swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Wenecki Bal Gimnazjalny 2012. (video)

Dodane: AT Data: 2012-02-20 16:39:50 (czytane: 21329)  Wersja do druku

9 lutego 2012r w Zespole Placówek Oświatowych Nr 1 w Busku-Zdroju odbył się pierwszy Bal gimnazjalny.

Na Bal przybyli znamienici goście: Grażyna Kozioł - Kierownik Zamiejscowego Oddziału Kuratorium w Busku-Zdroju, Burmistrz Miasta i Gminy w Busku-Zdroju - Waldemar Sikora, z-ca Burmistrza - Henryk Radosz oraz Przewodniczący Rady Rodziców - Michał Omasta.Uczniowie klasy III a i III b pod kierunkiem nauczycieli Anny Owsińskiej i Mariusza Panka rozpoczęli bal uroczystym polonezem. W rytmie tradycyjnego, staropolskiego tańca na salę wkroczyli uczniowie w galowych strojach. Był to wzruszający moment dla uczniów, ale przede wszystkim dla rodziców i nauczycieli. 

Zobacz video:

02komers_sg2_busko500.jpg
kliknij i oglądaj


Zwieńczeniem przepięknie zatańczonego poloneza był kosz wykonanych przez uczniów pod kierunkiem Anny Masłowskiej, przekazany Gronu Pedagogicznemu w podzięce za trud włożony w pracę dydaktyczno - wychowawczą.

Misternie ułożone w pięknym koszu kwiaty stały się symbolem codziennego trudu i mozolnej pracy wychowawców i nauczycieli, o czym w swoim przemówieniu zawarła Aleksandra Kumor- uczennica klasy III „a”.

Na ręce dyrektor Beaty Borek uczennica klasy III „a” Emilia Zapała przekazała, własnoręcznie wykonaną prace -„Historia rocznika 2009 – 2012”, by nauczyciele pamiętali, jakim niepowtarzalnym i wyjątkowym rocznikiem byli uczniowie urodzeni w 1996r.

Uczniowie bawili się w przepięknej scenerii rodem z Wenecji, gdyż w wystroju królowały złote maski, połyskujący bluszcz a także bordo, fuksja i amarant. Tak przygotowana scenografia pod kierunkiem  Anny Masłowskiej ze szczególnym zaangażowaniem nauczycieli, rodziców i uczniów klas trzecich, wprowadziła uczestników w niepowtarzalny klimat weneckiego balu.

Rodzice uczniów klas trzecich zadbali o menu, w skład którego weszły królewskie ciasta, przepyszne sałatki i wykwintne dania gorące.

Zabawę zainicjował burmistrz Miasta i Gminy - Waldemar Sikora  wraz z dyrektor Beatą Borek tańcząc walca, po czym zabawa rozpoczęła się na dobre.

Był to wielki bal integracyjny podczas którego uczniowie wspólnie z nauczycielami brylowali na parkiecie. Dominował rock, salsa, cha-cha a nawet flamenco, czasami oberek. We wszystkich rodzajach tańca zarówno młodzież jaki Grono Pedagogiczne czuli się świetnie.

Aż żal było opuścić tak wspaniały bal…


/Jadwiga Lewicka/

 



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (20)
     

-abc (2012-02-21 08:49:44)

przykro mi ale uważam, że to przesada, komu i na co? jest potrzebny taki bal. 15letnia młodzież "przebrana" za dorosłych. Bardziej się liczą teraz bale, wygląd szkół (parkiety, dekoracje) statystyki niż EDUKACJA. Szkoda, wielka szkoda:(

-- (2012-02-21 07:40:49)

Kiedy będzie bal studniówkowy u maluchów w przedszkolu.

- (2012-02-20 22:45:15)

Sami rodzice robią sobie koszty.Zal mi tych dzieci wciaganych w sztywne fryzury i stroje dorosłych"bab"

-do rodzić (2012-02-20 21:14:00)

a co ci do tego jak chcą to robią . a z tego co mi wiadomo to uczniowie nalegali żeby on się odbył .

-rodzić (2012-02-20 18:12:14)

opamiętajcie się nie róbcie z dzieci dorosłych taki bal to się robi przed maturą w liceum czy technikum opamiętajcie się

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry