którym rządzi banda politycznych "chamów" którzy wylegują się na różnych wczasach i narzekają, że nie ma na nic pieniędzy, a na ich zachcianki znajdą się zawsze.
Po drugie - Pacanów jest niezbyt dużą miejscowością i jak na taką miejscowość dostaliśmy pozwolenie od UEFA na TELEBIM a np. BUSKO nie dostało to jednak o czymś świadczy
A po trzecie to warszawski rząd i reszta to same BUCE, którzy mają innych potrzebujących ludzi głęboko gdzieś
PRAWDZIWA TUSKOPARODIA bucu

-pokazne grono osob. czyli frekwencja nie dopisala. (2012-06-14 11:18:09)

co nie dziwi .ludzie potrzebuja chleba a nie igrzysk. gmina ma dlugi na dziesiatki lat, kiedys koniunktura od marszalka z psl sie skonczy woczas skoncza sie rzady skopa z psl. kto to posprzata . toz to stajnia augiasza. czy jestesmy przygotowani na powodz ? naczelniku .


ps. wogole straszna stypa w tym pacanowie. przyznaje skop jest jednak konsekwentny euro nie euro swiatlo w gminie wyłacza. buhahahahhahaha


a w warszawie to mamy euro z prawdziwego zdarzenia buce.

-koziołek (2012-06-14 00:46:56)

Robert, czemu jesteś zaskoczony a nawet zbudowany normalną reakcją ludzi?

-koziolek (2012-06-14 00:37:36)

kilkadziesiąt osób obejrzało wspaniały mecz.Na stadionie nie było kilkaset. ciekaw jestem komu zależy na zawyżaniu ilości osób, foto ujęło wszystkich uczestników strefy.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry