Prawdopodobnie w wyniku wyładowań atmosferycznych podczas burzy jaka przechodziła 3 maja w godzinach popołudniowych nad naszym terenem stanęła w ogniu stodoła w Zbludowicach. Zgłoszenie o pożarze budynku stodoły i inwentarskiego Powiatowe Stanowisko Kierowania w Busku-Zdroju wpłynęło o godzinie 17.39 3 maja br.
Do zdarzenia zostały zadysponowane trzy samochody pożarnicze, jeden z JRG Busko-Zdrój i dwa z okolicznych OSP. Po przyjeździe w zagrożony rejon stwierdzono, że pali się drewniany budynek stodoły i dach murowanego budynku inwentarskiego.
Podczas prowadzonych działań gaśniczych koniecznym była częściowa rozbiórka stodoły.
/Robert Gwoźdź/