Powiatowy Międzyszkolny Turniej Ekologiczny: Ziemia naszym domem. (fotoreportaż)
2012-05-05 10:08:52

27 kwietnia 2012r. odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Broninie Powiatowy Międzyszkolny Turniej Ekologiczny "Ziemia naszym domem".


Jest on realizacją programu Edukacyjno - Ekologicznego: „Ziemia dla człowieka – człowiek dla ziemi”, organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Organizatorem pośrednim był Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Busku - Zdroju. Organizatorem bezpośrednim był Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Broninie.

W Turnieju uczestniczyli uczniowie szkół specjalnych powiatu buskiego: Zespół Szkół Specjalnych w Busku - Zdroju, Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Busku - Zdroju i Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Broninie. Reprezentacje szkół tworzyły 5-osobowe drużyny wyłonione w eliminacjach wewnątrzszkolnych.

ziemia_naszym_domem001.jpg 

ziemia_naszym_domem002.jpg 

ziemia_naszym_domem003.jpg 


Turniej przebiegał w 7 konkurencjach: inscenizacja teatralna, reklama produktu ekologicznego, rozpoznawanie roślin chronionych, rebus – hasła ekologiczne, pytania o tematyce ekologicznej, krzyżówka, wykonanie rzeźby salamandry plamistej z odpadów.


W komisji zasiedli przedstawiciele trzech placówek a funkcje przewodniczącego pełnił Naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Pan Lech Sołtysiak. Zwycięstwo odniosły dwie drużyny zdobywając jednakową ilość punktów SOSW w Broninie oraz ZSzS, natomiast II miejsce zajął Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Busku - Zdroju.

Uczestniczy otrzymali nagrody dla drużyn: wieżę Sony, kino domowe, aparat cyfrowy oraz upominki indywidualne: albumy przyrodnicze, plecaki, gry edukacyjne, długopisy oraz dyplomy.

Całej imprezie mimo zaciętej rywalizacji towarzyszyła atmosfera radości. Organizatorami byli: Irmina Mrożek, Irmina Szymczyk, Joanna Paw, Janusz Paterek - nauczyciele SOSW w Broninie.

 

fotoreportaż


IM








https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=11740