swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Gala ''Buskowianin Roku 2011''.

Dodane: AT Data: 2012-03-09 11:34:59 (czytane: 14772)  Wersja do druku

17 marca o godz. 17.00 w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbędzie się gala „Buskowianin Roku 2011". W czasie uroczystej gali, jednej spośród trzech nominowanych osób przyznany zostanie zaszczytny tytuł „Buskowianina Roku 2011" oraz wręczona statuetka „Siewcy".

Za kilka dni dowiemy się do kogo tym razem trafi statuetka „Siewcy". Warto przypomnieć cel nagrody. Ustanowiona została po to, by docenić i wyróżnić osoby, których aktywność na rzecz społeczności lokalnej gminy Busko-Zdrój oraz postawa moralna, służą dobru rodzimego środowiska.

Dotychczas w plebiscycie przyznano 4 nagrody – tytułem „Buskowianin Roku 2007" uhonorowany został przedsiębiorca Mieczysław Sas, w roku 2008 nagrodę otrzymała wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, rok później statuetka „Siewcy" trafiła do siostry Angeli, a w ostatnim plebiscycie otrzymał ją fotograf Piotr Kaleta.

Zapraszamy Państwa serdecznie na uroczystą galę 17 marca (sobota) o godz. 17.00 do Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. W specjalnie przygotowanym na tę okazję programie artystycznym zobaczymy m.in. rock-operę „Życie i śmierć Joaquina Muriety" w wykonaniu Państwowego Teatru Muzycznego z Kaliningradu.

EHR
Źródło: busko.pl


Czytaj także:  Piotr Kaleta - Buskowianinem Roku 2010. (foto/video)


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (26)
     

- (2012-03-14 10:18:53)

A naprawde wali mnie wyglad dobrze ze przynajmniej ludzie maja robote co do garczka wlozyc, zreszta prywatyzacie w polszewickim stylu przynosza tylko smrud i ubustwo.

-głupol do mądrego (2012-03-14 09:37:45)

przejdź przez Zdrój i popatrz na budynki i okolice sanatoriów. Postaraj się z zewnątrz zgadnąć które państwowe, a które prywatne. Jeżeli nie zobaczysz różnicy to już nic nie pisz.

-ksiądz darmozjad (2012-03-13 21:10:37)

tylko ktoś z nas, czarnej braci - jesteśmy uczciwi, pomagamy potrzebującym, wszystko robimy za "co łąska" (ale nie mniej, niż 5 stów)

głosujcie, a będzie Wam dane.

- (2012-03-13 12:44:04)

Przecież gołym okiem widać ktore obiekty sanatoryjne są państwowe a które nie

-Do glupola (2012-03-13 12:27:25)

Zobacz jak sie zakonczyly prywatyzacje stoczni, kopalnii, Czesi zatrudniaja naszych gornikow, stocznie w Niemczech i Francji dobrze sie maja mimo ze tam ludzia trzeba placic i to nie male pieniadze. Lepiej pojedz na zmywak do Londynu to bedzie lepsze dla ciebie i kraju, acha nie zapomnij zabrac ze soba Donalda.

-Ubaw po pachy (2012-03-13 11:13:33)

A prosze cie bardzo sprawdz osobiscie orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/InfoForPPID?OpenAgent&35522&PO

- (2012-03-13 10:57:20)

To by sie tak samo skonczylo jak ze stoczniami frajeze, moze glupoly nie wiesz w Polsce stoczni juz nie ma.

-jedyna szansa rozwoju to prywatyzacja ... (2012-03-13 09:15:53)

..uzdrowiska

-do ubaw po pachy (2012-03-13 07:48:19)

Nie wierzę by poseł Miodzio tak głosował.To ,że oddano Uzdrowisko PSLowcom bez walki to fakt.PO nie umiała tego smakowitego kąska przejąć a może i lepiej bo już byłoby sprywatyzowane i pozamiatane.. Pamiętam komunę gdzie od dyrektorów po sprzątaczki wszyscy należeli do kierowniczej siły narodu i gromko odpowiadali POMOŻEMY -i jak pomogli?.Będzie ten scenariusz pomocy wracał- tak cyklicznie, dawno temu ekonomiści ustalili.Teraz u koalicjanta wiosna zieleni się rośnie ale przyjdzie czas zbiorów -miejmy nadzieje ,że nie za długo.

-Ubaw po pachy (2012-03-12 14:36:01)

A moze posel Miodzio, ktory chcial wyslac na bruk pareset osob, glosujac za prywatyzacja uzdrowiska.

-czytelnik (2012-03-12 11:02:34)

Piękne te wiersze A.S. cytowane poniżej.

-? (2012-03-12 09:36:36)

Świat nam zazdrości? Świat z nas się śmieje!
Wstaję dziś rano, już kogut pieje,
A tu ... rozwiń całośćznów szwindel, draka i granda,
Wiocha, przekręty i nowy skandal!

Afera z solą, kasza z molami,
Papryka w słojach razem z larwami,
Zaś na A4 jakieś szczeliny -
Tu same jaja i same kpiny!

Gdzieś tor kolarski znów zbankrutował,
Poseł się jakiś głupio zachował,
Wszędzie cwaniaki, wszędzie cwaniary,
Wina jest jasna, lecz nie ma kary!

Tu brednia brednią brednię pogania,
Durne się tworzą ugrupowania,
Ale jest super i tak jest pięknie,
Że świat niedługo z zazdrości pęknie!

-- (2012-03-12 07:34:03)

Idzie wiosna wielkim krokiem
Zielono będzie -siewca zboża sieje
Będzie nadzieja pod słońca okiem
Skoszą go w żniwa gdy już dojrzeje
I tak bez końca i tak ciągle
Zycie sieją dzień się zaczyna
Słonko świeci rośnie koniczyna
Słońce zachodzi i życie odpoczywa
A wół jak wół nad żłobem się kiwa

-SWOJAK (2012-03-11 23:38:22)

Ja słyszałem że nominowany jest KOLOMBO!!!

-hehe (2012-03-11 19:58:42)

ja proponuje ukochanego anatomopatologa całego powiatu pana S:)

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry