swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Nabór do nowo utworzonej Szkoły Muzycznej I stopnia w Busku-Zdroju.

Dodane: AT Data: 2012-06-12 11:07:32 (czytane: 14031)  Wersja do druku

Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój ogłasza nabór do nowo utworzonej Szkoły Muzycznej I stopnia w Busku -Zdroju, która rozpocznie działalność z dniem 1 września 2012 r. Oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku 5 -16 lat.

W pierwszym roku działalności szkoły otwarte zostaną klasy: skrzypiec, fortepianu, perkusji, klarnetu, saksofonu, trąbki, gitary.

Wnioski o przyjęcie do szkoły należy składać w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju (pokój nr 3) w terminie do dnia 20 czerwca 2012 r.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 41 370 52 82. Wzory wniosków oraz regulamin rekrutacji dostępne są na stronie internetowej Urzędu: www. busko.pl i www.umig.busko.pl. Formularze wniosków oraz dodatkowe informacje można również uzyskać w Dziale Artystyczno – Muzycznym Buskiego Samorządowego Centrum Kultury w Busku – Zdroju, tel. 41 378 23 19 w. 27. Składanie wniosków dotyczy również osób uczęszczających dotychczas na lekcje muzyki w BSCK.



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (8)
     

- (2012-06-15 11:43:28)

Kiedyś było Ognisko Muzyczne na Kościuszki. Na pewno są różne opinie na jego temat, ale według mnie dział fortepianu pod kierunkiem dyrektorki działał całkiem dobrze. Niestety w/w już nie ma a budynek zburzony...

-xxx (2012-06-15 10:20:52)

Sprostowanie Nie "uczymy" a "Mozemy"

-xxx (2012-06-15 10:17:19)

Do anonima. Rozumiem, że dla ciebie dwa lata nauki dziecka to nic. Zapewne jestej jakims urzedasem wiec wychodzisz z zalozenia ze mozna ludzi traktowac jak numerek. Chyba po to w obecnej szkole są egzaminy na koniec żeby można to było rozstrzygnąć na bierząco.
A może jest tak że teraz moje dziecko zagra na 5 a póżniej się dalej nie dostanie bo np pierwsze będzie dziecko urzędasa.
PS. Naucz się myśleć stwierdzenie "uczymy" dotuczylo dziecka nie mnie.
Brak elokwentnego myslenia oraz cytowanie rozporządzenie świadczy o tym ze odpowiedz "koszt nauki jednego..."
napisal(a) urzedasek.
Ps2. Z checia zaplace i 300zl za dobrego nauczyciela w miesiacu jesli moje dziecko nie bedzie strweowane tym ze moze nie miec mozliowsci nauki pomimo tego ze zakochalo sie w instrumencie

-nauczyciel (2012-06-14 21:33:40)

Odpowiadam na pytanie pierwsze-,,kto będzie uczył?"
Prawidłowa odpowiedź brzmi; Nauczyciele.
Wygrałem?

- (2012-06-14 21:26:57)

Koszt nauki jednego dziecka kształtował się w granicach 200-250zł.Opłaty wynosiły 50złWynika więc że uczniowie otrzymywali duży prezent od ,,miasta,,Pański wpis nie jest więc tak do końca uczciwy.Tylko od tego jak wykorzystali daną im szansę zależy ich dalsza edukacja.Jeśli chodzi o to czy również Pan będzie uczniem tej szkoły to z rozporządzenia ministra jasno wynika ,że uczniami szkół muzycznych I stopnia może być młodzież do lat 16.Tak więc ...szkoda było kupować instrument.Chociaż...tworzy się Uniw.3 wieku,może tam też będą uczyć muzyki?-)W swoim zarządzeniu dostępnym na stronie Urzędu Burmistrz wyraźnie wskazuje odpowiedzialny wydział za tworzenie szkoły.Zamiast więc niepotrzebnych słów takich jak ,,paranoja,, proszę przeczytać dokładnie zarządzenie i pytania kierować pod właściwym adresem.I jeszcze jedno.Szkoła Muzyczna jest szansą dla pracowitych a tym ,którzy zdecydowali o jej utworzeniu należy się szacunek.Mniej emocji,więcej dystansu i uśmiechu a wszystko będzie dobrze.

-xxx (2012-06-14 09:06:38)

Czy komuś wiadomo ile jest miejsc na poszczególne instrumenty? Moja córka uczy się już 2 lata i nikt nie jest w stanie odpowiedzieć mi na pytanie czy będzie mogła kontynuować naukę ani ile osób przyjmą... Paranoja i pytanie za co w takim razie płaciłem przez 2 lata skoro teraz możemy się nie dostać...
A instrument kupiony, zapał do gry jest tylko co dalej????

--luz (2012-06-14 07:19:41)

mało to jes łorganistów.Sie nie martw -płomyslo po dyma ją i zagrajom

- (2012-06-12 17:39:08)

A kto będzie uczył?

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry