swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Nowe odcinki kanalizacji.

Dodane: AT Data: 2012-03-23 16:40:43 (czytane: 13855)  Wersja do druku

W Siesławicach, budowana jest kanalizacja deszczowa. W ramach zadania wykonane zostaną między innymi kolektory deszczowe w celu odwodnienia drogi gminnej.

Mieszkańcy Siesławic od dawna zmagali się wysokim stanem wód gruntowych, które były powodem zalewania ich posesji. By temu zapobiec wykonano sieć drenarską, która poprawi gospodarkę hydrologiczną terenu.

Dodatkowo, aby usprawnić funkcjonalność drogi uregulowane zostało koryto rowu melioracyjnego (poprzez jego pogłębienie i wykonanie nowych przepustów pod zjazdami na posesje oraz wyłożenie skarp i dna rowu elementami betonowymi). Odbudowano również rowy przydrożne, które podłączono do kolektorów deszczowych.

kanalizacja_sieslawice.JPG 

Na tym nie koniec prac kanalizacyjnych w gminie. W najbliższym czasie planowana jest również przebudowa kanalizacji deszczowej w ul. Kościuszki oraz budowa sieci kanalizacyjnej w ulicy Korczaka, Kochanowskiego i Orzeszkowej.

/EHR/
Źródło: busko.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (20)
     

-gabi (2012-03-23 19:04:05)

znowu będą kopać ??????????????? przecież ulica korczaka była nie tak dawno rozkopana ,asfaltowana itp. itd. czy w tym temacie nikt nie maa rozumu przecież to są ogromne koszty co się w tym busku dzieje . Co się zresztą dziwić jak każdy chce się nachapać a nie zaoszczędzić .A kiedy wreszcie będzie sprzątnięty piach na ulicy i w zatoczkach na piłsudskiego .Pani prezes spółdzielni to widzi bo tam mieszka i nic..........WIATR ROZWIEJE ...JAK NA WSI

(2012-03-23 19:03:19)

"wykonanie nowych przepustów pod zjazdami" - wszystko jasne....

- (2012-03-23 18:29:49)

zrobcie wrescie kanalizacje deszczowa na partyzantow bo w czasie deszczu trzeba uciekac na trawnik kolo boiska i basenu

- (2012-03-23 17:52:56)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

- (2012-03-23 17:36:12)

przecież kościuszki dopiero co było rozkopane
co jest z tym miastem!

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry