swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Gminne inwestycje.

Dodane: AT Data: 2012-02-13 09:47:58 (czytane: 13791)  Wersja do druku

Wraz z początkiem lutego Gmina Busko-Zdrój podpisała z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego aneks do umowy zwiększający zakres rzeczowy projektu pn.: "Wzrost estetyki i poprawa funkcjonalności przestrzeni publicznej Miasta Busko-Zdrój - etap I".

W rozszerzonym zakresie planowana jest przebudowa Placu Zwycięstwa wraz z przebudową oświetlenia ulicznego. Aby uzyskać jak najlepszy efekt działań rewitalizacyjnych połączono modernizowany obszar ul. Mickiewicza, Poprzecznej, Kościuszki i Kilińskiego z Placem Zwycięstwa.

Całkowity koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 35 448 458 zł, a wartość dofinansowania wynosi 55,69 % kosztów kwalifikowanych tj. ponad 19 mln zł.

Projekt realizowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w ramach działania 6.1 Wzmocnienie regionalnych i sub-regionalnych ośrodków wzrostu.

inwestycje_gminy_busko.jpg



***

Gmina uzyskała również dofinansowanie do projektu: „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego".

W ubiegłym miesiącu podpisana została umowa pomiędzy Sekretariatem Stanu ds. Gospodarczych Konfederacji Szwajcarskiej (SECO), a Ministerstwem Rozwoju Regionalnego (KIK) o dofinansowanie przedsięwzięcia w wysokości 75 % kosztów kwalifikowanych projektu.

***

„Zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez uporządkowanie dojścia do kapliczki w miejscowości Widuchowa gm. Busko-Zdrój" – taki tytuł nosi projekt, który zgłoszony został do dofinansowania w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju LGD Stowarzyszenia Buska Lokalna Grupa Działania „Słoneczny Lider".

W styczniu podpisano umowę z Samorządem Województwa Świętokrzyskiego na realizację tego przedsięwzięcia.

Całkowity koszt inwestycji określony został na poziomie 43 665 zł, a wartość dofinansowania wynosi 70 % kosztów kwalifikowanych tj. 24 850 zł.

Oprac. EHR

Źródło: busko.pl

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (10)
     

-młode (2012-02-15 16:44:20)

ja to tak długo nie wytrzymam :) parę dni i odlot :D

-ja (2012-02-15 11:08:35)

ale ta informacja kosztuje

-nie mogę zgadnąć (2012-02-14 21:11:36)

kto wie kogo nazywają buskim Fidelem Castro ?

-mieszczuch (2012-02-13 19:19:45)

Gmina wyzbyła się sprytnie ze swoich zasobów mieszkaniowych i budynków i mieszkań, które wymagają inwestycji w minimum 90%. Przez lata MPGK będąc z upoważnienia gminy zarządcą tych obiektów zgarniał kase nic nie inwestując w remonty i konserwacje.Budynki niszczały przez lata i straszą swoim wyglądem.Wspólnoty Mieszkaniowe gmina pozostawia same z tym obciążeniem finansowym twierdząc, że jest to prywatna własność, ale zgodnie z ustawą o własności, zarządca miał działać by stan techniczny obiektów nie uległ pogorszeniu.
Problemu tego nie chcą widzieć ani Urząd ani Rada Miasta.
Kto pomoże Wspólnotom opracować program aby uzyskać dofinansowanie na termomodernizacje dla wszystkich bloków wspólnotowych?

- (2012-02-13 17:05:30)

mamy juz przyklady jak uporzadkowano ulice w rynku pozal sie boze teraz wezma sie za cieletnik wytna polowe drzew a reszte zaleja betonem bo material to trwaly i lepiej bedziemy sie czuc w parku w letnia pore bo beton bedzie chlodny jestem ciekaw ile jeszcze bedzie trwac przebudowa alei mickiewicza bo konca nie widac i zrobcie wreszcie porzadek na placu targowym bo wyglada jak slamsy i nawet szczury sie rozmnozyly widac to wieczorem

-marian (2012-02-13 16:00:37)

kiedy ktoś mądry weżmie się za estetyke na placu handlowym przy ul.Batorego.Takiego syfu nie ma w żadnym innym miasteczku,plany są tylko chęci brak

-oto jest pytanie (2012-02-13 11:46:50)

kapliczek jest więcej, czy każda stanie się celem inwestycji, czy tylko ta jedna??? I dlaczego właśnie ona? Proszę mnie oświecić, bo coś mnie ominęło...

-olo (2012-02-13 11:30:52)

raczej poprawa estetyki a nie jej wzrost. Czy jest jakiś modelk poprawy tej estetyki czy tylko jest to greps językowy? Dopóki nie podejmie się lokalnych ustaleń w sprawie ładu w przestrzeni publicznej, dopóty te zabawy z ,, zwiększeniem estetyki,, będą picem na wodę. Ale żeby zając się tą przestrzenia trzeba przeprowadzić szereg konsultacji społecznych, rozmów, analiz. Więc kto się będzie tym zajmowałKogo obchodzi fatalna architektura wznoszonych obiektów, chaotyczna zabudowa,agresywna reklama wielkoformarowa, jednym słowem brzydota i agresywne , chamskie otoczenie. Estetyka życia codziennego mieszkańców Buska to temat na sesje naukową, na liczne studia i opracowania niekoniecznie kosztowne. Tylko kto wyjdzie z inicjatywą. Magistrat raczej nie bo dobrze jest im jak jest. Rada niestety mnie osobiście zawiodła pasywną tematyka obrad. Towarzystwo Buszczan zdaje mi się nie jest zainteresowane.

-gabi (2012-02-13 10:57:43)

święta racja...młodzież ta młodsza nie ma zajęcia ta starsza nie ma pracy a tu się wydaje tyle pieniędzy ...na to żeby miasto było piękniejsze?????zwłaszcza plac zwycięstwa z tymi reklamami na środku chodnika i wystawę ciuchów, torebek, chemii wokół rynku .własnie to jest piękne jak na odpuście .może tym się ktoś zajmie bo to nie wpływa na piękno naszego miasta

- (2012-02-13 10:01:25)

Na ***y pieniądze są, na tworzenie miejsc pracy nic sie nie mowi,o rozwoju budownictwa mieszkalnego też nic.Jeżeli tak władze będa postrzegać rozwoj miasta to za niedługi czas zostaną sami emeryci bo młodzież ucieka z tego grajdola.Dla żulików i chuliganów nie potrzeba zbyt dużego komfortu oni czuja sie najlepiej jak są w ukryciu i maja co duldać!

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry