swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Gorysławice: Autobus wjechał w drzewo.

Dodane: MC Data: 2012-03-31 20:19:47 (czytane: 21210)  Wersja do druku

Zgłoszenie o wypadku w miejscowości Gorysławice gm. Wiślica /trasa 776 / na Powiatowe Stanowisko Kierowania w Busku-Zdroju wpłynęło dziś (31.03) o godzinie 14.20.

Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa samochody pożarnicze, jeden z JRG Busko a drugi z OSP. Po przyjeździe na miejsce stwierdzono, że na łuku drogi Autobus Autosan, którym podróżowało 15 osób zjechał do rowu i uderzył w drzewo.

 wypadek_goryslawice03.jpg

wypadek_goryslawice04.jpg

wypadek_goryslawice02.jpg 

Osoby jadące pojazdem opuściły go o własnych siłach nie odnosząc obrażeń. Ze względu na złe samopoczucie dwojga spośród piętnastki pasażerów,  zostały one  przekazane zespołowi ratownictwa medycznego i po przebadaniu odwiezione do szpitala.

Strażacy odłączyli akumulatory i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Następnie autobus został usunięty z rowu za pomocą specjalistycznego sprzętu z PKS i odholowany do zajezdni.

Czynności mające na celu ustalenie przyczyn wypadku prowadzi Policja. 

/Robert Gwsóźdź/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (29)
     

-Gaga (2012-04-02 07:40:39)

Ciekawe kiedy wreszcie zrobią drogę Busko Kazimierza bo na razie to masakra jakaś. Rozkopali i zostawili.

-anty busiarze (2012-04-01 23:34:55)

Ciagle słyszę o złej sytuacji buskiego pks. Nic dziwnego, skoro nawet nie umieja dobrac taboru do odpowiedniego czasu przejazdu. Wtorek pks buski trasa kraków kielce autobus 54 miejsca siedzace. Nas w autobusie 7 osób. nie mozna na takie trasy w takie dni wyjechac małymi autobusikami?
mam jeszcze apel do studentów: zacznijcie bojkotowac busy i jeździc pksem. CZas ten sam, a komfort duzo lepszy. Do tego panowie z M>B juz zrównali sie cenowo z pks, a co dopiero bedzie jak zostana monopolistami na tej trasie! pzepaszam za styl pisania

- (2012-04-01 21:16:36)

powycinac wszystkie drzewa kolo drogi i po klopocie

- (2012-04-01 20:29:17)

Tego dnia był bardzo silny wiatr, Tam jest wyjazd na górkę i na zakręcie go po prostu zdmuchnęło.

-ciekawscy (2012-04-01 19:50:27)

kierowca był trzeźwy tylko był silny wiatr i go poniosło tyle w temacie lepiej

- (2012-04-01 13:42:07)

może musial zjechać na pobocze bo jakiś pijaczek jechał traktorkiem na wesele mało prwdopodobne aby kierowca zawodowy PKS-U jezdził pijany co innego prywaciarze np; MUSZKIETER

- (2012-04-01 13:13:53)

niedaleko też był wypadek w tedy zginol kierowca i na luku od cmentarza w strone buska

- (2012-04-01 12:34:58)

napewno był trzezwy...zawodowi kierowcy inaczej podchodzą do jazdy niż amatorzy,choc bywają wyjątki...

-gdzie są te komentarze (2012-04-01 11:31:08)

-pasażer (2012-04-01 00:27:26)

Przecież widać logo PKS nad lewym bocznym kierunkowskazem.


eeeeeeeeee wymienią przód plastikowy i zderzaki i do poniedziałku wymienią a układ kierowniczy pewnie sie nawet nie uszkodził (2012-04-01 00:17:54)

AUTOSANY TO DOBRE MASZYNY NA POLSKIE DROGI NA PONIEDZIAŁEK ZROBIĄ WYSTARCZY WYMIENIĆ PLASTIKI Z PRZODU OKOŁO MAX 2 GODZIN ROBOTY I BĘDZIE JEŻDZIŁ MADE IN POLAND NO CHINA !!!!!!

-her (2012-04-01 11:01:36)

Pechowy egzemplarz - drugi dzwon

-abe (2012-04-01 10:53:09)

co tu się dziwić jak w tej firmie nie ma grosza na nic a więc opony pewnie łyse i co kierowca miał zrobić

-jeszcze dodam że (2012-04-01 00:22:45)

pewnie ten autobus nawet by i odpalił i sam pojechał na bazę nie jest aż tak uszkodzony żeby sam nie dojechal do BUSKA

- (2012-04-01 00:08:06)

ale chyba nie AUTOSAN z BUSKIEGO PKS-U ten co jezdzi do KRAKOWA i z powrotem ????

-pasażer (2012-04-01 00:04:45)

Trochę dziwne, że red. Gwóźdź nie poinformował internautów czy kierowca autobusu PKS był trzeźwy. Na tym autobusie jest prawdopodobnie reklama firmy produkującej kotły c.o. z Buska-Zdroju. Z uwagi na przestój pojazdu związany z wypadkiem PKS winien odpowiednio obniżyć cenę za reklamę.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry