swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Przebudowa ulicy Kopernika.

Dodane: AT Data: 2012-04-10 10:31:44 (czytane: 15702)  Wersja do druku

Ulica Kopernika, jedna z najruchliwszych ulic w Busku-Zdroju, będzie przebudowana. 5 kwietnia br. w ratuszu podpisana została umowa na jej modernizację.

W ramach zadania wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni, azyl dla pieszych wraz z oznakowaniem pionowym i poziomym, obustronne chodniki oraz zjazdy indywidualne i dwie zatoki autobusowe.

modernizacja_kopernika.jpg



Przewidziana została też budowa odcinka kanalizacji deszczowej oraz nowej linii oświetlenia ulicznego wraz z montażem słupów. Wycięty zostanie istniejący przy drodze drzewostan i nasadzony nowy.

Przebudowa ulicy Kopernika ma na celu poprawę bezpieczeństwa, użytkowania oraz dostępności komunikacyjnej drogi. Inwestycja realizowana jest w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – etap II Bezpieczeństwo – Dostępność - Rozwój".

Wykonawcą robót jest firma STRABAG. Prace potrwają do września bieżącego roku.

Tekst i fot. EHR
Źródło: busko.pl

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (38)
     

-andy warchoł (2012-04-10 23:24:52)

Dokładnie,myślę że trzeba powiadomić np. Polsat,konkretnie program "Uwaga", oni sie tym zajmą na pewno.

-oszołom ekolog (2012-04-10 23:13:08)

NAJLEPIEJ WYCIĄĆ WSZYSTKIE DRZEWA. BĘDZIE BETONOWE UZDROWISKO. TEJ FIRMIE STRABAG TO TRZEBA SIĘ PRZYJRZEĆ POD KĄTEM WERYFIKACJI WSZYSTKICH DECYZJI ADMINISTRACYJNCH - ZGÓD NA WYCIĘCIE DRZEW. JEŻELI NIE TA FIRMA TO TRZEBA UPUBLICZNIĆ NAZWISKO URZĘDNIKA KTÓRY WYDAJE TAK LEKKĄ RĘKĄ POZWOLENIA NA WYCIĘCIE DRZEW. PODPIERANIE SIĘ JAKIMŚ IDIOTYCZNYM SLOGANEM REWITALIZACJA NIE ZWALNIA OD PRZEPISÓW O OCHRONIE PRZYRODY ORAZ OD PRZEPISÓW ZWIĄZANYCH Z TERENAMI ZIELONYM W KONKRETNYCH OBSZARACH OCHRONY UZDROWSIKOWEJ. SZYKUJCIE SIĘ WIĘC NA DUŻĄ ROZPIERDUCHĘ ZWIĄZANĄ Z SANACJĄ PRZEPISÓW O OCHRONIE PRZYRODY NA TERENIE GMINY BUSKO-ZDRÓJ I POCIĄGNIĘCIE DO ODPOWIEDZIALNOŚCI KONKRETNYCH URZĘDNIKÓW. JAK WYGLĄDA CHCOCIAŻBY SPRAWA REKOMPENSAT TERENÓW ZIELONYCH ZA WYCINANIE DRZEW W ZWIĄZKU Z TYMI PRZEBUDOWAMI. NIECH URZĘDNICY NIE MYŚLĄ ZE BUSZCZANIE SĄ PÓŁGŁOWKAMI. KAŻDE Z WYCIĘTYCH DRZEW JEST DOKŁADNIE POLICZONE. PRZYJDZIE CZAS WERYFIKACJI. POZA TYM DZIENNIKARZE LUBIĄ TAKIE TEMATY.

- (2012-04-10 22:02:23)

jestem ciekaw jakich pracownikow zatrudnia firma strabak na pewno nie swoich tylko bierze podwykonawcow a krociowe zyski zbiera do wlasnej kieszeni za uzyczenie szyldu swojej firmy na swoim podworku w austrii taka fuszerka by mu nie przeszla a w polsce oplaca inspektorow odbioru i jakos to mu uchodzi na sucho

- (2012-04-10 21:49:19)

trzeba troszke popatrzyc na sasiadow za granica tam w czasie jakich kolwiek prac budowlanych czy napraw ulicznych drzewa obstawiane parkanami z desek 2m na 2m i wysoki na2m zeby nie uszkodzic pnia drzewa jezeli ma to robic firma STRABAG TO JEST FIRMA WIEDENSKA to niech zabezpiecza tak drzewa jak w wiedniu pracowalem w tej firmie ponad 10 lat i wiem jak to powinno wygladac moge przyslac zdjecia zabezpieczonych drzew za uszkodzenie drzewa firma placi ogromne kary dlatego je tak chroni pozatym kazde drzewo male czy duze posiada tabliczke z wybitym numerem czy to w parku czy przy ulicy oni wiedza jakie drewa maja ile ich jest i w jakiej jest czesci miasta tylko w polsce wycina sie drzewa bezmyslnie bo mysla ze nowe wyrosnie za 4 tyg jak kalafior moze niech ochrona przyrody troche sie tym zajmie

-ksiądz darmozjad (2012-04-10 21:42:35)

remont remontem ale ktoś kasę za poświęcenie przytuli.

wiecie kto?

-juan carlos da silva (2012-04-10 21:31:12)

sam się "pałuj" nieuku...

-rego (2012-04-10 20:37:55)

Ciekawe czy nie zapomna podłączyć budynków indywidualnych i osiedli do kanalizacji burzowej, która jest juz polożona na ul.Kopernika.
Potem znów będa rwać asfalt i kopać kanały.
Radze zrobić mądrze i dokładnie..- wykonać przyłącza rurami do każdej posesji, żeby uniknąć póżniej rozkopywania.
Dalsze podłączenia poszczególnych budynków wykonają właściciele na swój koszt i już na terenie swoich działek.
Tak trza zrobić!!!!!!!!!!!!
I Gmina tego powinna dopilnować, a przede wszystkim "orły sokoły"- radni- Andrzej Z. i Jan O.Żeby było potem w sprawozdaniu bo rozliczymy.hej

-bUL (2012-04-10 19:01:03)

NIEDAWNO NA TEJ ULICY COŚ GRZEBANO!ZAKOPYWANO JAKIEŚ RURY!

- (2012-04-10 18:44:00)

Gratulacje Panie mądry Burmistrzu ze wsi Widuchowa!!! Najlepiej rozpierdo... całe miasto razem z firmą STRABAG!!! Co Ty człowieku masz w tej swojej głowie!!! Za grosz rozumu!!!

-- (2012-04-10 18:33:12)

Ta, masz monopol na rację...

- (2012-04-10 18:32:00)

Mickiewicza nie skończyli biorą się za Kopernika rozwalcie całe miasto,będzie co podziwiać

- (2012-04-10 18:07:48)

Te stare drzewa powinny być wycięte, takie jak przy al. Mickiewicza gdzie tylko stoi konar a gałazek w ogóle juz nie ma bo uschły od starości.Nasadzic świerkow i róznych iglakow,zielono latem i zimą anie jesienia lisci po kolana.Zrobią rewitalizacje al.Mickiewicza z tymi starymi spruchniołkami to dopiero będzie piknie.Tyle w temacie i mam racje!

- (2012-04-10 17:03:48)

tylko poprawcie kanalizacje do konca przed nowym asfaltem bo jak znam polskie metody zaraz bedzą po remoncie ryc od nowa,

-andy warchoł (2012-04-10 15:08:19)

Najlepiej, zróbcie z zielonego Buska Katowice,więcej betonu!!!

- (2012-04-10 14:54:20)

azyl dla pieszych ???

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry