swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Zimne Wody.

Dodane: AT Data: 2012-04-28 13:59:33 (czytane: 20236)  Wersja do druku

Tereny „Zimnych Wód" dołączą do bazy turystyczno-rekreacyjnej gminy Busko-Zdrój. Powstała już dokumentacja architektoniczno-budowlano-wykonawcza zagospodarowania tych obszarów, a w kwietniu br. w Świętokrzyskim Biurze Rozwoju Regionalnego w Kielcach podpisana została przez Adama Jarubasa marszałka województwa świętokrzyskiego i Waldemara Sikorę burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój umowa o dofinansowanie zadania.

Projekt, w ramach którego realizowana będzie inwestycja nosi nazwę: „Wzrost konkurencyjności i utrzymanie atrakcyjności obszarów zależnych od rybactwa poprzez zagospodarowanie terenu „Zimne Wody" w Busku-Zdroju.

Koszt całkowity zadania szacowany jest na 875 689 zł, z czego dofinansowanie wynosi 574 272 zł.

W ramach zagospodarowania „Zimnych Wód" powstaną punkty widokowe oraz utwardzona zostanie część ciągów pieszych i ścieżek rowerowych. Ruch na tym terenie regulować będą odpowiednio oznakowane tabliczki. Obszar przyległy do „źródła" zostanie uporządkowany, co pozwoli podkreślić jego walory krajobrazowe i przyrodnicze. W pobliżu „źródła" zostaną wybudowane „szałasy" służące do odpoczynku i rekreacji.

zimne_wody.jpg 

Projekt przewiduje również oczyszczenie zbiornika wodnego przy ul. Stawowej łącznie z uregulowaniem jego linii brzegowej. Na działce przylegającej do stawu staną elementy małej architektury.

Zadanie realizowane będzie w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013, 4.1. Rozwój obszarów zależnych od rybactwa z wyłączeniem realizacji operacji polegających na funkcjonowaniu lokalnej grupy rybackiej (LGR) oraz nabywaniu umiejętności i aktywizacji lokalnych społeczności.

/EHR/
Źródło: busko.pl

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (29)
     

- (2012-04-29 21:17:35)

zakonczcie uczciwie jedna prace a nie bierzcie sie za zimne wody naszym wladza potrzebny jest kubel zimnej wody na glowe na otrzezwienie bo za co sie nie wezmie to albo spieprzy tak ze nawet za komuny nie potrafili takich fuszerek odwalac albo zacznie i pozniej pomyslu brak albo pieniedzy dziesiec srok za ogon lapiecie a efekty oczywiscie widac najlepiej nieudacznictwa braku jakich kolwiek kompetencji i odpowiedzialnosci ze strony naszych wladz zrobcie chociaz raz cos od poczatku do konca dobrze bo do tej pory to jest slomiany zapal i wszystko o dupe za przeproszeniem rozbic

-z okolicy (2012-04-29 17:36:52)

Od kiedy się ciepło zrobiło, co piątek na wszystkich górkach siedzi (a właściwie to ryczy, chleje i śmieci) jakieś 50 osób. Wiem, że dla "miasta" lepiej tam niż gdyby siedzieli w rynku, ale nie zaszkodziłoby posłać tam w piątkowy wieczór jakiś patrol i zrobić porządek. A najlepiej zacząć jeszcze zanim stanie ta nowa infrastruktura.

-xxx (2012-04-29 15:05:54)

zrewitalizowano rynek,teraz buduje się spowalniacz na Mickiewicza, położono nawierzchnie asfaltu na ul Kościuszki bez żadnego profilu tak ze w czasie deszczu woda plynie w stone bloku nie do studzienek a ludzie wysiadający z autobusow pływaja przy krawęznikach -to sie nazywa pieknośc rewitalizacja,zobaczymy gdzie ta woda podzieje się podczas deszczu bo spowalniacz rosnie w góre i napewno woda ul Mickiewicza nie popłynie do studzienek tez nie trafi chyba że nagonia do nich miotłami jak to poczynili po ostatnich opadach deszczu.

---- (2012-04-29 12:58:55)

Jak słyszę słowo rewitalizacja to już się boję. Jak można rezerwat rewitalizować. Ludzie opamiętajcie się - nie psujcie tego co dobre. Kostkę brukowa to ludzie mają w dużych miastach. Do nas chcą przyjeżdżać dla przyrody, zieleni i śpiewu ptaków. Jeszcze raz apeluję - litości dla naturalnego środowiska!!! Pycha, pycha i jeszcze raz pycha.

-XYZ (2012-04-29 12:26:05)

Jeden z nielicznych wokół Buska terenów, gdzie jest dużo zieleni i można w ciszy pospacerować. Owszem brud, ale odpowiednie służby mogłby się tym zająć.
Już rewatalizują teren zielony- GÓRKA- jeżeli wzrost atrakcyjności zimnych wód ma wyglądać tak jak BYCZOKA to ja stanowczo dziękuję!!!

-Nik Czemny (2012-04-29 10:57:18)

Niech porobią szałasy i inne tarasy.Młode bydełko zamieszkujące Busko i okolice będzie miało co podpalać i dewastować.Najpierw to konieczny byłby monitoring tego miejsca.

-JA (2012-04-29 01:40:29)

żeby tylko nie spierniczyć tego rezerwatu tymi planami! już zaplanowali wygląd miasta!!!!
tereny rezerwatu są wystarczająco piękne, jakby tylko pozbierać puszki, i tony szkła, nie wypalać traw i przeganiać stamtąd bachory chlejące co weekend.
przez te całe remonty zostało wyciętych za dużo drzew!! jak się to ma do estetyki miasta uzdrowiskowego?
może skałki tez zalać chcąc betonem, i położyć kostkę

- (2012-04-28 22:11:54)

Rychło w czas jak już domy sa pobudowane teraz dom na domu - trzeba było 10 lat temu pomyśleć.Teraz turyści będą ludziom podwórka deptać ?

- (2012-04-28 21:48:04)

z tym smierdzacym stawem to nawet dobra idea mozna go oczyscic tylko niech nikomu nie wpadnie pomysl z poprawianiem za bardzo zimnych wod bo juz bycok jest jest dowodem madrej poprawy ze strony wladz buska ze za taka dewastacje nikt nie poniesie konsekwencji to hanba

-XYZABC (2012-04-28 21:39:04)

Trzeba zacząć od oczyszczenia terenu ze śmieci, bo przygotowanie jakiejś bzdurnej dokumentacji "architektoniczno-budowlano-wykonawczej" pewnie za niemałe pieniądze niewiele zmieni w kwestii estetycznej miejsca. Wątpię, aby działania polegające na posprzątaniu terenu ze śmieci oraz wysypaniu kamienia na drogę wymagały tak "daleko idących" posunięć ze strony włodarza. Dokumenty, które trafiają do ludzi gmina drukuje na papierze zadającym się do powieszenia w miejscu ustronnym, a jak widać gmina ma specjalny fundusz do marnowania!
Parę wywrotek kamienia, sprzątacze i straż miejska kilka razy dziennie spacerkiem po okolicy - nic więcej nie trzeba by teren był atrakcyjny dla turystów - nie tylko dla chcącej się zabawić młodzieży

- (2012-04-28 19:30:08)

nareszczie coś się będzie działo.Wiele turystów przechodzi obok tego śmierdzącego stawu, wstyd!

-Tbu (2012-04-28 18:33:39)

I pan burmistrz z PO czytaj PSL znów sie nachapie władzom do koryta a co z pomnikiem Leszka czarnego na bycoku już działy chodzą i zbierają datki potem połowa do kieszeni i gra muzyka

-rydz (2012-04-28 18:19:39)

dziś podziwiałem KARABOSY coś wspaniałego jeszcze ze 4 lata i wszystko sie tam rozleci zarosnie bedzie wspaniała łąka dla krów ibeą ładne placki-wiec ten kto poddał ten pomysł i przegłosował powinien przyjasc i poleżeć. zapraszam
ale mysle ze zagospodarowanie terenu zimne wody dobry pomysł ale tylko oby nie w taki sposob jak byczak.

-xyz (2012-04-28 14:53:24)

Czy muszą ingerować w zielone tereny? Już Bycza góra jest "rewitalizowana" i nie powiem, żeby na korzyść...
Tylko czekać jak wybudowane szałasy zostaną podpalone przez miejscową młodzież ( przykład drewnianego grzyba z Radzanowa).

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry