swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Gmina Busko-Zdrój na targach w Berlinie.

Dodane: AT Data: 2012-03-21 16:19:19 (czytane: 12122)  Wersja do druku

Gmina Busko-Zdrój promowała się na jednej z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez turystycznych na świecie - berlińskich targach ITB. Z roku na rok targi w Berlinie gromadzą liczących się w branży touroperatorów, hotelarzy, przewoźników oraz tłumy turystów i podróżników.

Wśród zwiedzających są również przedstawiciele rządów, samorządów, politycy i osoby ze świata biznesu. Każda kolejna edycja targów przyciąga rekordową ilość wystawców. Tak również było i tym razem.

Gmina Busko-Zdrój wraz z Uzdrowiskiem Busko-Zdrój S.A. oraz Sanatorium „Włókniarz" od 7 do 11 marca prezentowała swoją ofertę na wspólnym stoisku regionu świętokrzyskiego. Nasze województwo promował również Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego oraz Urząd Miasta Kielce.

Buskie stoisko cieszyło się dużym powodzeniem wśród zwiedzających. Oprócz zestawu materiałów promocyjnych zainteresowani mogli zasięgnąć fachowej informacji o ofercie uzdrowiskowej kurortu i atrakcjach turystycznych naszej gminy. Gościem świętokrzyskiego stoiska była minister sportu i turystyki Joanna Mucha oraz dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego - Jacek Kowalczyk.

targi_w_berlinie001.JPG 

W zeszłym roku Polska była oficjalnym krajem partnerskim berlińskich targów. W tym roku poprzez promocję chciano nie tylko wzmocnić pozytywny wizerunek naszego kraju, ale pokazać też, że Polska jest dobrze przygotowana do EURO 2012. Zaprezentowano instalację multimedialną poświęconą czerwcowym i lipcowym wydarzeniom piłkarskim.

Berlińskie targi zakończyły się wielkim sukcesem. Kolejna edycja imprezy już za rok.

EHR
Źródło: busko.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (23)
     

-do ponizej (2012-03-25 13:36:59)

zeby się promować trzeba mieć pomysł. Busko takiego pomysłu nie ma bo ludzxie odpromocji nic nie wymyślili. Rozdawanie ulotek to nie jest promocjs a tylko rozdawaie ulotek Za koszt wyjazdu do Berlina można by opracowac choćby przyzwoitą stronę internetową miasata.
A jest strona fatalna służąca jedynie magistratowi do wywieszania nie wie jakie są walory turystyczne Buska, bo nikomu do łba nie wpadło takiego opracowania ciekawie ilustrowanego opracować. Powiela się pomysły z lat70.a ogłoszeń. Przeciętny turyst

- (2012-03-24 16:20:19)

o matko co za myślenie!Busko promowało się właśnie na wspólnym stoisku świętokrzyskiego!

-rondo (2012-03-24 07:16:28)

Mucha w towarzystwie jacka Kowalczyka ale buły. Mucha w towarzystwie Jarubasa to by było coś .

-Alex (2012-03-23 19:12:43)

promocja Buska to daleka droga,mamy piekne Uzdrowisko Dyrektor Legawiec musi wiele pomysłu włożyć co by w tym Uzdrowisku zmienić,jak na razie to pani Dyrektor Lecznictwa PROMOCJE zaczeła od zamknięcia lokali w Uzdrowisku.Tak chciała promować Busko,,,,,,Dobrze że Radni miasta mają trochę pomyslu i poszli po rozum do głowy ,że to nie przeszło,Do promocji Buska trzeba brać pod uwagę wszystkie aspekty.Ja jeżdżę po Polsce i nigdzie tak nie ma jak teraz w Buskim Uzdrowisku.Pani dyrektor bardzo proszę zawsze popatrzeć na siebie czego pani oczekuje ,kiedy jest na wczasach?! !1 Zeby mi nikt nic nie narzucał ,co mam robić w danym momencie i o której godzinie mam być w pokoju,to są ludzie dorośli .Dziekuję. A promowac trzeba ale z głową.

-xyz (2012-03-23 17:20:08)

zdanie ,, Buskie stoisko cieszyło się dużym powodzeniem,, jest chyba powielane dosłownie przy każdej relacji z targów. Zamiennie używa się tez zdania typu ,, furorę zrobiła buskowianka,, Obydwa stwierdzenia nieprawdziwe, służące poprawie samopoczucia urzędników, którzy wpakowali w te targi duzo forsy i jednocześnie mało pomyslunku.

-do poniżej (2012-03-23 17:17:19)

wymienieni urzędnicy wcale do buskiego stoiska nie zawitali. Przyszli do stoiska świętokrzyskiego. To różnica pewna.Szczególnie ważnym wydarzeniem jest wizyta Pana Kowalczyka.Taka postac odwiedziła stoisko! Najstarsi wystawcy nie pamiętaja podobnych niespodzianek

- (2012-03-23 07:18:22)

Czytajcie, cytata z tekstu powyżej: "Gościem świętokrzyskiego stoiska była minister sportu i turystyki Joanna Mucha oraz dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego - Jacek Kowalczyk.". Czyli nasza Mucha niemota i ten drugi dyrektorek dopiero w Berlinie się o Busku dowiedzieli? Kolejna wycieczka dla urzędasów za pieniądze podatników i tyle.

-Śmirus (2012-03-23 06:46:55)

Nie chce wprowadzać w błąd ale z medycyny na pewno nie.

-olo (2012-03-22 16:47:35)

Udział w targach powinien mieć jakis cel. Na przykład zaprezentowanie własnej oferty. Czy Busko ma taką oferte? Niestety.Foldery pisane fatalnym językiem w stylu lat 70, fatalnie wykonane to jedyne czym Busko może się pochwalić. A więc raczej odstrasza.Innym z celów udziału w targach jest prowadzenie negocjacji oraz nawiązywanie kontaktów. Tu nieprzygotowanie Buska jest porażająceNie ma odpowiednich osob, nie ma pomysłu. Wreszcie celem udziału w targach jest rozpoznawanie rynku a szczeglnie konkurencji. Kto ma to robić? Po co komu jakieś informacje w tej sprawie? Marazm, w promocyjnych sprawach obciąża burmistrza przede wszystkim.

Wreszcie na targi trzeba jechać z pomysłem aby tam być zauważonym. Tu niestety bida z nędzą.Nikt takich stoisk czy budek nie zapamięta, nikogo taka tandeta promocyjno- reklamowa nie interesuje. Wydano spore pieniądze bez jakiegokolwiek pomyślunku czy warto?
Tymczasem świat zasuwa do przodu. Jeszze kilka lat temu na poziomie polskich stiosk dziś były kraje zza wschodniej granicy. Dziś my zajęliśmy ich miejsce w ogonie

Busko nadal nie ma pomysłu na promocję własnej marki czyli tzw branding. Nie ma bo nikomu się nie chce za to zabrać
Dział promocji nie ma pomysłu/ tzn nic nie urodził / w sprawie strategii promującej Busko, nie wie gdzie w tej sprawie szukać partnerów uczciwych i kompetentnych i reprezentuje poziom gminnego ośrodka kultury hen gdzieś na zadoopiu. Od czasu słynnej imprezy promującej Busko w warszawskim Domu Chłopa / uszanowanie dla pomysłodawcy p Gajewskiego / nic nie ruszono w sprawach promocji. Ale za to wydano całkiem spora kasę.

-do poniżej (2012-03-22 11:21:28)

Do Smirus.Mam pytanie z czego Pan Legawiec robił doktorat.Po prostu jestem ciekaw.

- (2012-03-22 10:38:10)

Udało się sprzedac to Busko w Niemczech,może by zyło się tu lepiej.

-Turysta (2012-03-22 10:15:45)

"Berlińskie targi zakończyły się wielkim sukcesem" , o ile sam udział w targach można nazwać sukcesem to pewnie tak. Kilka razy uczestniczyłem w targach zarówno jako wystawca i jako turysta i muszę stwierdzić , że Busko w porównaniu z innymi uzdrowiskami europejskimi wypada na prawdę słabo. Nie wiem czy wynika to z braku funduszy ,( ponieważ samo uczestnictwo w targach jest już bardzo kosztowne ) czy po prostu słabego funkcjonowania działu marketingu i promocji.
Poza klientami biznesowymi w targach uczestniczą głównie turyści, których raczej ciężko przyciągnąć do Buska kilkoma folderami w mdłych kolorach i cukierkami.
W tym roku nie mogłem być na targach , ale po zdjęciach wnioskuję , że nie wiele się zmieniło.
Duży plus za to , że Nasze stoisko w końcu obsługiwały młode osoby.

-- (2012-03-22 08:48:03)

Perełką na tych targach w przyszłości mógłby być Szpital Górka i jego dokonania.Niemcy zapłaciliby sporo za leczenie swoich kalekich dzieci.

-- (2012-03-22 06:53:17)

Jak nowa Pani dyrektor zerknie w fundacje to odkryje szereg ciekawostek

-do do poniżej (2012-03-22 06:47:37)

Przeczytaj dobrze co napisałeś wynika z tego ,że to ty jesteś maluczki ,,Nie ma zależności miedzy wiekiem chorego a kosztami jego leczenia".Wiec dlaczego nie kierowano na Górkę dzieci.Skąd puste łóżka itd.Decyzja kadrowa b słuszna układ pęka brawo Zarząd i Pani dyrektor-Personel i dzieciaki już są zadowolone.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry