swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Busko-Zdrój bezkonkurencyjne w dziedzinie inwestycji.

Dodane: AT Data: 2012-06-04 10:58:45 (czytane: 13844)  Wersja do druku

Wyróżniono najlepsze jednostki samorządowe województwa świętokrzyskiego. W czwartek 24 maja reprezentanci samorządów uhonorowani zostali podczas uroczystej gali EURO-GMINA 2011/2012. Wśród wyróżnionych znalazła się gmina Busko-Zdrój.

To już ósma edycja plebiscytu EURO-GMINA, który w województwie świętokrzyskim cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora podczas uroczystej gali odebrał nagrodę specjalną w dziedzinie inwestycji.

- Dziękuję serdecznie szanownej kapitule za docenienie naszej pracy. W szczególności dziękuję pracownikom buskiego ratusza, Wydziałowi Rozwoju Strategicznego, Inwestycji i Drogownictwa, którego wysiłek i zaangażowanie wpłynęły na tak znakomite efekty. Dużo znaczących inwestycji prowadzonych jest obecnie w Busku-Zdroju. Są to inwestycje nowe i te, których plany realizacji pojawiły się w latach poprzednich. Bez wsparcia finansowego ze strony urzędu wojewódzkiego oraz marszałkowskiego i zarządu województwa realizacja tych inwestycji nie byłaby możliwa. Całemu zespołowi buskiego ratusza gratuluję wyróżnienia, również radnym aktywnie uczestniczącym w życiu naszej gminy i starostwu powiatowemu, które włączyło się w realizację inwestycji drogowych w strefie uzdrowiskowej. Zadania, które realizujemy wpływają na poprawę otaczającej nas infrastruktury i promocję miasta. W Busku dużo się zmienia - na lepsze, nasze miasto pięknieje i jest to naszym wspólnym sukcesem – powiedział burmistrz odbierając statuetkę.

busko_innowacje.JPG 


Kapituła oceniała osiągnięcia samorządów w poszczególnych dziedzinach, w tym w: dziedzinie gospodarki i przedsiębiorczości, bezpieczeństwa, kultury, sportu, turystyki i ekologii.

Galę uświetnił znakomity występ tancerzy ze Szkoły Tańca Rewanż oraz koncert Jerzego Filara kompozytora i wykonawcy utworów z nurtu piosenki poetyckiej.

Tekst. EHR, fot. GK
Źródło: busko.pl



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (34)
     

- (2012-06-05 12:38:40)

wasowiczki i gradziczki pisza raz o syfie w Busku a drugi raz ze obecna władza przypisuje sobie inwestycje-nie rozumie o co tutaj chodzi bo jak sa inwestycje to najpierw musi byc balagan a potem porzadek i tak bylo przy wczesniejszych inwestycjach ale wtedy nie bylo takiej zawisci . teraz niestety poprzednia wadza zyje tylko zawiscia ale my poczekamy i dopiero ocenimy kto tu mial racje.

- (2012-06-05 12:26:45)

EGIPT-WCZASY KOCHANIUTKI A NIE SOLARIUM

- (2012-06-05 07:12:17)

Ty mnie do roboty nie zagania bo prowadząc własną działalność jestem na nogach po 14-16 godz na dobę i mimo to ciężko by coś na koniec miesiąca odłożyć, zarabia się na zuz, podatki, paliwo.... Niech te darmozjady co mają po 10 tys na miesiąc ze służbowej kasy wezmą się do roboty a nie paradują w garniturkach i ustawiają kolesiów i rodziny na stołkach. Zresztą spójrzcie w zeznania radnych. Np pan burmistrz który i w PSS i jako włodarz zarabia ponad 10 tys odłożył zaledwie 70 tys zł i ten stan nie zmienia się od kilku lat. Więc świetny z niego gospodarz jeżeli przy takich dochodach nic mu nie przybywa, no chyba że wydaje na solarium za dużo

-zgredek (2012-06-05 00:14:16)

Hmmm, Lepper też miał taką opaleniznę jak dorwał się do władzy .... ;)

- (2012-06-04 22:30:49)

Co by kto nie zrobił i ile by nie zrobił to zawsze znajdziecie sobie murzyna weźcie się do roboty i pokarzcie co potraficie to zobaczymy, nieeee a dlaczego? A bo wy bezrobotni !!!!!

- (2012-06-04 21:35:37)

Nareszcie mamy Murzyna :)

-nx (2012-06-04 19:06:05)

pan burmistrz wyszedł tutaj wyjątkowo ... nikt z przedstawionych osób na zdjęciu nie jest tak opalony. Ale to wygląda :D
Busko <3

-ABCXYZ (2012-06-04 18:54:46)

może by tak jeszcze zrobić konkurs na [b]najlepsze miasto i gmina z miasta i gminy Busko[/b] i też jakaś wpłata na konto firmy fundującej dobrowolnej kwoty 5-o cyfrowej?

-niezłe (2012-06-04 18:40:45)

niezłe. kupić z pieniędzy podatnika ststuetkę i chwalić się temu podatnikowi jacy my som dobrzy, za jego własne pieniądzee

- (2012-06-04 18:30:24)

Chopaki jak malowanie

-* (2012-06-04 17:40:04)

chciałbym się mylić ale za wpłatę na ten wątpliwy zaszczyt / czyj?/ można by ufundować wyjazd na 2 tygodniowy obóz w Polsce gdzieś że 40 dzieci.

-x (2012-06-04 15:29:46)

ale na solarium miał czas :D

-hanka (2012-06-04 14:51:08)

Kpina, trzeba nie mieć wstydu, odrobiny przyzwoitości, żeby się wystawiać do fotoreporterów, kiedy w obecnej kadencji nie robi się nic nowego oprócz wycinania drzew.

- (2012-06-04 13:12:17)

Kurcze ale wstyd!!! Co on sobie przypisuje?? Chyba ten burdel i syf który wprowadził w mieście!! Nie da się tu już żyć!! W swojej historii Busko nie miało gorszego i niedokształconego człowieka!!!

-a ludzie czytają bez zrozumienia (2012-06-04 12:34:17)

Czytamy powyżej: "....Są to inwestycje nowe i te, których plany realizacji pojawiły się w latach poprzednich."
Chyba ludzie muszą nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Nagrodę dostała Gmina a nie osoba.
A mnie się wydaje, że ludzie czerpią wiedzę nie z artykułó tylko z formum pod artykułe

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry