Zgodnie z zapowiedziami w dniu 12 lutego br. dokonano skromnego, ale uroczystego otwarcia nowej siedziby administracyjno-obsługowej w Pacanowie.
Punktualnie o godz. 13:30 przedstawiciele inwestora, generalnego wykonawcy, świata polityki i samorządów przecięli symboliczną wstęgę.

Moment przecięcia wstęgi

Ksiądz Leszek Domagała poświęcił obiekt

Wśród gości widać przedstawicieli świata polityki i samorządu
Następnie goście udali się do sali konferencyjnej, tzw. herbowej, gdzie ksiądz proboszcz Parafii Pacanów Leszek Domagała poświęcił obiekt. Moment ten poprzedziło odśpiewanie hymnu państwowego. Współgospodarze imprezy: Przewodniczący Rady Gminy Jan Nowicki i Wójt Wiesław Skop powitali gości. Wśród nich byli: Wicewojewoda Świętokrzyski Beata Oczkowicz, Marszałek Województwa Adam Jarubas, Senator RP Mieczysław Gil, eurodeputowany dr Czesław Siekierski, radni wojewódzcy: Mieczysław Sas i Krzysztof Dziekan, dyrektor departamentu Urzędu Marszałkowskiego Jacek Kowalczyk, honorowi obywatele Pacanowa Stefan Rachwalski i prof. Stanisław Pytko, starosta buski Jerzy Kolarz, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Robert Gwóźdź, radni powiatowi Zbigniew Surdel i Krzysztof Eliasz, komendanci powiatowi: Państwowej Straży Pożarnej Kazimierz Ścibiło i Policji Państwowej Roman Sobczak, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Krzysztof Tułak, przedstawiciele Powiatowej Stacji „Sanepid”: dyrektor Krzysztof Socha i Grzegorz Wojciechowski, dyrektor RZE w Busku-Zdroju Czesław Maj i Kierownik ZEORK w Pacanowie Włodzimierz Górski, były wiceprzewodniczący Sejmiku Samorządowego Józef Żurek, dyrektor ECB Karolina Kępczyk, prezes Zarządu Gminnego OSP w Pacanowie Józef Zaród, skarbnik gminy Dorota Kochanowicz, sekretarz gminy Kazimierz Zdziebko, radni gminni V i VI kadencji na czele z przewodniczącym Janem Nowickim. Wykonawców reprezentowali: prezes firmy remontowo-budowlanej z Połańca Mieczysław Dudek z małżonką i kierownik budowy Edward Czapla,. Przybyli także dyrektorzy szkół, prezesi stowarzyszeń, sołtysi i mieszkańcy gminy oraz media. Wojewoda Beata Oczkowicz wręczyła odznaczenia nadane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Srebrny Krzyż Zasługi odebrał ksiądz Jan Barna – proboszcz Parafii Rataje, a srebrne medale za długoletnią służbę otrzymały pracownice Urzędu Gminy: Henryka Żak i Urszula Tutak.

Ksiądz Jan Barna odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi

Srebrne medale za długoletnią służbę odebrały pracownice Urzędu Gminy Henryka Żak i Urszula Tutak
Prowadzący uroczystość: wójt i przewodniczący Rady Gminy Pacanów podziękowali wszystkim instytucjom i osobom, które przyczyniły się do powstania centrum, od wykonawcy począwszy przez organy odbierające i na obsłudze inżynierskiej z Urzędu Gminy skończywszy.

Podziękowanie za bardzo dobre wykonanie centrum odebrał generalny wykonawca Mieczysław Dudek z Połańca
Honorowi goście zabierający głos gratulowali samorządowi gminy kolejnej jakże potrzebnej i pomysłowo zorganizowanej inwestycji.
„... w Pacanowie ciągle się coś dzieje, ciągle budujecie otwieracie, jesteście zgodni i bardzo aktywni!” – mówili.
Nie zabrakło także prezentów, które przywieźli goście. Piękne obrazy olejne i grafikę podarowali gospodarzom prof. St. Pytko, S. Rachwalski i starosta J. Kolarz.
Goście pospieszyli z prezentami, tu prof. St. Pytko z Krakowa - Honorowy Obywatel Pacanowa
... a dołączyli także samorządowcy z powiatu

... i prezes Fundacji im. Władysława i Zofii Pokusów Stefan Rachwalski

Eurodeputowany dr Czesław Siekierski
Po części oficjalnej wszyscy udali się za zwiedzanie wnętrz centrum administracyjnego. Teraz czas na przeprowadzkę!
PS. Koszt wykonania budynku i zagospodarowania terenu przyległego to: 4 mln 570 tys. PLN

Gospodarze gminy podziękowali wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy budowie

W otwarciu i zwiedzaniu budynku uczestniczyło około 80 osób
Zdjęcia Robert Gwóźdź
Serwis Informacyjny UG