swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Busko-Zdrój bezkonkurencyjne w dziedzinie inwestycji.

Dodane: AT Data: 2012-06-04 10:58:45 (czytane: 13843)  Wersja do druku

Wyróżniono najlepsze jednostki samorządowe województwa świętokrzyskiego. W czwartek 24 maja reprezentanci samorządów uhonorowani zostali podczas uroczystej gali EURO-GMINA 2011/2012. Wśród wyróżnionych znalazła się gmina Busko-Zdrój.

To już ósma edycja plebiscytu EURO-GMINA, który w województwie świętokrzyskim cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora podczas uroczystej gali odebrał nagrodę specjalną w dziedzinie inwestycji.

- Dziękuję serdecznie szanownej kapitule za docenienie naszej pracy. W szczególności dziękuję pracownikom buskiego ratusza, Wydziałowi Rozwoju Strategicznego, Inwestycji i Drogownictwa, którego wysiłek i zaangażowanie wpłynęły na tak znakomite efekty. Dużo znaczących inwestycji prowadzonych jest obecnie w Busku-Zdroju. Są to inwestycje nowe i te, których plany realizacji pojawiły się w latach poprzednich. Bez wsparcia finansowego ze strony urzędu wojewódzkiego oraz marszałkowskiego i zarządu województwa realizacja tych inwestycji nie byłaby możliwa. Całemu zespołowi buskiego ratusza gratuluję wyróżnienia, również radnym aktywnie uczestniczącym w życiu naszej gminy i starostwu powiatowemu, które włączyło się w realizację inwestycji drogowych w strefie uzdrowiskowej. Zadania, które realizujemy wpływają na poprawę otaczającej nas infrastruktury i promocję miasta. W Busku dużo się zmienia - na lepsze, nasze miasto pięknieje i jest to naszym wspólnym sukcesem – powiedział burmistrz odbierając statuetkę.

busko_innowacje.JPG 


Kapituła oceniała osiągnięcia samorządów w poszczególnych dziedzinach, w tym w: dziedzinie gospodarki i przedsiębiorczości, bezpieczeństwa, kultury, sportu, turystyki i ekologii.

Galę uświetnił znakomity występ tancerzy ze Szkoły Tańca Rewanż oraz koncert Jerzego Filara kompozytora i wykonawcy utworów z nurtu piosenki poetyckiej.

Tekst. EHR, fot. GK
Źródło: busko.pl



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (34)
     

-Wsciekly. (2012-08-27 11:14:46)

Wojt powinien postarac sie takze o dobre wyszkolenie ochrony,ktorych zatrudnia przy uroczystosciach....oprocz przegladania torebek i obmacywania panow nie potrafa nic wiecej....

- (2012-06-07 20:27:45)

Czemu nasi mędrcy mają wszyscy zbyt długie spodnie?

-............. (2012-06-07 14:49:22)

nawet zdjęcie nie wychodzi dobrze busko to duża wieś

-*** (2012-06-06 15:23:26)

Super Gminami Roku zostały gminy Miedziana Góra i Solec-Zdrój. Kto zgadnie dlaczego?

-do no cóż (2012-06-06 14:24:59)

ciągłość władzy polega na tym, że władza jednej kadencji realizuje to co przygotowała poprzednia. Ale też sama przygotowuje coś swojego. I problem w tym, że pan Sikora zmarnował już prawie 2 lata i o żadnych jego pomysłach nie słychać.

- (2012-06-06 14:13:31)

Moim zdaniem podobnie jak w rządzie centralnym tak i u nas, czy to poprzednia ekipa, czy obecna z Waldusiem na czele,wszyscy robią to samo.Preferuje się swoich i tyle.Wystarczy zagłębić się w temacie i zobaczyć co było i jest w jednostkach podległych Gminie i kogo i w jaki sposób tam się zatrudniało i zatrudnia,również w samym Urzędzie Miasta i Gminy.Każda władza otacza się swoimi.Kompetencje to dalsze kryterium, niekiedy nie brane nawet pod uwagę.Najważniejsze to właściwa przynależność partyjna i odpowiednie układy.Praca zawsze się znajdzie.I to jest najbardziej przykre i niesprawiedliwe,że nie liczy się człowiek i jego kompetencje tylko znajomości i układziki, zgodnie z zasadą: TU MAM CIOTKĘ,TAM MAM WUJA, ZNAJOMOŚCI MAM OD CH...

-Sprawiedliwy (2012-06-06 12:22:37)

Liderzy inwestycji... NA KREDYT. Z ekonomicznego punktu widzenia Busko na te inwestycje się strasznie pozadłużało, a co za tym idzie, przez wiele lat będzie spłacać te cacka. Przy okazji tych nowych "inwestycji" nie powstają miejsca pracy, a to powinien być priorytet! Zrobić to jedno a potem łożyć na utrzymanie tego to drugie. W ślad za tym pójdzie podwyższenie podatków i opłat w gminie, bo z czegoś to wszystko trzeba będzie spłacić. No ale w sumie nasi włodarze myślą kategoriami: "Zbudujmy, niech martwią się nasi następcy jak to spłacić".
Przykład takiego marnotrawstwa to WC w parku w mieście. "Inwestycja za 3000.000zł i co? Kibel nieczynny i straszy...

-fotka fajna (2012-06-06 07:07:14)

chłopaki jak się patrzą, dziewczyna w środeczku, kontrast - twarz - czubek głowy wyraźny

-obiektywnie (2012-06-06 07:05:24)

fajnie, że w busku się robi, niefajnie, że bez rozumu, nie winie jedynie burmistrza, cały urząd daje ciała

-adas (2012-06-06 00:45:08)

Ja rozumiem że każdy sobie może jeździć na wczasy gdzie chce ale jak sie jest osobą reprezentacyjną to pasuje użyć jakiegoś filtra na twarz. Nasz burmistrz nie wie że opalenizna już nie jest modna? Prawie jak Jola Rutowicz...

-do przedmówcy (2012-06-05 20:37:47)

nie spamuj pod artykułami. Łubu dubu niech nam żyje ..... to ja lizus i wazeliniarz

- (2012-06-05 20:34:04)

oprócz kibla przy szkole podstawowej nr 1 co zamierza zrobić, albo co zrobiła obecna władza? Czekam na odpowiedź gorliwych obrońców.

-no cóż... (2012-06-05 19:39:01)

niektórzy nie pamiętają, jak burmistrz Wąsowicz i reszta dumnie obnosili się z oddaniem BSCK i nowego parku, które przecież zaczął śp burmistrz Komenda.
Z wypowiedzi wygląda, iż oczekiwania poprzedniej władzy (a obecnej opozycji)są takie, iż obecnym władzom nie wolno kontynuować zaczętych inwestycji, lecz zaczynać inne od początku.
No cóż wyedukowana władza - kiedyś , a teraz opozycja, chyba nie słyszła o ciągłości władzy i ciągłości przedsięwzięć.
Chyba im się marzy rewolucja, przywracająca poprzednie VIP-y.
Niestety, ktoś, kto nie potrafi się pogodzić z wyrokami demokracji (władzy ludu), nie powinien aspirować do jakichkolwiek stanowisk i jakiejkolwiek władzy...

-konkurs błuskawiczny (2012-06-05 14:13:51)

proszę zgadnąć ile kosztuje wpis do plebiscytu Euro - Gmina? Nagroda, niespodzianka

- (2012-06-05 13:22:22)

na temat zawiści. Poczytaj fora z okresu 2006-2010. Dopiero wtedy mów o zawiści

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry