swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Zimne Wody.

Dodane: AT Data: 2012-04-28 13:59:33 (czytane: 20237)  Wersja do druku

Tereny „Zimnych Wód" dołączą do bazy turystyczno-rekreacyjnej gminy Busko-Zdrój. Powstała już dokumentacja architektoniczno-budowlano-wykonawcza zagospodarowania tych obszarów, a w kwietniu br. w Świętokrzyskim Biurze Rozwoju Regionalnego w Kielcach podpisana została przez Adama Jarubasa marszałka województwa świętokrzyskiego i Waldemara Sikorę burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój umowa o dofinansowanie zadania.

Projekt, w ramach którego realizowana będzie inwestycja nosi nazwę: „Wzrost konkurencyjności i utrzymanie atrakcyjności obszarów zależnych od rybactwa poprzez zagospodarowanie terenu „Zimne Wody" w Busku-Zdroju.

Koszt całkowity zadania szacowany jest na 875 689 zł, z czego dofinansowanie wynosi 574 272 zł.

W ramach zagospodarowania „Zimnych Wód" powstaną punkty widokowe oraz utwardzona zostanie część ciągów pieszych i ścieżek rowerowych. Ruch na tym terenie regulować będą odpowiednio oznakowane tabliczki. Obszar przyległy do „źródła" zostanie uporządkowany, co pozwoli podkreślić jego walory krajobrazowe i przyrodnicze. W pobliżu „źródła" zostaną wybudowane „szałasy" służące do odpoczynku i rekreacji.

zimne_wody.jpg 

Projekt przewiduje również oczyszczenie zbiornika wodnego przy ul. Stawowej łącznie z uregulowaniem jego linii brzegowej. Na działce przylegającej do stawu staną elementy małej architektury.

Zadanie realizowane będzie w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013, 4.1. Rozwój obszarów zależnych od rybactwa z wyłączeniem realizacji operacji polegających na funkcjonowaniu lokalnej grupy rybackiej (LGR) oraz nabywaniu umiejętności i aktywizacji lokalnych społeczności.

/EHR/
Źródło: busko.pl

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (29)
     

-Anna (2012-05-05 13:34:31)

Jako architekt krajobrazu uważam ten pomysł za bezsensowny. Rezerwat Zimnych Wód jest jednym z nielicznych tak dobrze zachowanych miejsc (pomijając pijacki libacje, ale one i tak nie znikną - co najwyżej łatwiej będzie się na nie dostać), który pozostał na naszym terenie. Podciąganie tej inwestycji pod "Zrównoważony sektor rybołówstwa i nabrzeżnych obszarów rybackich" jest parodią.
Doradzam raczej dokończenie rozkopanego centrum i Mickiewicza. O wspomnianej przedtem nie wypoziomowanej drodze już nie wspomnę. Temat świateł to temat rzeka.

Lepszą i tańszą wersją byłoby wysłanie patrolu do rezerwatu niż wysypanie dróżek tandetnym żwirem. Pomysł szałasów też do mnie nie przemawia, chyba jedynie ławki mają jakiekolwiek uzasadnienie.
Pomysł oczyszczenia stawu przy ul. Stawowej również wydaje się trafiony, ale uregulowanie linii brzegowej? Może od razu wkopanie foremki z OBI? ;]


PS. LUDZIE, PISZCIE POPRAWNIE PO POLSKU BO BOLĄ OCZY OD CZYTANIA TYCH PROZAICZNYCH BŁĘDÓW. DORADZAM LEKTURĘ SŁOWNIKA PRZED SNEM I CZYTANIE WIĘKSZEJ ILOŚCI KSIĄŻEK DLA POSZERZENIA SŁOWNICTWA INNEGO NIŻ cyt.: "wySZCZelić" itp. perełki.

-uuu (2012-05-03 21:17:08)

nie wiem czy to dobre miejsce, ale mam pytanie : dlaczego takie fajne filmiki na yt są promujące np. takie wioski naj pinczów ? mozna sporo znalezc na YT
a my w BUSKU ZERO czegoś takiego??? nie lepiej niz robic po 100 razy dokumentacji na temat rewitalizacji maista zrobic taki ciekawy filmik, niech WS. rzuci coś groza wynajmie kogoś kumatego co by pocykał takie filmiki i nei tylko samego uzdrowiska , całęgo miasta!!

- (2012-05-02 22:32:42)

jak ktoś teraz tam nie trafia to i nie bedzie trafiać!
widzę że większość jest przeciwna tej kretyńskiej rewitalizacji!
A czy można w ogóle rezerwat rewitalizować???????????????????????????? Jestem za patrolowaniem skałek! szkła tam jest tona. a przed wyborami kretyni się tam fotografują,a smieci retuszują...chory świat! chore pomysły!
powycinac drzewa, wylać asfalt. a! no i setka poprawek, anim bubel zostanie oddany. KTO TO PODPISUJE?????żal!

-mieszkaniec (2012-05-02 19:49:58)

Tak może zrobią ale bendzie tak jak z zalewem w Radzanowie Miał być wielki projekt a wyszło gówno

- (2012-05-02 09:28:15)

jestem za pomysłem zagospodarowania tego terenu, będzie mozna spedzać wolny czas, bo wiele osob nigdy tam nie było

-newerlly (2012-05-01 10:55:37)

pytasz???Czemu władza tak za wszelką cenę chce ingerować w taki piękny, dziewiczy teren, z dala od spalin? bo widzisz w Polsce jest taki zwyczaj że od każdego przetargu wygrany zlecającemu płaci 10% wartości .,,Władza " wie jaki tam pieniądz leży ile można zorganizować przetargów .Masz przykład na mieście jeden wykonawca leje asfalt a drugi zrywa i tak w koło Macieju a czas kadencji ucieka więc tych pseudo inwestycji rozbabranych będzie rosła wraz z upływem czasu.Bo z kasą to jak z sikorką która skacze z gałązki na gałązkę

- (2012-04-30 19:20:02)

jeszcze wam skalki zostaly do poprawy i staw w broninie ale chyba sa w rekach prywatnych

-ntn (2012-04-30 12:37:48)

Czemu władza tak za wszelką cenę chce ingerować w taki piękny, dziewiczy teren, z dala od spalin?

-matka (2012-04-30 10:48:36)

Co to znaczy zrobić porządek z młodzieżą? - związać w worek , wyszczelić na księżyc i poczekać aż tam dorosną? Piszecie tak jakbyście nigdy nie byli młodzii i nie pisze tu o patologii bo ta może się trafić w każdej grupie społecznej.

-mieszkaniec (2012-04-30 09:38:18)

zbiornik przy Stawowej bez wody, jakaś ch........ podprowadziła zasuwę baszty, woda nie dopływa do zbiornika, bo po drodze cieku wodnego "panowie" wykopali stawy, z pod sklepu "chlacze" tylko butelkami ciskają w wodę, a zimne wody oblężone przez małolatów, przecież tam nikt nie wejdzie a i popić można. Wracając rozpiepszą wszystko co im stanie na drodze, więc niech się ktoś za to weźmie

-SOS (2012-04-30 09:05:32)

Jeden z ostatnich dziewiczych zakątków zostanie zlikwidowany. Wystarczy postrzątać, pilnować aby gimnazjaliści nie śmiecili i nic więcej nie robić. Tak jest jak buraki znieniają nasz świat.

--- (2012-04-30 07:18:14)

Były młody wiceburmistrz wprowadził naszą gminę w to rybactwo. Nie rozumiałem o co chodzi. Teraz wiem że chodzi o kasę. Popieram. Możemy się nazywać nawet górskim kurortem byleby była z tego kasa.

-olo (2012-04-30 01:17:37)

grożnie brzmi ,, zagospodarowanie Zimnych Wód,,. Tern niezagospodarowany byc nie może? Głupio i niezrozumiale brzmi zapis że Zimne Wody toobszar zależy od rybactwa/?/. A całe to zadęcie czyli skonsumowanie kasy unijnej / ciekawe czy ktoś, kiedyś dobierze się do rozliczeń i każe zwrócic/ to zbudowanie szałasów kilku, oczyszczenie stawu i tzw punkty widowiskowe czyli zero pomysłu, sztampa i koleny obszar wymagający corocznie wkładu finansowego. Obszar o którego nikt skutecznie dotychczas nie dbał, więc dbać raczej nie będzie.Dla tubylców , bo nikt tam specjalnie jechać nie będzie, za spore pieniądze powstana ,,specjalnie oznakowane tabliczki regulujące ruch,, Proponuję podświetlane co by o zmroku i w stanie nieważkości nie błądzić po okolicy.Ciekawi mnie koszt wykonania tej całej dokumentacji

- (2012-04-29 23:09:19)

"rybołówstwo i obszary rybackie"? z takiego programu zagospodarowanie terenu "zimnych wód"?to już cuchnie jak grecka ryba

-NaDole (2012-04-29 22:22:23)

"Na działce przylegającej do stawu staną elementy małej architektury." Rozumiem tej wieczyście dzierżawionej przez Żurka (bo innej tam nie ma). Koleszka z mechanika, posadzony za dyrektora na 4lata nieobecności w PSS-ie. Normalnie REWELACJA !!! TAK DALEJ.KOLESIOSTWO.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry