swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

PKS Busko-Zdrój inwestuje, a jednocześnie zwalnia.

Dodane: MC Data: 2012-02-21 08:32:39 (czytane: 18213)  Wersja do druku

10 komfortowych autobusów kupiło borykające się z poważnymi problemami finansowymi Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Busku-Zdroju. Tabor przewoźnika powiększy się wkrótce o kolejnych pięć pojazdów.

Jednocześnie firma sprzedaje nieruchomość w Pińczowie, po to by wypłacić zaległe wynagrodzenia.
Prezes buskiego PKS - Stanisław Pęcherski wyjaśnia, że zakup autobusów był możliwy dzięki udzielonej przez Ministerstwo Skarbu Państwa dotacji w wysokości 3 milionów złotych. Pieniądze są znaczone, to znaczy, że można je przeznaczyć wyłącznie na ściśle określony cel - w tym przypadku odnowienie taboru. Jest to część realizowanego w spółce programu restrukturyzacji. Spółka kupiła 5 turystycznych autobusów marki Bova i 5 marki Setra. Kursują one na trasach dalekobieżnych, między innymi: do Warszawy, Karpacza i Jeleniej Góry.

pks_busko.jpg



PKS boryka się z problemami finansowymi, dlatego wystawił na sprzedaż bazę techniczną w Pińczowie. Pieniądze z tej transakcji mają zostać przekazane na wypłatę zaległych wynagrodzeń. Prezes firmy liczy, że dzięki sprzedaży nieruchomości, kwestia terminowych wypłat pensji ulegnie znaczącej poprawie.

Stanisław Pęcherski dodaje, że w tym roku spółka po raz kolejny będzie musiała ograniczyć zatrudnienie. Na razie nie chce jednak ujawniać dokładnej liczby osób, które stracą pracę.

Robert Felczak

 źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 

 

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (30)
     

-BOGDAN (2012-05-23 13:03:59 - IP: ***189.60.210)

jak można trzymać takiego prezesa co tylko potrafi wyprzedawać majątek i zwalniać ludzi nawet nie umie sprzedać majątku podobno byli chętni na kupno cpn w pińczowie to nie chciał sprzedać o co w tym chodzi, o to aby jak najdłużej brać pensje -wcale nie małą

-jaaaalu (2012-04-23 13:50:09 - IP: ***7.124.2)

pic i nie tylko kombinacje manipulacjezostawianie ludzi bez kasy totylko gora lodowa roboty dlaprokoratora sporo p prezes pod przykrywka idealow pozwala sobie na takie dzialania gdzie policja ikontrole bezpieczenstwarzewozow pasarzerow

-jaaaalu (2012-04-23 13:50:09 - IP: ***7.124.2)

pic i nie tylko kombinacje manipulacjezostawianie ludzi bez kasy totylko gora lodowa roboty dlaprokoratora sporo p prezes pod przykrywka idealow pozwala sobie na takie dzialania gdzie policja ikontrole bezpieczenstwarzewozow pasarzerow

-jaaaalu (2012-04-23 13:50:09 - IP: ***7.124.2)

pic i nie tylko kombinacje manipulacjezostawianie ludzi bez kasy totylko gora lodowa roboty dlaprokoratora sporo p prezes pod przykrywka idealow pozwala sobie na takie dzialania gdzie policja ikontrole bezpieczenstwarzewozow pasarzerow

-jaaaalu (2012-04-23 13:50:08 - IP: ***7.124.2)

pic i nie tylko kombinacje manipulacjezostawianie ludzi bez kasy totylko gora lodowa roboty dlaprokoratora sporo p prezes pod przykrywka idealow pozwala sobie na takie dzialania gdzie policja ikontrole bezpieczenstwarzewozow pasarzerow

-jaaaalu (2012-04-23 13:50:08 - IP: ***7.124.2)

pic i nie tylko kombinacje manipulacjezostawianie ludzi bez kasy totylko gora lodowa roboty dlaprokoratora sporo p prezes pod przykrywka idealow pozwala sobie na takie dzialania gdzie policja ikontrole bezpieczenstwarzewozow pasarzerow

-jaaaalu (2012-04-23 13:49:29 - IP: ***7.124.2)

pic i nie tylko kombinacje manipulacjezostawianie ludzi bez kasy totylko gora lodowa roboty dlaprokoratora sporo p prezes pod przykrywka idealow pozwala sobie na takie dzialania gdzie policja ikontrole bezpieczenstwarzewozow pasarzerow

-nieborak (2012-02-25 13:47:43 - IP: ***78.151.230)

tabor się powiększa, warsztat się zmniejsza- nie wyrobią się z naprawami ( bo te nowe autobusy są 10 letnie), autobusy nie pojadą na szkoły ( a z tego jest "pewna kasa" ), będą kary i bye bye.

-jurmen (2012-02-24 23:05:07 - IP: ***13.13.39)

....autobusy moze i ladne ale te reklamy? ....toz to buractwo niesamowite! poczekajmy a pojawia sie nowe--- "baba z targu stragan nr.6 swieze jaja" - "kiosk oferuje gazety" itp. A ten kto robi te reklamy pomylil chyba zawody!

- (2012-02-24 14:21:10 - IP: ***75.109.178)

Dlaczego nie ma żadnego bezpośredniego połączenia do Lublina?! To skandal!

-bolek (2012-02-24 12:11:51 - IP: ***.47.104.219)

zwolnienie powinien zacząć od siebie autobusy maja po 15 lat komfortowe

-drv (2012-02-23 15:35:06 - IP: ***.59.105.90)

"-damian (2012-02-21 20:32:55 - IP: ***112.207.234)

najlepiej by było gdyby nasz buski PKS przejęła Veolia Transport, oni już nie jednego wyprowadzili na prostą "

Byly juz rozmowy na ten temat.
Veolia nie chce przejac tego PKS. I wcale sie nie dziwie.

-drv (2012-02-23 15:34:19 - IP: ***.59.105.90)

"-damian (2012-02-21 20:32:55 - IP: ***112.207.234)

najlepiej by było gdyby nasz buski PKS przejęła Veolia Transport, oni już nie jednego wyprowadzili na prostą "

-abe (2012-02-23 11:28:25 - IP: ***48.67.63)

oto zasługi prezesa Pęcherskiego i jego świty:
- od 2006 roku zwolnienie około 200 osób,
- obniżenie pracownikom wynagrodzenia poprzez pozabieranie dodatków,
nieodprowadzanie składek do ZUS a tym samym zadłuzenie firmy wobec ZUS,
- nie wypłacanie pracownikom wynagrodzenia, należnych odpraw dla zwalnianych,
- wyprzedaż majątku firmy, część bazy w Busku, dworzec w Kazimierzy i dalsze plany sprzedaży baza i dworzec w Pińczowie,
- kilkumilionowe zadłużenie firmy,
- nie regulowanie należnych zobowiązań,
- likwidacja i nie obsługiwanie komunikacji,itd,itd.
Oto kilka przykładów jak można przy aprobacie władzy z dobrze prosperującej, mającej ugruntowaną pozycję na rynku firmy zrobić bankruta i nie ponosić za to odpowiedzialności.

- (2012-02-22 13:12:36 - IP: ***48.67.152)

Ciekawe co jeszcze wymysli ten -NIEUDACZNY- zarzad!!!
Zostawili sobie samych przy...sow, ktorzy im klaszcza, a oni zarabiaja niezla kase!
Pracowalem w PKS-ie kilkadziesiat lat to ich znam, a zwolnilem sie sam, nie "podpadlem".
Kto pracowal za czasow p.Klepacza to wie dobrze jak bartosik razem z moskwa podpuscili swoich lizusow na zebraniu o przeksztalcenie PKS-u w spolke- podpuscili prostakow, ze bedzie zarabial-p.KLEPACZ- 7.000 zl.
Dziwie sie ze tego lesera-moskwe jeszcze chlopaki tolerujecie, gdzie to dawne zgranie- tacy jak moskwa zgnoili SOLIDARNOSC!!!!!
Ja pamietam dobrze p.Lipowskiego- to byl prawdziwy przewodniczacy!!!
A teraz?- moskwa siedzi sobie w cieple i sie smieje-ma posadke i wali go co dzieje sie z wami z rodzinami i firma.
Dawno temu mowilem, ze bartosik moskwa i caly zarzad powinni na kolanach isc do dyr. Klepacza po nauki jak zarzadzac taka firma!!!
Mimo wszystko szkoda firmy- POZDRAWIAM WSZYSTKICH NIEKAPUSIOW I NIELIZUSOW!!!!!

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry