Dodane: AT Data: 2012-02-20 16:39:50 (czytane: 21330) 
9 lutego 2012r w Zespole Placówek Oświatowych Nr 1 w Busku-Zdroju odbył się pierwszy Bal gimnazjalny.
Na Bal przybyli znamienici goście: Grażyna Kozioł - Kierownik Zamiejscowego Oddziału Kuratorium w Busku-Zdroju, Burmistrz Miasta i Gminy w Busku-Zdroju - Waldemar Sikora, z-ca Burmistrza - Henryk Radosz oraz Przewodniczący Rady Rodziców - Michał Omasta.Uczniowie klasy III a i III b pod kierunkiem nauczycieli Anny Owsińskiej i Mariusza Panka rozpoczęli bal uroczystym polonezem. W rytmie tradycyjnego, staropolskiego tańca na salę wkroczyli uczniowie w galowych strojach. Był to wzruszający moment dla uczniów, ale przede wszystkim dla rodziców i nauczycieli.
Zobacz video:
Zwieńczeniem przepięknie zatańczonego poloneza był kosz wykonanych przez uczniów pod kierunkiem Anny Masłowskiej, przekazany Gronu Pedagogicznemu w podzięce za trud włożony w pracę dydaktyczno - wychowawczą.
Misternie ułożone w pięknym koszu kwiaty stały się symbolem codziennego trudu i mozolnej pracy wychowawców i nauczycieli, o czym w swoim przemówieniu zawarła Aleksandra Kumor- uczennica klasy III „a”.
Na ręce dyrektor Beaty Borek uczennica klasy III „a” Emilia Zapała przekazała, własnoręcznie wykonaną prace -„Historia rocznika 2009 – 2012”, by nauczyciele pamiętali, jakim niepowtarzalnym i wyjątkowym rocznikiem byli uczniowie urodzeni w 1996r.
Uczniowie bawili się w przepięknej scenerii rodem z Wenecji, gdyż w wystroju królowały złote maski, połyskujący bluszcz a także bordo, fuksja i amarant. Tak przygotowana scenografia pod kierunkiem Anny Masłowskiej ze szczególnym zaangażowaniem nauczycieli, rodziców i uczniów klas trzecich, wprowadziła uczestników w niepowtarzalny klimat weneckiego balu.
Rodzice uczniów klas trzecich zadbali o menu, w skład którego weszły królewskie ciasta, przepyszne sałatki i wykwintne dania gorące.
Zabawę zainicjował burmistrz Miasta i Gminy - Waldemar Sikora wraz z dyrektor Beatą Borek tańcząc walca, po czym zabawa rozpoczęła się na dobre.
Był to wielki bal integracyjny podczas którego uczniowie wspólnie z nauczycielami brylowali na parkiecie. Dominował rock, salsa, cha-cha a nawet flamenco, czasami oberek. We wszystkich rodzajach tańca zarówno młodzież jaki Grono Pedagogiczne czuli się świetnie.
Aż żal było opuścić tak wspaniały bal…
/Jadwiga Lewicka/
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (20) |
-Kszys (2012-03-01 22:10:49)
Te oczerniajace kometarze zapewne pisza uczniowie czy nauczyciele z gim pod basenem, bo z tego co pamietam czepiaja sie wszystkich poczawszy od znakomitego gim w Podgajach a skonczywszy na zpo ;) To ze maja tyle sukcesow to zasluga tego, ze chodzi tam duzo dzieci, ponad 500? wiec na zgraje dresow, cwaniaczkow zawsze znajdzie sie ktos normalny sie nauczy na konkurs ;) Fajnie tanczyliscie ale wciaz kojarzycie mi sie z armia koreanska na pochodzie xD pozdrowionka ;p
-ii (2012-02-27 22:50:02)
elegancko , legalnie , kulturalnie, bardzo fajnie :D
-Zpo (2012-02-25 14:08:49)
w tamtym gimm ile klas jestt . u nas 56 uczniow i myslicie zee wszyscy pojda na konkursy ?? fakt moze w noge slabsi jestesmy ale zagrajmy w siatke albo recza czy nawet zmierzmy sie w lekką ... chodzcie smialo jest nas malo .
-..... (2012-02-24 18:11:55)
Jeśli macie zamiar takie komentarze obrażające naszą szkołę pisać, to już lepiej nie komentujcie !
- (2012-02-23 19:06:09)
Czy zastanawiał się ten ktoś, kto oczernia ten wenecki bal,nauczycieli i całą resztę że tak naprawdę to ubliża tej młodzieży?A proszę odpowiedzieć co Ta
młodzież robiła niewłaściwego?????????????Przecież Oni się świetnie bawili.Nie PILI,NIE Brali narkotyków za rogiem,tylko kulturalnie się umieli bawić i to razem z nauczycielami.Czy to należy krytykować?Sądzę że jakby niecenzuralnie się bawili to to byłoby ok. ale że z kulturą to trzeba im dowalić że nie mają osiągnięć naukowych,zmieszać z przedszkolakami-choć też nie wiem co i przedszkolaki zawiniły temu komuś?A Jak będzie mało to i dołożyć władzom trzeba,że pokazali się .Przepraszam ,że komuś popsułam mniemanie o sobie
-........ (2012-02-22 20:45:59)
Ludzie zastanówcie się zanim coś napiszecie i będziecie oczerniać innych. Dla tej młodzieży był to najpiękniejszy dzień w życiu i niepowtarzalny jak do tej pory. W jeden wieczór i tak nikt by się nie nauczył, a czy im nie jest potrzebny odpoczynek ? Na każdym kroku nauka i mowa o egzaminach. Ludzie można zwariować, a jeśli mam się odnieść do komentarzy względem tego, że dzieli w przedszkolu będą mieli bale to muszę przyznać, że dziwi mnie inteligencja ludzi tu piszących. 16 lat nie da się porównać do 6 lat, a w dodatku bal odbył się bez zarzutów i różnego typu afer. Młodzież pokazała, że potrafi się zachować i zasłużyła na taką imprezę, a rodzicom wszyscy są wdzięczni za ich trud. Kończąc moją wypowiedź, nikt nie był zmuszany do udziału w tego typu balu, więc proszę dwa razy się zastanowić przed napisaniem czegoś.
- (2012-02-22 14:51:59)
co do kosztów 50 złoty to nie majątek , a garnitury i suknie wszyscy , a jeżeli nie wszyscy to większośc uczniów miala z bierzmowania , a co do wyników w nauce to chyba jeden wieczór do tyłu nie obnizy poziomu szkoły o nie wiadomo ile . Najważniejsze ze my uczniowie jesteśmy z tego zadowolenia , a rodzice niech myślą swoje .
Zadowolony z komesru uczen ZPO ;D
-..... (2012-02-22 13:09:18)
Ludzie zastanówcie się ! Po pierwsze to nie był walc tylko polonez(widać inteligencję komentujących) Po drugie, to ta impreza była zamiast choinki, więc nie wiem czemu wszyscy się tak oburzyli. Po trzecie, nikt nikogo nie zmuszał do udziału w tym balu. Po czwarte spójrzcie na tamto gimnazjum ilu jest tam uczniów, a ile u nas!
-aga (2012-02-22 09:38:41)
bardzo ładnie bylo zazdrosc w innych czy co
-zainteresowany (2012-02-22 00:16:30)
bale, pokazy i inne bzdety w tym ZPO nr 1 - już chyba każdy wie, że to ma tam miejsce, ale gdzie wyniki w nauce? szkoła to nie dyskoteka!, nie sala balowa (przynajmniej jeszcze nie). Pokażcie, że macie mocne sukcesy i dopiero balujcie z dziećmi! Przed sekundą wszedłem na stronę Kuratorium Oświaty w Kielcach. W wynikach konkursów przedmiotowych raz po raz pojawia się Samorządowe Gimnazjum Nr 1 w Busku - Zdroju? Dlaczego Was tam nie ma?? Jeśli dobrze policzyłem to Gimnazjum przy basenie ma między 25-29 finalistów wojewódzkich konkursów z poszczególnych przedmiotów w tym roku szkolnym. Ilu jest w ZPO? Może to byłby lepszy temat do opisania??
- (2012-02-21 22:15:27)
Czy wszyscy chcieli? Ile taka impreza kosztowała od osoby,a ile suknie balowe?Czy wszystkich było na to stać?
- (2012-02-21 20:59:01)
po 1 to już nie dzieci bo 15-16 lat to już młodzież , prawie dorosła . A po za tym to sami chcieli , to mieli ;p
-wifi (2012-02-21 14:46:50)
głupota jakich coraz więcej: dzieci do nauki, bo do dorosłości im jeszcze dość daleko. Dziwię się tylko rodzicom, bo zachowują się jak ich pociechy. No ale może chodzi tu o jakiś dziwnie pojęty prestiż, konkurencję (względem innych gimnazjów)czy zbytek kasy? A może zatraciliście cele?
-asia (2012-02-21 10:35:08)
ja też tak uważam. wkrótce przedszole będzie miało bal
-bw (2012-02-21 09:04:42)
Może nasz burmistrz lubiący bywać na salonach chć w części by pokrył koszty takiego BALU i odciążył i tak puste kieszenie rodziców
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.