swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Allegro będzie szkolić Busko-Zdrój z biznesu internetowego. UWAGA KONKURS ZAKOŃCZONY!

Dodane: AT Data: 2012-03-09 16:38:45 (czytane: 30164)  Wersja do druku

Akademia Allegro, prospołeczny projekt popularnego portalu aukcyjnego, rozpoczął wizytę w regionie świętokrzyskim. Specjaliści od e-biznesu będą uczyć mieszkańców 8 miast tego regionu, jak osiągnąć sukces w branży e-commerce. Konkurs został rozstrzygnięty. Zobacz czy jesteś na liście nagrodzonych.

Charakterystyczny Truck Allegro, symbol projektu, zagości w Busku-Zdroju już 13 marca. Projektowi patronuje Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Akademia Allegro prowadzi łącznie kilkanaście projektów edukacyjnych, m.in. darmowe warsztaty dla seniorów z obsługi Internetu, profilaktyczne spotkania w szkołach gimnazjalnych na temat zapobiegania wirtualnym zagrożeniom czy właśnie zajęcia dla początkujących przedsiębiorców i sprzedawców internetowych. Ten ostatni projekt funkcjonujący pod nazwą Akademia Biznesu Internetowego rozpocznie się w Busku-Zdroju już 13 marca.

– Chcemy mieć swój wkład w rozwój branży e-commerce w Polsce, stąd zamierzamy docierać do Polaków w sposób bezpośredni, nie tylko spotykając się z biznesmenami w dużych miastach. Busko-Zdrój jest częścią większego projektu obejmującego również 7 innych miast powiatowych w regionie – mówi Justyna Gawrońska, koordynator Akademii Allegro.

W dotarciu do początkujących e-przedsiębiorców w całym województwie ma pomóc mobilne centrum szkoleń, którym jest ciężarówka Truck Allegro wyposażona w multimedialny sprzęt niezbędny podczas wykładów i warsztatów.

Wykładowcy Akademii Allegro poprowadzą zajęcia z tematyki biznesu internetowego skierowane do osób myślących o zarabianiu na sprzedaży w sieci lub już działających w branży. Akademia Allegro odwiedza w lutym i marcu również m.in.: Starachowice, Skarżysko-Kamienną, Ostrowiec Świętokrzyski, Sandomierz czy Kielce. Patronat nad projektem edukacyjnym Akademii Allegro objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.


Drużyna specjalistów z e-commerce

Kadra Akademii składa się z kilkunastu specjalistów w różnych branżach – począwszy od ekonomii, komunikacji, marketingu poprzez informatykę, grafikę i obróbkę zdjęć. Trenerzy już od kilku lat prowadzą szkolenia w poszczególnych programach, m.in. w  Akademii Biznesu Internetowego przeznaczonej dla osób dopiero wdrażających się w mechanizmy e-biznesu. Zajęcia odbywają się właśnie w Trucku Allegro, gdzie jednocześnie może przebywać ok. 25 osób, którym udostępnia się własne laptopy.

akademia_allegro001.JPG

akademia_allegro002.jpg



Szansa dla mieszkańców małych i średnich miast

Obecnie Akademia Allegro obrała sobie za cel miasta powiatowe województwa świętokrzyskiego. Dzięki temu trenerzy chcą wykazać jedną z najważniejszych zalet branży e-commerce stanowiącą, że biznes internetowy nie zna jakichkolwiek granic – może być prowadzony z sukcesem zarówno w  dużych, jak i średnich miastach Polski.

Szkolenia z dziedziny e-commerce, jakie przygotowano dla mieszkańców Buska-Zdroju to kilkanaście godzin solidnej wiedzy i praktyki biznesu internetowego. Pierwsza część zajęć z trenerami Allegro będzie dotyczyć prowadzenia biznesu w sieci w oparciu o różne kanały sprzedaży, komunikacji z klientem internetowym czy układania polityki cenowej. Druga partia składać się będzie z warsztatów tworzenia skutecznych ofert sprzedaży. Uczestniczy dowiedzą się m.in. jak tworzyć zdjęcia do swojego sklepu internetowego, w jaki sposób budować własną markę i zaufanie klientów. Udział w dwudniowych szkoleniach nie jest całkowicie darmowy.

Zapisów na poszczególne szkolenia można dokonywać na stronie organizatora – www.akademia.allegro.pl w dziale Oferta, Szkolenia Terenowe. Koszt dwudniowych zajęć to 60 zł. Zajęcia w Busku-Zdroju odbędą się w Trucku Allegro, który zaparkuje na parkingu Kaufland, ul. Bohaterów Warszawy.

Na całość składają się dwa dni szkoleń i warsztatów: 13 marca oraz 21 marca.

 



Akademia Allegro to edukacyjna jednostka powołana do życia przez lidera polskiej branży e-commerce, serwis allegro.pl. Organizacja zajmuje się aktywizacją polskiego rynku biznesu internetowego, wspieraniem początkujących e-sprzedawców oraz rozwojem przedsiębiorczości w regionach. Akademia Allegro realizuje cele społeczne i edukacyjne wdrażając własny program szkoleń i warsztatów skierowanych do internetowych sprzedawców, ale również seniorów, osób niepełnosprawnych czy szkół. Akademia jest również autorem bezpłatnych szkoleń on-line skierowanych do początkujących przedsiębiorców, które można wykonać za pośrednictwem strony internetowej www.akademia.allegro.pl.

Więcej informacji udziela:
Daria Duszyńska
tel. 663 010 011
daria.duszynska@dotpr.pl

 

UWAGA KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!


Konkurs, w którym można było wygrać zaproszenia na dwudniowe szkolenie "Akademia Biznesu Internetowego" w Busku-Zdroju został rozstrzygnięty. Aby wziąć udział w losowaniu nagrody wystarczyło odpowiedzieć na trzy proste pytania.

Zwycięzcami konkursu zostali:

  1. Monika Błasińska
  2. Sylwia Zabłotna
  3. Ola Ostaszók
  4. Szczepan Gruszka
  5. Maciej Poros

 

    Gratulujemy.

    Zwycięzców poinformujemy również telefonicznie o wygranej.


     

    • Wiadomości z regionu
    • Aktualności
    • Sport
    • Kultura, rozrywka
    • Polityka

    Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

      Komentarze (30)
         

    - (2012-03-13 13:18:32)

    Powinniście się barany cieszyć że ktoś coś dla was robi.... lepiej czy gorzej, nie ważne. Kasa idzie w inwestycje, zawsze się coś dzieje> Co do starego dworca PKS - plac przed LUX-em, jak dla mnie bomba. A buszczanie czy po kostce czy po asfalcie na chodnikach - co za różnica... komuna dawno się skończyła!!!

    -do poniżej (2012-03-12 10:35:06)

    Z ciekawości, jak to osiedle przy Kościuszki?

    -do poniżej (2012-03-09 21:01:20)

    osiedle bloków przy Mickiewicza, osiedle przy Kościuszki to wczesne lata 60 jeśli nie wcześniej. Osiedle koło ośrodka zdrowia też tamte lata. To były i są bloki

    -do poniżej (2012-03-09 09:59:28)

    Mijasz się z prawdą.W 1963 1 blok na Nowotki i w 64 1 na Marchlewskiego+gackowski to są w/g Ciecie te dwa osiedla.W 66 1 blok nie na oś.tylko przy ul,Kościuszki ten obok sracza,ot i wszystko w latach 60-tych.A to było tak dawno?Przecież to parę lat temu.

    -do rodowity (2012-03-08 13:52:58)

    dawniej to np 50 lat temu czyli około roku 1960 już były w Busku przynajmniej dwa osiedla. Dawniej tzn 40 lat temu tych osiedli było juz cztery. Dawniej to też 30 lat temu.....

    -Rodowity (2012-03-08 11:31:22)

    Do do poniżej z 12,43,09 cyt."w blokach mieszkańcy sami sprzątali"Żle sobie przypominasz.Dawniej nie było bloków.

    -do gość (2012-03-08 00:55:25)

    przecież w Busku nie przeprowadza się zadnej rewitalizacji. Prowadzi się przebudowę dróg i ciągów pieszych. Na ten cel skombinowano kasę przeznaczoną na rzeczywista rewitalizację

    -gość (2012-03-07 22:57:48)

    rewitalizacja Buska polega na kładzeniu hektarów kostki brukowej.Zarobi ten i ów i jeszcze inny.Czy tak trudno wkomponować pasy zieleni? Trawniki zadbane, krzewy.Plac przed Luxem to porażka. Ale o zieleń poźniej trzeba dbać. a kłostka bedzie i bedzie.

    -buszczanin od pokoleń (2012-03-07 13:09:12)

    DO BEZCZELNY BUSZCZANIn.Widzę że niema tu z kim i o czym dyskutować,jajko mądrzejsze od kury!

    -fwc (2012-03-07 12:56:14)

    ale bredzicie narzekacze.... wiecznie nie zadowolone panienki...syf w busku hahah wy jeszcze syfu nie widzieliscie.....

    -do poniżej (2012-03-07 12:43:09)

    a jakie ma znaczenie czy dawniej był syf większy czy mniejszy. Nikt się historią buskiego bałaganu i brudu nie zajmuje. Stwierdza jak jest i ma obraz mieszkaców i buskiej waaadzy. O ile sobie przypominam dawniej była większa dbałośc o zieleń parkową, w blokach mieszkańcy sami sprzatali, nie było tych dziesiątków aut dewastujących place i trawniki,zdarzał się mandat za brudzenie, chodziły komisje sprawdzające ład i porządek na posesjach itp Były inne dolegliwości typowe dla dawnych czasów. Skala syfu i brudu identyczna. Bo skąd miałaby się zmienić mentalność mieszkańca Buska?

    -do poniżej (2012-03-07 10:30:00)

    Wróć do siebie i po sprawie.Na Twojej wsi jest i było zawsze super.Myśmy Cię tu na siłę końmi nie ciągnęli.Czytaj ze zrozumieniem.Rodowity napisał"syf był jeszcze większy".

    -do rodowity (2012-03-06 22:19:50)

    przyjechali wam nabrudzić ,,une,,Wy czyściochy jesteście niespotykane.Wystarczy wejśc na klatki schodowe buskich bloków, zajrzeć do którejś z bram wokół rynku czy zajrzeć na buskie posesje.Smrodliwe są buskie sklepiki bo okien się tam nie otwiera a klimatyzacja to wynalazek tu jeszcze nie rozpowszechniony. Ciekawy zapach ma buski szpital.Nie wiem jakie jest roczne zużycie środków czystości na jednego statystycznego mieszkańca miasta, ale myślę że plasujące was na dalekich miejscach wśród miasteczek uzdrowiskowych. I z czym do gości?

    -bezczelny busczanin (2012-03-06 21:43:24)

    najpierw nabrudzi , naświni a potem pyta czy nie znalazłyby się unijne pieniądze na uprzątnięcie tych smieci.

    -buszczanin od pokoleń (2012-03-06 18:17:37)

    A nie znalazły by się pieniądze w budżecie miasta lub unijne na oczyszczenie naszych ulic z błota śmieci niezbędnych krzoczkow co na potegę rosną na opuszczonych posesjach i przy głownych drogach prowadzących do miasta uzdrowiskowego.Jak żyje w Busku ponad 60 lat takiego syfu nigdy nie bylo!

    Nasz patronat

    Data: 2026-06-27, godz:

    Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

    Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



    Wróć do góry