swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Gorysławice: Autobus wjechał w drzewo.

Dodane: MC Data: 2012-03-31 20:19:47 (czytane: 21211)  Wersja do druku

Zgłoszenie o wypadku w miejscowości Gorysławice gm. Wiślica /trasa 776 / na Powiatowe Stanowisko Kierowania w Busku-Zdroju wpłynęło dziś (31.03) o godzinie 14.20.

Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa samochody pożarnicze, jeden z JRG Busko a drugi z OSP. Po przyjeździe na miejsce stwierdzono, że na łuku drogi Autobus Autosan, którym podróżowało 15 osób zjechał do rowu i uderzył w drzewo.

 wypadek_goryslawice03.jpg

wypadek_goryslawice04.jpg

wypadek_goryslawice02.jpg 

Osoby jadące pojazdem opuściły go o własnych siłach nie odnosząc obrażeń. Ze względu na złe samopoczucie dwojga spośród piętnastki pasażerów,  zostały one  przekazane zespołowi ratownictwa medycznego i po przebadaniu odwiezione do szpitala.

Strażacy odłączyli akumulatory i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Następnie autobus został usunięty z rowu za pomocą specjalistycznego sprzętu z PKS i odholowany do zajezdni.

Czynności mające na celu ustalenie przyczyn wypadku prowadzi Policja. 

/Robert Gwsóźdź/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (29)
     

-BUSOMAT.PL (2012-05-30 17:03:09)

To nie jest przyjemny widok. Dobrze przynajmniej, że wszyscy wyszli z tego cało

-ANTYK (2012-04-13 22:43:17)

Uszkodzony jedyny rodzynek w firmie..., to co teraz będzie na tym kursie??? H9 czy badziewiasty 0303?? To już wolę MAT BUSa..., albo WIT BUSa (oprócz fakt nieciekawego Muszkietera, wystarczy wejść na stronę MDA BUSKO)

- (2012-04-04 22:44:42)

nie wiem czy TOMASZ M skasował służbową SKODĘ ale wiem że TOMASZEK jedzi też SKODĄ tylko że fabią niebieską a w PKS-IE była SKODA octawia chyba srebrna jeśli skasowal to powinien zapłacic za straty

-do prezes pks płaci....... (2012-04-04 11:29:47)

Czy Tomasz M. to ten, który skasował służbową Octavię? Jeżeli są gdzieś zdjęcia z kasacji skody, to proszę o link.

-ww (2012-04-03 23:15:38)

a dzis ogodzinie okolo 10;30 na prost miejscowosci wiśniówki po trasie wiślica busko miało zajscie z udzialem busa muszkietera ktory zjechal do prawego rowa co to byla za przsyczyna bo ciezarowy go wyciagnol i busik pojechal

-do poniżej (2012-04-03 20:13:34)

koleś jebnij że się zdrowo kierowcy PKS-U jeżdzą bezpieczniej niz busiarze wiem bo jechałem busem i autobusem jest duza różnica PKS bezpieczniejszy

- (2012-04-03 17:55:22)

Pks-owcy to najgorsi kierowcy, jeżdżą beznadziejnie na kacu myślą że jak wleką si 50 km/h to są bezpieczni

- (2012-04-03 12:07:21)

Pracodawcą w PKS w Bsku-Zdroju S.A.jest prezes zarządu tej firmy.

-do ixi (2012-04-03 11:26:12)

Jak widać Państwowa Inspekcja Pracy powołana w celu kontrolowania i egzekwwania przestrzegania przepisów prawa pracy przez pracodawców jest bezradna. Tajemnicą poliszynela jest fakt nie wypłacania wynagrodzenie za pracę w terminie od ponad toku, a pracodawca mimo tego ma się dobrze.

-ixi (2012-04-03 10:46:43)

pracują w muszkieterze bo Pęcherski - prezes PKS im nie płaci. A po za tym gdzie mają jeżdzić jak nie ma na paliwo i polikwidowali większość linii. Ledwie wyrabiali na wypłatę dla jaśnie pana prezesa i jego świty

-tojo (2012-04-03 08:02:09)

a tak na marginesie połowa kierowców muszkietera i innych to kierowcy pks,nie wiem czy rano pracują w pks ,a po południu gdzie indziej.

-xxx (2012-04-02 19:14:01)

ten autobus napewno w zlym stanie technicznym nie byl poniewaz to jeden z nowszych modeli autosana w dodatku pewnie jeden z tych ktore zostaly kupione za pieniadze na modernizacje i unowoczesnienie buskiego taboru

-ja też jestem przeciwko busiarzom (2012-04-02 14:30:42)

ceny biletów do KIELC PKS 7 zł prywaciarz-szmaciarz MUSZKIETER 7 zł a komfort jazdy PKS -em AUTOSANEM DUUUUUUUUUUUŻŻOOOO LEPSZY ( więcej miejsca na kolana )

-x (2012-04-02 08:57:58)

Na pewno stan tej drogi nie miał wpływu na zdarzenie. Czyżby klasycznie, "kierowca nie dostosował prędkości do warunków"?

-D.B. (2012-04-02 08:03:03)

Moja córka jechała tym autobusem w sobote z Krakowa... w szpitalu po prześwietleniu nic nie stwierdzono... a dzisiaj jest już w Barcelonie...

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry