swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Pływanie: Karolina Długołęcka-dwa kroki od medalu.

Dodane: AT Data: 2012-03-22 09:50:39 (czytane: 14042)  Wersja do druku

Doskonale spisała się Karolina Długołęcka zawodniczka „UNII „ Busko-Zdrój zajmując 5 i 6 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów 16-letnich, które odbyły się w dniach 16-18 marca w Dębicy.

Karolina najlepszy swój rezultat uzyskała na dystansie 200m stylem zmiennym, gdzie z wynikiem 2;25:14 zajęła miejsce 5. Natomiast czas 0;30:52 uzyskany na swoim ulubionym dystansie 50 m stylem grzbietowym pozwolił jej na zajęcie 6 miejsca w Polsce.

W pozostałych wyścigach uzyskane wyniki pozwoliły na reprezentowanie naszego miasta w finałach B.

  • 100m st. motylkowym-10 miejsce
  • 100m st. grzbietowym- 12 miejsce

Należy nadmienić że, buska pływaczka została sklasyfikowana najwyżej spośród wszystkich zawodników reprezentujących kluby naszego województwa na tych mistrzostwach pozostawiając w tyle zawodników z Kielc i Ostrowca Św.

unia_plywanie.jpg 

Mimo dużo trudniejszych warunków treningowych Karolina podjęła równorzędną walkę z rywalkami, na co dzień trenującymi w klasach sportowych Szkół Mistrzostwa Sportowego jak Jordan Kraków, Unia Oświęcim czy MKP Szczecin.

Brawa i gratulacje dla wszystkich juniorów buskiej Unii. Śmiało można stwierdzić, że zimowy sezon można uznać za udany.

/ASport/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (18)
     

-obserwator:-) (2012-03-25 21:29:49)

Dobrze jest :-) Brawo:-)

-:) (2012-03-25 20:08:13)

I tak ma do niej cierpliwiść

- (2012-03-25 14:41:25)

taaa, pan trener super, nawet na zawody nie pojechał

-- (2012-03-24 12:19:24)

bo sport dla nich to zło konieczne

-do ciekawe co bedzie (2012-03-24 09:57:10)

Jest pływalnia Burmistrza Komendy są dobrzy trenerzy, doskonali pływacy. Pełnia uznania.O Karolinie za chwile będzie wiedzieć cała Polska. 0 Busku też.O władzy Buskiej również ale przy okazji zwycięstw takich jak Karoliny. Drugi fenomen Buski boks ma bardzo wysokie wyniki-znane w całej Polsce. Władza nasza pływaków i bokserów nie docenia albo ma doradców ewentualnie ,lobbistyczną grupę nacisku o małej wiedzy sportowej,która wszystko wyrwie byle dla swoich.Choćby ostatni podział środków.Dla zawodników ich trenerów oraz klubów, które biją rekordy powinno się udzielać maksymalnej pomocy i nie tylko materialnej.Nie jest ona najważniejsza.Trzeba czasem pojechać na zawody znaleźć czas na posiedzenie Zarządu i nie traktować sportu jako mniej ważny.

-:) (2012-03-23 13:51:40)

Tylko się cieszyć !!!!
Patrząc na wyniki pływaków czy bokserów to sporo tych utalentowanych jednostek.
Gratuluję i życzę daaszych sukcesów zawodniczce i trenerom

-do ciekawe co będzie (2012-03-23 13:39:57)

pływani ,LA, boks, itd to sporty oparte na indywidualnych możliwościach zawodnika a talent jest częścią składową sukcesu więc jak Karolina odejdzie będziemy czekać na jej następców
Brawo tak trzymać i polecam mniej zawiści a więcej życzliwości

-; ) (2012-03-23 11:33:06)

Gratulacje!

-Gola (2012-03-23 11:04:59)

To prawda Karolina pływa na talencie jeżeli podeprze go solidną pracą nie będzie schodziła z podium.Brawo Karolina świetny wynik.

- (2012-03-23 10:27:31)

ciekawe co będzie jak Karolina odejdzie!
talent+talent=wynik
jednostka

-ole (2012-03-22 20:48:47)

Kto trenuje ten ma wyniki :-) Gratulacje dla Karoliny oraz Ciebie Szumi:-)

-szoku (2012-03-22 17:26:28)

Brawo co presja wywarta potrafi zdziałać

-Były zawodnik (2012-03-22 16:35:43)

Brawo Karolina super wynik
gdybyś jeszcze mniej płakała :)

-Delfin (2012-03-22 16:33:52)

No Szumi teraz nikt nie powie że nie twoja robota
Brawo !!!!!!!!
W juniorach w tym sezonie macie dobre wyniki

-......... (2012-03-22 16:02:38)

Brawo Karolina :) ciekawe co tym razem dostaniesz od Pana Burmistrza ? Pewnie znowu księżkę :)

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry