swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Nowy Urząd Gminy otwarty!

Dodane: MR Data: 2012-02-13 16:34:23 (czytane: 17671)  Wersja do druku

Zgodnie z zapowiedziami w dniu 12 lutego br. dokonano skromnego, ale uroczystego otwarcia nowej siedziby administracyjno-obsługowej w Pacanowie.

Punktualnie o godz. 13:30 przedstawiciele inwestora, generalnego wykonawcy, świata polityki i samorządów przecięli symboliczną wstęgę.

Budynek02.jpg

Moment przecięcia wstęgi

Budynek04.jpg

Ksiądz Leszek Domagała poświęcił obiekt

Budynek07.jpg

Wśród gości widać przedstawicieli świata polityki i samorządu
 

Następnie goście udali się do sali konferencyjnej, tzw. herbowej, gdzie ksiądz proboszcz Parafii Pacanów Leszek Domagała poświęcił obiekt. Moment ten poprzedziło odśpiewanie hymnu państwowego. Współgospodarze imprezy: Przewodniczący Rady Gminy Jan Nowicki i Wójt Wiesław Skop powitali gości. Wśród nich byli: Wicewojewoda Świętokrzyski Beata Oczkowicz, Marszałek Województwa Adam Jarubas, Senator RP Mieczysław Gil, eurodeputowany dr Czesław Siekierski, radni wojewódzcy: Mieczysław Sas i Krzysztof Dziekan, dyrektor departamentu Urzędu Marszałkowskiego Jacek Kowalczyk, honorowi obywatele Pacanowa Stefan Rachwalski i prof. Stanisław Pytko, starosta buski Jerzy Kolarz, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Robert Gwóźdź, radni powiatowi Zbigniew Surdel i Krzysztof Eliasz, komendanci powiatowi: Państwowej Straży Pożarnej Kazimierz Ścibiło i Policji Państwowej Roman Sobczak, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Krzysztof Tułak, przedstawiciele Powiatowej Stacji „Sanepid”: dyrektor Krzysztof Socha i Grzegorz Wojciechowski, dyrektor RZE w Busku-Zdroju Czesław Maj i Kierownik ZEORK w Pacanowie Włodzimierz Górski, były wiceprzewodniczący Sejmiku Samorządowego Józef Żurek, dyrektor ECB Karolina Kępczyk, prezes Zarządu Gminnego OSP w Pacanowie Józef Zaród, skarbnik gminy Dorota Kochanowicz, sekretarz gminy Kazimierz Zdziebko, radni gminni V i VI kadencji na czele z przewodniczącym Janem Nowickim. Wykonawców reprezentowali: prezes firmy remontowo-budowlanej z Połańca Mieczysław Dudek z małżonką i kierownik budowy Edward Czapla,. Przybyli także dyrektorzy szkół, prezesi stowarzyszeń, sołtysi i mieszkańcy gminy oraz media. Wojewoda Beata Oczkowicz wręczyła odznaczenia nadane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Srebrny Krzyż Zasługi odebrał ksiądz Jan Barna – proboszcz Parafii Rataje, a srebrne medale za długoletnią służbę otrzymały pracownice Urzędu Gminy: Henryka Żak i Urszula Tutak.

Budynek05.jpg

Ksiądz Jan Barna odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi

Budynek06.jpg

Srebrne medale za długoletnią służbę odebrały pracownice Urzędu Gminy Henryka Żak i Urszula Tutak
 

Prowadzący uroczystość: wójt i przewodniczący Rady Gminy Pacanów podziękowali wszystkim instytucjom i osobom, które przyczyniły się do powstania centrum, od wykonawcy począwszy przez organy odbierające i na obsłudze inżynierskiej z Urzędu Gminy skończywszy.

Budynek08.jpg

Podziękowanie za bardzo dobre wykonanie centrum odebrał generalny wykonawca Mieczysław Dudek z Połańca


Honorowi goście zabierający głos gratulowali samorządowi gminy kolejnej jakże potrzebnej i pomysłowo zorganizowanej inwestycji.
„... w Pacanowie ciągle się coś dzieje, ciągle budujecie otwieracie, jesteście zgodni i bardzo aktywni!” – mówili. 

Nie zabrakło także prezentów, które przywieźli goście. Piękne obrazy olejne i grafikę podarowali gospodarzom prof. St. Pytko, S. Rachwalski i starosta J. Kolarz.

Budynek10.jpg 

Goście  pospieszyli z prezentami, tu prof. St. Pytko z Krakowa - Honorowy Obywatel Pacanowa

Budynek12.jpg 

... a dołączyli także samorządowcy z powiatu

Budynek11.jpg

... i prezes Fundacji im. Władysława i Zofii Pokusów Stefan Rachwalski

Budynek09.jpg

Eurodeputowany dr Czesław Siekierski

Po części oficjalnej wszyscy udali się za zwiedzanie wnętrz centrum administracyjnego. Teraz czas na przeprowadzkę!

PS. Koszt wykonania budynku i zagospodarowania terenu przyległego to: 4 mln 570 tys. PLN

Budynek03.jpg

Gospodarze gminy podziękowali wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy budowie

Budynek01.jpg

W otwarciu i zwiedzaniu budynku uczestniczyło około 80 osób




Zdjęcia Robert Gwóźdź
Serwis Informacyjny UG

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry