W Zbludowicach piorun trafił w stodołę.
2012-05-04 11:56:56

Prawdopodobnie w wyniku wyładowań atmosferycznych podczas burzy jaka przechodziła 3 maja w godzinach popołudniowych nad naszym terenem stanęła w ogniu stodoła w Zbludowicach. Zgłoszenie o pożarze budynku stodoły i inwentarskiego Powiatowe Stanowisko Kierowania w Busku-Zdroju wpłynęło o godzinie 17.39 3 maja br.

Do zdarzenia zostały zadysponowane trzy samochody pożarnicze, jeden z JRG Busko-Zdrój i dwa z okolicznych OSP. Po przyjeździe w zagrożony rejon stwierdzono, że pali się drewniany budynek stodoły i dach murowanego budynku  inwentarskiego.

pozar_stodoly001.jpg 

pozar_stodoly002.jpg 

pozar_stodoly003.jpg 

Podczas prowadzonych działań gaśniczych koniecznym była częściowa rozbiórka stodoły.

/Robert Gwoźdź/








https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=11735