swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

W Zbludowicach piorun trafił w stodołę.

Dodane: AT Data: 2012-05-04 11:56:56 (czytane: 16746)  Wersja do druku

Prawdopodobnie w wyniku wyładowań atmosferycznych podczas burzy jaka przechodziła 3 maja w godzinach popołudniowych nad naszym terenem stanęła w ogniu stodoła w Zbludowicach. Zgłoszenie o pożarze budynku stodoły i inwentarskiego Powiatowe Stanowisko Kierowania w Busku-Zdroju wpłynęło o godzinie 17.39 3 maja br.

Do zdarzenia zostały zadysponowane trzy samochody pożarnicze, jeden z JRG Busko-Zdrój i dwa z okolicznych OSP. Po przyjeździe w zagrożony rejon stwierdzono, że pali się drewniany budynek stodoły i dach murowanego budynku  inwentarskiego.

pozar_stodoly001.jpg 

pozar_stodoly002.jpg 

pozar_stodoly003.jpg 

Podczas prowadzonych działań gaśniczych koniecznym była częściowa rozbiórka stodoły.

/Robert Gwoźdź/




  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (17)
     

-... (2012-05-11 11:07:57)

Zacznijmy od tego czy właściciela stać na postawienie nowego domu. To uboga rodzina.

-mruczek (2012-05-07 22:57:20)

Czego się nie robi dla ubezpieczenia aby potem dom postawić.
Brawo za pomysł i piorun z torby.

-tyśka (2012-05-05 21:56:06)

nie ma słów by opisać głupote ludzką. Po co wypisywać takie głupoty, skoro się nie było świadkiem. Czy Wy wiecie jaką przykrość sprawiacie tymi komentarzami osobom poszkodowanym?

- (2012-05-05 19:37:31)

co za debile pisza o celowym podpaleniu!!! nawet nie znaja wlascicieli ale ostro komentuja. zastanowcie sie cymbaly co piszecie. ten kto o podpaleniu pisze sam pewnie swoja stara ,,wille" podpalil. mordy w kubel!!!

-.. a ja widziałem... (2012-05-05 11:15:36)

z osiedla Świerczewskiego jak waliło piorunami w tamtych stronach. Później widziałem czarny dym, a potem duży ogień, który szybko znikł, a pojawił się biały dym czyli chyba już para z wody...Zrobiłem nawet parę zdjęć...

- (2012-05-05 09:28:00)

A co bym pisał że spłonęła od pioruna,przecież to widać ze bylo to starzysko psujace komus widok.Dawniej co był jakis pozar to była stara chałupa,w ten sposób wypaliły sie same stare chalpki w Dobrowodzie,Baranowie,Olganowie.Pamiętam tez przypadek ze Zbludowic gdzie stał juz nowy dom a za nim stary który splonal ,czy to też od pioruna splonął w pogodny dzień.

-om (2012-05-05 09:06:24)

Coraz bardziej czytajac te komentarze odnosze wrazenie ze ludzie robia z siebie debil*i tak jak nasz kochany rzad
Okresle to tak nie znacie sytłacji zarówno jak było podczas burzy tak samo jak i sytłacja u panującego gospodarza posesji wiec wstrzymajcie sie od glupich komentarzy

- (2012-05-04 22:59:40)

stara była czy nie stara ale splonęla, szkoda bo widać jakby była dopiero nowa!

- (2012-05-04 21:08:05)

niewazne jak sie zapalilo ale sie spalilo no bo stare bylo

- (2012-05-04 20:22:25)

stodoła się zapaliła jak już burza przeszła więc ciekawe jak mogła się spalić od pioruna

-ONA NIE OD PIORUNA SIĘ ZAPALIŁA (2012-05-04 20:17:32)

WlAŚCICIEL JĄ SAM PODPALIŁ ABY JĄ ZBURZYC I W TYM MIEJSCU POSTAWIĆ DOM TAKA PRAWDA

- (2012-05-04 17:46:46)

piorun strzelil wszystko szlag trafil plonie plonie stodola plonie az strach

-do pierwszego komentatora (2012-05-04 16:20:39)

a może jesteś tajnym agentem słusznego ubezpieczyciela Pierdolni*ty Zawsze Uśmiechnięty

-* (2012-05-04 14:09:56)

było słychać i widać :P

-* (2012-05-04 14:09:50)

było słychać i widać :P

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry