swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

PKS Busko-Zdrój inwestuje, a jednocześnie zwalnia.

Dodane: MC Data: 2012-02-21 08:32:39 (czytane: 18212)  Wersja do druku

10 komfortowych autobusów kupiło borykające się z poważnymi problemami finansowymi Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Busku-Zdroju. Tabor przewoźnika powiększy się wkrótce o kolejnych pięć pojazdów.

Jednocześnie firma sprzedaje nieruchomość w Pińczowie, po to by wypłacić zaległe wynagrodzenia.
Prezes buskiego PKS - Stanisław Pęcherski wyjaśnia, że zakup autobusów był możliwy dzięki udzielonej przez Ministerstwo Skarbu Państwa dotacji w wysokości 3 milionów złotych. Pieniądze są znaczone, to znaczy, że można je przeznaczyć wyłącznie na ściśle określony cel - w tym przypadku odnowienie taboru. Jest to część realizowanego w spółce programu restrukturyzacji. Spółka kupiła 5 turystycznych autobusów marki Bova i 5 marki Setra. Kursują one na trasach dalekobieżnych, między innymi: do Warszawy, Karpacza i Jeleniej Góry.

pks_busko.jpg



PKS boryka się z problemami finansowymi, dlatego wystawił na sprzedaż bazę techniczną w Pińczowie. Pieniądze z tej transakcji mają zostać przekazane na wypłatę zaległych wynagrodzeń. Prezes firmy liczy, że dzięki sprzedaży nieruchomości, kwestia terminowych wypłat pensji ulegnie znaczącej poprawie.

Stanisław Pęcherski dodaje, że w tym roku spółka po raz kolejny będzie musiała ograniczyć zatrudnienie. Na razie nie chce jednak ujawniać dokładnej liczby osób, które stracą pracę.

Robert Felczak

 źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 

 

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (30)
     

-sss (2012-02-22 08:36:58 - IP: ***13.206.118)

ludie o co wam chodzi jest bosko tak było jest i będzie

-- (2012-02-22 07:20:01 - IP: ***239.243.94)

Dzięki Wielkiej Pani S dostali Panowie: B, M, czy P i ........Z często najwyżej płatne synekury i stanowiska. Często byli to ci nauczeni burzyć i demontować,rozrabiać i krzyczeć.Po okresie demontażu ,rozbiórki i usunięciu wielu usterek trzeba zacząć coś robić i tu zaczął się problem z rozebranej machiny pierwotnego dzieła pozostało wiele detali,które nie wiedzą gdzie wmontować, wiec zbierają części już zezłomowane i debatują pójdzie nie pójdzie ruszy czy nie ruszy teraz już ich machina.Wywianowania takie jak w omawianym przypadku /ach za jakiś czas kończą się jak rewolucje, które pożerają własne dzieci.Prawidłowość końca takich działań jest nie nieunikniona w grę wchodzi tylko czas.

-idioci (2012-02-22 07:08:24 - IP: ***.43.206.89)

Idioci, zamiast kupić małe autobusy, to kupują jakieś dalekobieżne, które nie zarobią nawet na paliwo. Małe autobusy są potrzebne na lokalnych trasach, gdzie się wozi dzieci do szkoły itp. Tu się zarabia, a nie na wycieczkach. Czy trzeba być wielkim fachowcem, żeby to zrozumieć ?? Dlaczego tam jeszcze nie wywieziono na takach tych zarządzających. KOMPROMITACJA.

-... (2012-02-21 21:34:38 - IP: ***.127.77.3)

W artykule piszą o Setrach i Bovach, a na zdjęciu Solbus. Ciekawe jak prezentuje się ten "nowy" tabor.

- (2012-02-21 20:42:39 - IP: ***.117.241.46)

widze że kogoś zabolały komentarze skoro pojawiły się nr IP.A jednak społeczeństwo ma siłe przebicia.

-damian (2012-02-21 20:32:55 - IP: ***112.207.234)

najlepiej by było gdyby nasz buski PKS przejęła Veolia Transport, oni już nie jednego wyprowadzili na prostą

-ty (2012-02-21 20:10:08 - IP: ***.126.181.206)

zwolnieni pracownicy napewno sobie poradzą w końcu w naszym powiecie praktycznie nie bezrobocia :)

- (2012-02-21 14:59:24 - IP: ***.43.167.74)

Ludzie u Mieleniewskiego są widły, trzeba zrobić w tym kraju porządek bo to co się teraz wyczynia to już wszelkie granice przechodzi nie tylko ekonomiczne...

-pracownik PKS-u (2012-02-21 13:40:45 - IP: ***.43.172.114)

Pęcherski to rżnie głupka czy nim jest? Od stycznia 2006 roku, kiedy podstępnie został prezesem PKS-u nic innego nie robi tylko restrukturyzuje wraz z przewodniczącym solidarności p. Moskwa Tomasz oraz p. Ł asak Teresa członek Rady Nadzorczej w PKS. W dacie objęcia funkcji Prezesa zatrudnienie miało około 400 pracowników w chwili obecnej około 150 osób. Jak widać idzie im to dobrze. Starymi autobusami płaci za paliwo firmie na ul. Bat. Chłopskich 3 w Busku, dotacje 3 mil. zł. bankrut ekonomiczny dostał na odnowę taboru, który tak zrozumiał, że stare zamienił na stare. W chwili obecnej buski PKS został przez w/w osoby doprowadzony do bankruta ekonomicznego.Jego wielo milionowe zadłużenie, egzekucje komornicze, wierzyciele przewyższają fundusz założycielski. W przededniu wyborów do Rady Nadzorczej należy rozliczyć tych ludzi przy udziale Pana Prokuratora.

-km (2012-02-21 13:05:18 - IP: ***.59.104.37)

Przecież to, co się dzieje od dłuższego czasu w PKS to skandal. Trudno to nazwać inaczej jak świadomą działalnością na szkodę spółki. Jakim prawem nowe autobusy dają na krótkie trasy do najbliższych wiosek, a rozsypujące się starocie jeżdżą na trasach dalekobieżnych. Wyjątkiem jest Warszawa, gdzie oczywiście jeżdżą najlepsze autobusy. Ostatnio do Krakowa spóźnili się ponad pół godziny, oczywiście przyjechał wysłużony Autosan H9. Trudno powiedzieć jakiego był koloru, bo wszystko było pod grubą warstwą brudu. A do busiarzy przychodzą kierowcy PKSu i błagają żeby ich zatrudnić.

-nina (2012-02-21 12:07:22 - IP: ***.43.182.108)

jak jadę do Wrocławia w weekend to dają jakies starocie .. jak było -20 stopni to dali autobus bez ogrzewania ...kilka razy się spóźnił ponad godz. a jak dzwoniliśmy na baze PKS dowiedzieć sie czy przyjedzie to nie odbierali tel..,.. czasami w ogóle nie jechał i nigdzie nie było o tym inf... ;x

-rrrr (2012-02-21 11:25:49 - IP: ***60.227.161)

pew nie jakies poniemieckie tak jak dwa lata temu zakupiono ze sie tam wiozily generalowie niemieccy , inwestowac w wraki wytluczone ale coz polak wyklepie i jak nowy

-JESZCZE JEDNO (2012-02-21 10:26:45 - IP: ***.116.213.244)

DOBRZE ŻE PKS OBNIŻYŁ BILET DO KIELC I KOSZTUJE TYLE CO BUSY 7 ZŁOTYCH I JUŻ JEST KONKURENCYJNY JAK SIĘ CHCE TO MOŻNA

-JA WIEM PO CO TO JEST ROBIONE (2012-02-21 10:24:17 - IP: ***.116.213.244)

TO JEST PO TO ABY PKS KUPIŁ PRYWACIARZ I MIAŁ JUŻ NOWY(UŻYWANY TABOR) I TYLKO TYLU PRACOWNIKÓW ILE TRZEBA WCZEŚNIEJ NIKT NIE CHCIAŁ KUPIĆ PKS-U BO MIAŁ STARY TABOR A TERAZ JAK BĘDZIE PRZETARG BĘDZIE BARDZIEJ ATRAKCYJNY TAKIE COŚ TYLKO W POLSCE

-abe (2012-02-21 09:17:59 - IP: ***48.67.64)

ludzie o czym ten człowiek mówi, firme doprowadził do ogromnego kilkumilionowego zadłużenia. Te "komfortowe" pojazdy to kilkunastoletnie autobusy kursujące do Szańca, Kotlic i innych wiosek. Znacząca poprawa to by była jak by wywalił to towarzystwo wzajemnej adoracji z tej firmy a więc: Prezes Stanisław P. Nastepny Prezes NSZZ Tomasz M. Radna Justyna N i niejaka Teresa Ł.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry