Dodane: AT Data: 2012-04-10 10:31:44 (czytane: 15703) 
Ulica Kopernika, jedna z najruchliwszych ulic w Busku-Zdroju, będzie przebudowana. 5 kwietnia br. w ratuszu podpisana została umowa na jej modernizację.
W ramach zadania wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni, azyl dla pieszych wraz z oznakowaniem pionowym i poziomym, obustronne chodniki oraz zjazdy indywidualne i dwie zatoki autobusowe.

Przewidziana została też budowa odcinka kanalizacji deszczowej oraz nowej linii oświetlenia ulicznego wraz z montażem słupów. Wycięty zostanie istniejący przy drodze drzewostan i nasadzony nowy.
Przebudowa ulicy Kopernika ma na celu poprawę bezpieczeństwa, użytkowania oraz dostępności komunikacyjnej drogi. Inwestycja realizowana jest w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – etap II Bezpieczeństwo – Dostępność - Rozwój".
Wykonawcą robót jest firma STRABAG. Prace potrwają do września bieżącego roku.
Tekst i fot. EHR
Źródło: busko.pl
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (38) |
-xxx (2012-05-28 11:02:15)
Myślę że to co robią z ulicą Kopernika to jedna wielka głupota chodzi mi oczywiście o wycinanie drzew.Czytając artykuł "wycinając czy nie" zamieszczony w Tygodniku Ponidzia doszedłem do wniosku że mamy bardzo znakomitych specjalistów dendrologów,którzy twierdzą że drzewa są chore i należy je wyciąć a zdrowe 30-letnie przesadzić w okresie wegetacji.Można też powycinać drzewa na Al. Mickiewicza bo też większość z nich jest na pewno spróchniała w środku i chorych albo będą chore i uschną po rewitalizacji.Pracowałem trochę na zachodzie tam dbają o każde drzewo w miastach .Przed przystąpieniem do robót drzewa są zabezpieczane aby ich nie uszkodzić ewentualnie inwestorzy lub wykonawcy płacą kary i to nie małe za zniszczone drzewa. U Nas wycina się bez problemu bo przeszkadzają.Wracając do drzew przy ul.Kopernika ,te które są faktycznie chore(śliwy czerwone)można wyciąć ewentualnie przerzedzić a nie wycinać jak leci.
-a (2012-05-24 10:34:37)
Chryste! czytajac wasze komentarze wlos jezy sie na glowie... jak to zle, jacy oni wszyscy zli ze chca zrobic Busko piekniejszym i bezpieczniejszym... Ciemnogrod, glupota i chamstwo pojawia sie jedynie pod artykulami na tym portalu!
-sm (2012-05-21 18:03:27)
skoro modernizuja droge to dlaczego nie zrobią odrazu ściezki dla rowerzystów!!??? Co za wiocha!!
-Zofia (2012-04-14 19:34:22)
A co firma zrobiła z usuniętą z Mickiewicza kostką granitową?
-ramzes (2012-04-13 13:30:12)
Sikora, co ty wymyślasz?
-Poczytajcie bo to jest nasza Gmina (2012-04-13 09:02:17)
Tu wszystko chore, tu wszystko głupie,
Zewsząd odory czuć tylko trupie,
Spróchniałe drzewca, przegniłe belki,
Dawno stąd zniknął rozsądek wszelki.
Tu co dzień goni aferę granda,
Jedna się z drugą naparza banda,
Kocioł garnkowi wytyka błędy,
Jakieś uwagi ma ćwok do mendy.
Zbawcy, mesjasze, pijane głąby
I zaczadzone kasiorą trąby,
Prostaki zwykłe i postrzelone,
Głupki normalne i nieskończone.
Dziś już nie wierzy tu nikt nikomu!
Ale jesteśmy w swym własnym domu,
Gdzie wszędzie kpina i popelina!
I nic nie zmienisz. To taka gmina!
-zibi (2012-04-12 22:41:02)
w czerwcu 2010 roku media w Polsce ujawniły, że m.in. firma Strabag podejrzana jest o korumpowanie urzędników państwowych odpowiedzialnych za organizację przetargów, a także o udział w zmowie cenowej z innymi firmami budowlanymi, mającej na celu zawyżanie cen w przetargach. Prawnicy firmy pozwali m.in. Rzpltą. i sprawa ucichła:(
-maciek (2012-04-11 21:24:02)
Rewitalizacja czego, rynek rozkopany i asfalt skopany, targowisko w rynku syf i smród, partyzantów to wielki parking a nie ulica czy deptak.Miało być ładnie jest bajzel.Poprzeczna parking a wieśniaki stawiaja samochody i do roboty idą na 10h, gdzie ta władza????
-Misiu (2012-04-11 21:18:53)
Hej hej biurokraci może ktoś zrobi asfalt pomiędzy USkarbowym a dworcem PKS, łat za łatą i tu ograniczenie 40 pasuje.
Wiele lat robiłem na trasach ale to co robi się w Busku to śmiech wykonawców z naszych władz.STRADAM wodzi za nos nasze władze i zakładam źle spisane umowy.
Miała być solidna władza jest solidne bagno.
- (2012-04-11 16:08:42)
o wylotowce na pinczow slysze juz 3 rok mial byc swiatla mialo byc rondo a jest wielkie guwno najlepszym rozwiazaniem bylby wiadukt bo z jednej strony jak i z drugiej skrzyzowania jest pod gorke tiry puscic pod spodem a pojazdy z pinczowa i buska gora uksztaltowanie terenu pozwala na takie rozwiazanie az dzw bierze ze jeszcze nikt nie wpadl na tak prosty pomysl i bylo by po klopocie kopernika moze jeszcze poczekac bo za 2 lata zeby wjeczac do buska od pinczowa bedziemy musieli stac na welczu
- (2012-04-11 12:58:37)
Czego wy tu nie rozumiecie? Wiadomo jak jest w Polsce. Praktycznie każdy przetarg to ustawka od której trzeba odpalić dole w wysokości 10 procent od wartości przetargu. Taka jest stawka powszechnie obowiązująca. Jest unijna kasa to trzeba ją wydać, nie ważne czy inwestycja jest potrzebna, trafiona, pożyteczna dla społeczeństwa. Ważne, że jest kasa. Urzędasy wezmą dolę, jakaś uprzywilejowana firma zarobi krocie, a najgorzej wychodzą na tym pracownicy tych firm, którzy tyrają za parę groszy i nie rzadko na czarno a jak ci nie pasuje to się zwolnij, ważne że szef się bogaci. Jak pisał poeta: KSIĄDZ PANA WINI, PAN KSIĘDZA A NA PROSTYM ZEWSZĄD NĘDZA. Wszędzie tylko układy, sitwy, kolesiostwa, prywatny interes ponad dobro społeczeństwa i narodu, marnotrawstwo publicznych pieniędzy, częsty brak jakiejkolwiek logiki i racjonalności w działaniach. Jak za głębokiego PRLu... Dopóki nie wypleni się z Polski korupcji i układów nic w tym kraju dobrego i normalnego nie będzie. Kolesie nadal mają się świetnie. Dziś co prawda już nie pod nazwą PZPR ale pod innymi szyldami występują. Komuna wciąż żyje i ma się dobrze, jak wilk, który teraz jest przyodziany w owczą skórę. Nadal są równi i równiejsi a jak nie masz znajomości to lipa, nic nie załatwisz, pracy dobrej nie dostaniesz, mając firmę o dobrym kontrakcie zapomnij itp, itd...Zwykły człowiek bez znajomości i układów jest nikim i niczym i w tej kwestii nic się nie zmieniło od 89 roku...Niestety...
-przejazdem (2012-04-11 10:44:40)
właśnie stoję w korku z pińczowa, możecie mi napisać gdzie ta kopernika bo chciałem ją ominąć skoro jest na niej jeszcze gorzej....
-Buskowianin (2012-04-11 09:38:13)
Prace w Busku postępują strasznie wolno, widać tylko rozbebeszone drogi, chodniki, trawniki. Tam gdzie wydawałoby się, że robota jest skończona, robotnicy wracają z powrotem, by dalej bebeszyć. Chłopy weźta się do roboty, bo żal d*** ściska;/
-romek (2012-04-11 08:48:05)
jedna z najbardziej ruchliwych dróg ponieważ urzędasy dojeżdżają nią do pracy. Może by tak wrócić do skrzyżowania na Pińczów, bo wydaje mi się że tam jest większy ruch. Kopernika mogła by poczekać....
- (2012-04-11 00:40:41)
kopernika a nie lepiej pieniazki przeznczyc na doprowadzenie mediów jak woda gaz prąd w pobliskie okolice buska ludzie jak łatwo wydaje sie panstwowe pieniadze a ile srodków burmistrz pozyskał z uni moze warto napisac o tym artykuł i sie pochwalic
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.