swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Busko-Zdrój bezkonkurencyjne w dziedzinie inwestycji.

Dodane: AT Data: 2012-06-04 10:58:45 (czytane: 13846)  Wersja do druku

Wyróżniono najlepsze jednostki samorządowe województwa świętokrzyskiego. W czwartek 24 maja reprezentanci samorządów uhonorowani zostali podczas uroczystej gali EURO-GMINA 2011/2012. Wśród wyróżnionych znalazła się gmina Busko-Zdrój.

To już ósma edycja plebiscytu EURO-GMINA, który w województwie świętokrzyskim cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora podczas uroczystej gali odebrał nagrodę specjalną w dziedzinie inwestycji.

- Dziękuję serdecznie szanownej kapitule za docenienie naszej pracy. W szczególności dziękuję pracownikom buskiego ratusza, Wydziałowi Rozwoju Strategicznego, Inwestycji i Drogownictwa, którego wysiłek i zaangażowanie wpłynęły na tak znakomite efekty. Dużo znaczących inwestycji prowadzonych jest obecnie w Busku-Zdroju. Są to inwestycje nowe i te, których plany realizacji pojawiły się w latach poprzednich. Bez wsparcia finansowego ze strony urzędu wojewódzkiego oraz marszałkowskiego i zarządu województwa realizacja tych inwestycji nie byłaby możliwa. Całemu zespołowi buskiego ratusza gratuluję wyróżnienia, również radnym aktywnie uczestniczącym w życiu naszej gminy i starostwu powiatowemu, które włączyło się w realizację inwestycji drogowych w strefie uzdrowiskowej. Zadania, które realizujemy wpływają na poprawę otaczającej nas infrastruktury i promocję miasta. W Busku dużo się zmienia - na lepsze, nasze miasto pięknieje i jest to naszym wspólnym sukcesem – powiedział burmistrz odbierając statuetkę.

busko_innowacje.JPG 


Kapituła oceniała osiągnięcia samorządów w poszczególnych dziedzinach, w tym w: dziedzinie gospodarki i przedsiębiorczości, bezpieczeństwa, kultury, sportu, turystyki i ekologii.

Galę uświetnił znakomity występ tancerzy ze Szkoły Tańca Rewanż oraz koncert Jerzego Filara kompozytora i wykonawcy utworów z nurtu piosenki poetyckiej.

Tekst. EHR, fot. GK
Źródło: busko.pl



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (34)
     

-olo (2012-06-04 12:11:21)

nalezy się cieszyć ,ze buskie władze sa tak dobrze oceniane. Gdyby nie drobne ale. Otóż plebiscyt Euro- Gmina przewiduję aż 16 ( ! ) nagród głównych oraz bliżej nieokreśloną ilośc tzw wyróżnień. Busko nie otrzymało żadnej z nagród głównych lecz jedno z wyróżnień
I kwestia następna. Na dostępnym w necie formularzu zgłoszenia do udziału w plebiscycie Euro - Gmina wyczytałem że jest ten plebiscyt przesięwzięciem biznesowym. Czyli trzeba wpłacić całkiem sporą kwote pieniędzy. Tak więc
za własne pieniądze kupiliście sobie drodzy bysczanie wyróżnienie oraz statuetką.Warto jeśli to kogoś interesuje, poznać kto jest organizatorem tego plebiscytu, ile wpłacili uczestnicy , czyli poznać przepis na kręcenie lodów. Zdaje się że poprzedni burmistrz też podobna statuetkę sobie sprawił?

-co z tego jest Twojego (2012-06-04 12:02:34)

Co z tych inwestycji jest zasługą pana Sikory??? Niiiiiicccc. Niiic. Wstyd. Człowieku wstydził byś się w ogóle fotografować i przypisywać sobie czyjeś zasługi.

-miszczu (2012-06-04 11:36:57)

Ha! Nasz burmajster chyba karnet na solarium zdobył

- (2012-06-04 11:36:15)

hahahaha bo sobie kupili :)

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry