swietokrzyskie.info


Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

"Strofy o Ojczyźnie"

Dodane: MR Data: 2012-03-09 12:33:11 (czytane: 12478)  Wersja do druku

2 marca 2012 roku w Gimnazjum nr 1 w Pacanowie odbył się VIII Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski „Strofy o Ojczyźnie”.

Tym razem został on zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego: „W jaki sposób gimnazjalista może manifestować swój patriotyzm?” Do celów konkursu należały m.in.: propagowanie piękna literatury polskiej, upowszechnianie sztuki recytacji, integracja młodzieżowego środowiska kulturalnego oraz tworzenie warunków do rozwijania aktywności twórczej młodzieży gimnazjalnej z naszego regionu.

Wzięło w nim udział 10 uczniów z Gimnazjum nr 1 im. Michała Janasa w Pacanowie oraz Gimnazjum nr 2 im. Batalionów Chłopskich w Ratajach Słupskich. Gimnazjaliści recytowali jeden utwór wierszowany oraz fragment prozy zgodny z hasłem konkursu. Najczęściej sięgali po utwory Bolesława Leśmiana i Henryka Sienkiewicza.

Komisja w składzie: p. Aneta Ambroży, p. Dorota Czub i p. Justyna Zdziebko miała niezwykle twardy orzech do zgryzienia, albowiem poziom prezentacji scenicznej większości uczestników był bardzo wyrównany, a zarazem wysoki.

Ostatecznie ustalono następujący werdykt: I miejsce zajęli ex aequo -  Milena Dalmata (Gimnazjum Pacanów) i Adrian Żyła (Gimnazjum Rataje), II miejsce - Martyna Siemińska (Gimnazjum Pacanów) i Lucyna Trela (Gimnazjum Rataje), III miejsce - Barbara Nowicka (Gimnazjum Pacanów). Przyznano również dwa wyróżnienia za ogólny wyraz artystyczny i interpretację głosową, które przypadły dla Aleksandry Karkochy oraz Agaty Dzięgiel z Gimnazjum w Ratajach.

Konkurs1.jpg 

Konkurs2.jpg 

Konkurs3.jpg 

Konkurs4.jpg 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Nagrody pocieszenia wręczono również pozostałym recytatorom: Sylwii Koper, Ani Nowakowskiej i Danielowi Wichór. Impreza zakończyła się miłym akcentem w postaci słodkiego poczęstunku.

Konkurs5.jpg 

W imieniu młodzieży, dyrekcji oraz własnym organizatorzy konkursu pragną złożyć serdeczne podziękowania dla osób i firm, które ufundowały nagrody.  Należą do nich: Państwo Bożena i Henryk Wawrzyniec – właściciele „Piekarni – H. Wawrzyniec” , Państwo Halina i Henryk Góra – właściciele sklepu „Delikatesy Orion”, Pan Kazimierz Zdziebko – Prezes „Stowarzyszenia G5”, Państwo Wiesława i Zdzisław Mrówka – właściciele sklepu spożywczo – przemysłowego „Groszek”, oraz Pan Zdzisław Wróbel i Pani Agnieszka Wielgus – właściciele Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „AGSOL”.


A. Ambroży i J. Zdziebko

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry