swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Gmina Busko-Zdrój na targach w Berlinie.

Dodane: AT Data: 2012-03-21 16:19:19 (czytane: 12121)  Wersja do druku

Gmina Busko-Zdrój promowała się na jednej z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez turystycznych na świecie - berlińskich targach ITB. Z roku na rok targi w Berlinie gromadzą liczących się w branży touroperatorów, hotelarzy, przewoźników oraz tłumy turystów i podróżników.

Wśród zwiedzających są również przedstawiciele rządów, samorządów, politycy i osoby ze świata biznesu. Każda kolejna edycja targów przyciąga rekordową ilość wystawców. Tak również było i tym razem.

Gmina Busko-Zdrój wraz z Uzdrowiskiem Busko-Zdrój S.A. oraz Sanatorium „Włókniarz" od 7 do 11 marca prezentowała swoją ofertę na wspólnym stoisku regionu świętokrzyskiego. Nasze województwo promował również Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego oraz Urząd Miasta Kielce.

Buskie stoisko cieszyło się dużym powodzeniem wśród zwiedzających. Oprócz zestawu materiałów promocyjnych zainteresowani mogli zasięgnąć fachowej informacji o ofercie uzdrowiskowej kurortu i atrakcjach turystycznych naszej gminy. Gościem świętokrzyskiego stoiska była minister sportu i turystyki Joanna Mucha oraz dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego - Jacek Kowalczyk.

targi_w_berlinie001.JPG 

W zeszłym roku Polska była oficjalnym krajem partnerskim berlińskich targów. W tym roku poprzez promocję chciano nie tylko wzmocnić pozytywny wizerunek naszego kraju, ale pokazać też, że Polska jest dobrze przygotowana do EURO 2012. Zaprezentowano instalację multimedialną poświęconą czerwcowym i lipcowym wydarzeniom piłkarskim.

Berlińskie targi zakończyły się wielkim sukcesem. Kolejna edycja imprezy już za rok.

EHR
Źródło: busko.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (23)
     

-do poniżej (2012-03-22 00:41:54)

coś ci się pomieszało. Nie ma zależności między wiekiem chorego a kosztami jego leczenia. Zatem nigdy nie mogło być takiej argumentacji. Ale dla uzasadnienia trafności decyzji zmian kadrowych takie numery można maluczkim wciskać

- Śmirus (2012-03-21 22:58:49)

Ja tam odwrotnie Panowie- muszę tym razem pochwalić Prezesa Legawca za dociekliwość i mądre zarządzanie kadrami -na zadłużoną Górkę skierował nowa Panią dyrektor, ekonomistkę a ta po wnikliwej analizie ustaliła ,że NFOZ wcale nie płaci mniej za leczenie dzieci niż za dorosłych.Informacja taka przez dłuższy czas podawana była jako powód zadłużenia Górki i zmniejszenia naboru. Wiele łóżek stało pustych a kalekie dzieci czekały na operacje latami- zatem - skąd pieniądze?.Cieszy ta informacja bo dzieciaczki odzyskiwać będą powoli Górkę.Dziękujemy Panie dr Legawiec.

-xyz (2012-03-21 21:22:13)

z tego co czytam były prezentowane dwa Buska czyli gmina i uzdrowisko oraz kawałek Buska czyli jedno sanatorium.Marka Busko jest jedna czyli uzdrowisko a nie jakaś gmina czy powiat W marketingu promuje się markę

-kibic (2012-03-21 20:09:34)

Olo jak zwykle czepia sie jak pijany ściany. Nie prezentowane Busko na targach w Berlinie to zle, prezentowane Busko na targach w Berlinie - to jeszcze gorzej. Chopie doktora szukaj dobrego, najlepiej ostatniego kontaktu.

-olo (2012-03-21 19:49:40)

degrengolada całkowita jeśli czytam zdanie: ,, gmina Busko Zdrój wraz z uzdrowiskiem Busko Zdrój SA oraz sanatorium Włókniarz (...) prezentowały swoją ofertę...,, Takie rozróżnienia może czynić osoba niekompetentna, analfabeta marketingowy. Co obchodza np Francuza czy Kanadyjczyka takie podziały? Jak mu wytłumaczyć ,że urzędnicy buscy podzielili ofertę jak tort opowiadajć bzdury o różnych podmiotach.Szczytem urzędniczego podlizywania się jest zaznaczenie , że ministra Mucha odwiedziła stoisko. To nie była oferta dla ministry. To ministra wystawiała na targach markę Polska oferta turystyczna. A z fotografii widać że buskie stoisko wtłoczone gdzies było niezauważalne, skromne by nie rzec nieistniejące na tych targach.Zdanie że targi w Berlinie zakończyły się wielkim sukcesem jest bzdurą która uległa się prawdopodobnie w tej samej głowie, która wymyśliła trzy podmioty na targach czyli gminę, uzdrowisko / koniecznie z dopiskiem SA / i sanatorium Włókniarz. Tak trzymać Panowie z magistratu. Jest się z czego pośmiać, choć to śmiech gorzki

-Jestem hardkorem (2012-03-21 19:35:33)

(...) robiem w holyłudzie. Mam na to certyfikatory cztery".

- (2012-03-21 18:34:56)

ja mam pytanko,czy Panie reprezentujące stoisko rozmawiały w języku ojczystym,czy któraś z nich posługuje się biegle językiem niemieckim?Jeśli ktoś wie bardzo proszę o informację.

-NO TO CO (2012-03-21 17:48:11)

A jak ten "sukces" zmierzono ?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry