swietokrzyskie.info


Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Powiatowy Międzyszkolny Turniej Ekologiczny: Ziemia naszym domem. (fotoreportaż)

Dodane: AT Data: 2012-05-05 10:08:52 (czytane: 17527)  Wersja do druku

27 kwietnia 2012r. odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Broninie Powiatowy Międzyszkolny Turniej Ekologiczny "Ziemia naszym domem".

Jest on realizacją programu Edukacyjno - Ekologicznego: „Ziemia dla człowieka – człowiek dla ziemi”, organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Organizatorem pośrednim był Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Busku - Zdroju. Organizatorem bezpośrednim był Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Broninie.

W Turnieju uczestniczyli uczniowie szkół specjalnych powiatu buskiego: Zespół Szkół Specjalnych w Busku - Zdroju, Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Busku - Zdroju i Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Broninie. Reprezentacje szkół tworzyły 5-osobowe drużyny wyłonione w eliminacjach wewnątrzszkolnych.

ziemia_naszym_domem001.jpg 

ziemia_naszym_domem002.jpg 

ziemia_naszym_domem003.jpg 


Turniej przebiegał w 7 konkurencjach: inscenizacja teatralna, reklama produktu ekologicznego, rozpoznawanie roślin chronionych, rebus – hasła ekologiczne, pytania o tematyce ekologicznej, krzyżówka, wykonanie rzeźby salamandry plamistej z odpadów.


W komisji zasiedli przedstawiciele trzech placówek a funkcje przewodniczącego pełnił Naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Pan Lech Sołtysiak. Zwycięstwo odniosły dwie drużyny zdobywając jednakową ilość punktów SOSW w Broninie oraz ZSzS, natomiast II miejsce zajął Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Busku - Zdroju.

Uczestniczy otrzymali nagrody dla drużyn: wieżę Sony, kino domowe, aparat cyfrowy oraz upominki indywidualne: albumy przyrodnicze, plecaki, gry edukacyjne, długopisy oraz dyplomy.

Całej imprezie mimo zaciętej rywalizacji towarzyszyła atmosfera radości. Organizatorami byli: Irmina Mrożek, Irmina Szymczyk, Joanna Paw, Janusz Paterek - nauczyciele SOSW w Broninie.

 

fotoreportaż


IM



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (3)
     

-Domyślna (2012-05-07 14:22:32)

Jakżeż ta pani wpatruje się w dyrektora! Coś chyba jest na rzeczy ?

-kos (2012-05-05 12:46:21)

Popieram imprezy promujące ekologię, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Trzeba edukować młode pokolenie, żeby lasy, tereny zielone w miastach, chodniki nie były zaśmiecane tak jak ma to miejsce teraz.

---- (2012-05-05 11:27:14)

Organizator się postarał istne szaleństwo Tyle mówi się o ekologi a tu raptem 3 szkoły

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry