Gala ''Buskowianin Roku 2011''.
2012-03-09 11:34:59

17 marca o godz. 17.00 w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbędzie się gala „Buskowianin Roku 2011". W czasie uroczystej gali, jednej spośród trzech nominowanych osób przyznany zostanie zaszczytny tytuł „Buskowianina Roku 2011" oraz wręczona statuetka „Siewcy".

Za kilka dni dowiemy się do kogo tym razem trafi statuetka „Siewcy". Warto przypomnieć cel nagrody. Ustanowiona została po to, by docenić i wyróżnić osoby, których aktywność na rzecz społeczności lokalnej gminy Busko-Zdrój oraz postawa moralna, służą dobru rodzimego środowiska.

Dotychczas w plebiscycie przyznano 4 nagrody – tytułem „Buskowianin Roku 2007" uhonorowany został przedsiębiorca Mieczysław Sas, w roku 2008 nagrodę otrzymała wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, rok później statuetka „Siewcy" trafiła do siostry Angeli, a w ostatnim plebiscycie otrzymał ją fotograf Piotr Kaleta.

Zapraszamy Państwa serdecznie na uroczystą galę 17 marca (sobota) o godz. 17.00 do Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. W specjalnie przygotowanym na tę okazję programie artystycznym zobaczymy m.in. rock-operę „Życie i śmierć Joaquina Muriety" w wykonaniu Państwowego Teatru Muzycznego z Kaliningradu.

EHR
Źródło: busko.pl


Czytaj także:  Piotr Kaleta - Buskowianinem Roku 2010. (foto/video)






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=11410