swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Pływanie: Karolina Długołęcka-dwa kroki od medalu.

Dodane: AT Data: 2012-03-22 09:50:39 (czytane: 14041)  Wersja do druku

Doskonale spisała się Karolina Długołęcka zawodniczka „UNII „ Busko-Zdrój zajmując 5 i 6 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów 16-letnich, które odbyły się w dniach 16-18 marca w Dębicy.

Karolina najlepszy swój rezultat uzyskała na dystansie 200m stylem zmiennym, gdzie z wynikiem 2;25:14 zajęła miejsce 5. Natomiast czas 0;30:52 uzyskany na swoim ulubionym dystansie 50 m stylem grzbietowym pozwolił jej na zajęcie 6 miejsca w Polsce.

W pozostałych wyścigach uzyskane wyniki pozwoliły na reprezentowanie naszego miasta w finałach B.

  • 100m st. motylkowym-10 miejsce
  • 100m st. grzbietowym- 12 miejsce

Należy nadmienić że, buska pływaczka została sklasyfikowana najwyżej spośród wszystkich zawodników reprezentujących kluby naszego województwa na tych mistrzostwach pozostawiając w tyle zawodników z Kielc i Ostrowca Św.

unia_plywanie.jpg 

Mimo dużo trudniejszych warunków treningowych Karolina podjęła równorzędną walkę z rywalkami, na co dzień trenującymi w klasach sportowych Szkół Mistrzostwa Sportowego jak Jordan Kraków, Unia Oświęcim czy MKP Szczecin.

Brawa i gratulacje dla wszystkich juniorów buskiej Unii. Śmiało można stwierdzić, że zimowy sezon można uznać za udany.

/ASport/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (18)
     

- (2012-03-22 14:55:22)

taa, praca+praca, napewno....

-Mona (2012-03-22 12:26:35)

Gratulacje dla Karoliny oraz trenera- Adiana Szumilasa praca + praca = świetny wynik :)

-Śląsk (2012-03-22 12:19:07)

Brawo Szumi ,gratulacje dla zawodników

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry