Wraz z początkiem lutego Gmina Busko-Zdrój podpisała z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego aneks do umowy zwiększający zakres rzeczowy projektu pn.: "Wzrost estetyki i poprawa funkcjonalności przestrzeni publicznej Miasta Busko-Zdrój - etap I".
W rozszerzonym zakresie planowana jest przebudowa Placu Zwycięstwa wraz z przebudową oświetlenia ulicznego. Aby uzyskać jak najlepszy efekt działań rewitalizacyjnych połączono modernizowany obszar ul. Mickiewicza, Poprzecznej, Kościuszki i Kilińskiego z Placem Zwycięstwa.
Całkowity koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 35 448 458 zł, a wartość dofinansowania wynosi 55,69 % kosztów kwalifikowanych tj. ponad 19 mln zł.
Projekt realizowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w ramach działania 6.1 Wzmocnienie regionalnych i sub-regionalnych ośrodków wzrostu.

***
Gmina uzyskała również dofinansowanie do projektu: „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego".
W ubiegłym miesiącu podpisana została umowa pomiędzy Sekretariatem Stanu ds. Gospodarczych Konfederacji Szwajcarskiej (SECO), a Ministerstwem Rozwoju Regionalnego (KIK) o dofinansowanie przedsięwzięcia w wysokości 75 % kosztów kwalifikowanych projektu.
***
„Zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez uporządkowanie dojścia do kapliczki w miejscowości Widuchowa gm. Busko-Zdrój" – taki tytuł nosi projekt, który zgłoszony został do dofinansowania w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju LGD Stowarzyszenia Buska Lokalna Grupa Działania „Słoneczny Lider".
W styczniu podpisano umowę z Samorządem Województwa Świętokrzyskiego na realizację tego przedsięwzięcia.
Całkowity koszt inwestycji określony został na poziomie 43 665 zł, a wartość dofinansowania wynosi 70 % kosztów kwalifikowanych tj. 24 850 zł.
Oprac. EHR
Źródło: busko.pl