swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Nowe odcinki kanalizacji.

Dodane: AT Data: 2012-03-23 16:40:43 (czytane: 13856)  Wersja do druku

W Siesławicach, budowana jest kanalizacja deszczowa. W ramach zadania wykonane zostaną między innymi kolektory deszczowe w celu odwodnienia drogi gminnej.

Mieszkańcy Siesławic od dawna zmagali się wysokim stanem wód gruntowych, które były powodem zalewania ich posesji. By temu zapobiec wykonano sieć drenarską, która poprawi gospodarkę hydrologiczną terenu.

Dodatkowo, aby usprawnić funkcjonalność drogi uregulowane zostało koryto rowu melioracyjnego (poprzez jego pogłębienie i wykonanie nowych przepustów pod zjazdami na posesje oraz wyłożenie skarp i dna rowu elementami betonowymi). Odbudowano również rowy przydrożne, które podłączono do kolektorów deszczowych.

kanalizacja_sieslawice.JPG 

Na tym nie koniec prac kanalizacyjnych w gminie. W najbliższym czasie planowana jest również przebudowa kanalizacji deszczowej w ul. Kościuszki oraz budowa sieci kanalizacyjnej w ulicy Korczaka, Kochanowskiego i Orzeszkowej.

/EHR/
Źródło: busko.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (20)
     

- (2012-03-27 13:11:13)

A ile osob zatrudnil w UMiG na koniec swej kadencji !!!!

-Sprawdź!!! (2012-03-26 16:31:44)

Ile swoich projektów zrealizował PW w rok po objęciu kadencji tj po dwóch latach rządów ZB.

- (2012-03-26 12:15:44)

O ile mi wiadomo to ten bajzel w Busku zafundowal nam ustepujacy- nauczyciel- z Lagiewnik .
Wyczuwajac koniec swej kadencji !!!

-BUSKO CZYSTE MIASTO (2012-03-26 12:04:12)

Piach na ulicach
Jesienne liście w parku
Śmieci na chodnikach
Psie odchody
Ponad rok rozkopana al. Mickiewicza, na której nic się nie robi
DO TAKIEGO UZDROWISKA ZAPRASZACIE NA TARGACH W BERLINIE ?

- (2012-03-26 09:39:45)

minęło juz dobrze ponad rok od czasu kiedy Pan Sikora przejął stanowisko Burmistrza.
Niezauważyłam aby powstawały jakieś nowe inwestycje, żeby Gmina pozyskała nowe środki unijne.
Mnie się wydaje że nowa władza jedzie na programie i pieniądzach które pozyskał Wąsowicz

-do ponizej (2012-03-25 18:26:32)

Oczywiscie ze lepszy !!!
Przynajmniej sie nie sadzi tak ja ten nauczyciel z Lagiewnik.
Cala ta ZB uwaza sie za lepszych w Busku, tylko nie potrafia zrozumiec, ze ludzie dali im do zrozumienia- TROSZKE POKORY !!!- panowie, zaj mijcie sie sprawami miasta,a nie kopaniem obecnego burmistrza, bo przy nastepnych wyborach znow bedziecie wystawali i zebrali o glosy pod kosciolem!!!!!!!!!

-Ja głosowałem, jak i parę innych tysięcy ludzi. (2012-03-25 14:12:51)

Jeżeli uważasz, ze tylko nauczyciele się nadają na to stanowisko, to ja mam inne zdanie. Ja uważam, ze Waldemar jest lepszym burmistrzem od poprzednika.

- (2012-03-25 08:08:35)

Najpierw piach po zimie pozamiatajta dopiro burzówke róbta, inaczy wom zaroz zatko

-miastowy ze wsi (2012-03-24 18:02:31)

Pytam się po jakie licho na wsi kanalizacja,żeby gnojowice tam odprowadzać chyba.

- (2012-03-24 10:07:54)

Teraz możecie narzekać!! A kto głosował na Sikorę??!! Teraz to nikt nie chce się przyznać. Płaćće i płaczcie!! Wstyd mie że jestem z Buska, i że Busko ma takiego nieudacznego Burmistrza!! Niech wraca do swojego marnego PSS-u, do kierowania miastem uzdrowiskowym nie nadaję się wogóle, i nie ma o tym zielonego pojęcia!!

- (2012-03-24 01:33:14)

ludzie W bUSKU TRZEBA MIEC TYLKO WTYKI ZEBY DOSTAC PRACE,JEZELI NIE MASZ ZNAJOMOSCI ANI KOCHANKA Z UZDROWISKA ZAPOMNII,TO TYLKO DLA BOGACZY Z BUSKA I TYM KTORYM SIE TAK WYDAJE,HAHAHA:-)))))))))))\

- (2012-03-24 00:50:23)

po co kasa wydana na rozkopanie byczaka po co moze ktos odpowie co dobrobyt w busku moze powinni sie wziasc za dupy.

-kot bury (2012-03-23 22:34:12)

A kiedy będzie robiona kanalizacja i droga na ul. Armii Ludowej,cz ktoś juz coś słyszał ,czy wykonają coś tam w tym wieku jeszcze?

- (2012-03-23 20:54:33)

busko to chore miasto,trzeba stad uciekac jak najdalej zeby nie byc lizusem......

- (2012-03-23 20:50:21)

dlaczego nie mozna dodac komentarza w darmowe kursy jezyka???????moze by pomyslec o ludziach,ktorzy nie maja pracy. a nie tylko dla bogaczy i tych co maja prace....zastanowcie sie ludzie,Tusk byl w Busku???

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry