swietokrzyskie.info

Sobota, 27 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Cypriana, Emanueli, Władysława

Wiadomosci

Sąd nie rozpoczął jeszcze przesłuchań oskarżonych o korupcję policjantów.

Dodane: AT Data: 2012-01-12 14:04:55 (czytane: 16953)  Wersja do druku

Oskarżeni o korupcję policjanci z buskiej drogówki, wciąż nie zostali przesłuchani. Odbyły się już dwie kilkugodzinne rozprawy w ich sprawie, ale na obu odczytywany był tylko, zawierający ponad 200 stron, akt oskarżenia. Na razie nie udało się zakończyć jego przedstawiania.

Sędzia Marcin Chałoński- rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach tłumaczy, że zarzuty dotyczą w sumie 11 stróżów prawa i 33 kierowców wręczających łapówki, a rekordzista ma aż 217 zarzutów, dlatego akt oskarżenia jest tak długi. Jego odczytywanie będzie kontynuowane w lutym i dopiero wtedy rozpoczną się przesłuchania oskarżonych i świadków- dodał sędzia Chałoński.

Jedenastu funkcjonariuszom, prokuratura zarzuca, że od grudnia 2009 roku, do lutego 2010, w zamian za odstąpienie od kary, wzięli łapówki w wysokości od 20 do, 250 złotych, co najmniej 10 euro oraz  chipsy, orzeszki i butelkę wódki. 

Stróże prawa wpadli po tym, gdy kontrolę w buskiej drogówce przeprowadziło Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Dowody na korupcję Biuro zdobyło montując w radiowozie podsłuch.

16 z oskarżonych kierowców przyznało się do wręczania łapówek i dobrowolnie poddało się karze. Ich sprawa będzie rozpatrywana na oddzielnej rozprawie.

Michał Michta
Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (40)
     

- (2012-01-12 18:50:11)

prawda jest taka, ze zlapali tych ktoprych zlapac nie powinni, a Ci ktorzy zostali patrza jak tylko mandat wlepic. Jak sie nie da za predkosc, za pasy to zawsze sie gasnica znajdzie z nieaktualna data waznosci itp

-Tak się powodzi kolegom maszałka (2012-01-12 18:28:16)

Nawet jesli brali, to co takiego, przecież nie okradali skarbu państawa jak Żurek w mechaniku na 3 mln zł. Oni są bez pracy, bo brali chipsy lub orzeszki, a Żurek jest Panem Prezesem i ma super pobory w PSS! Pracownicy natomiast maja głodowe pensje. Takie rzeczy tylko w Busku!

- (2012-01-12 18:19:50)

I tak będzie z 5 lat aż sie przedawni wszystko....

- (2012-01-12 17:44:32)

hahaha,śmieszne..a gdzie nie biorą????

-kierowca (2012-01-12 17:04:22)

Nawet jesli brali, to co takiego, przecież nie okradali skarbu państawa jak Żurek w mechaniku na 3 mln zł. Oni są bez pracy, bo brali chipsy lub orzeszki, a Żurek jest Panem Prezesem i ma super pobory w PSS! Pracownicy natomiast maja głodowe pensje. Takie rzeczy tylko w Busku!

-Zmarszczony Fred (2012-01-12 16:35:11)

No dołek ich,i tortile też.

-a świstak (2012-01-12 16:03:49)

a swistak już nie zawija orzeszków bo chipsy byly przeterminowane

- (2012-01-12 15:59:16)

no dzisiaj już za orzeszki nie pojedziesz, musisz mieć coś droższego, jaja jak berety hahaha

-xxxxxx (2012-01-12 15:19:18)

"chipsy, orzeszki, butelke wódki" - smiech na sali.....jak mozna sie tak ponizyc no ale w sumie to swiadczy o tym jaka mamy wladze w naszym kraju..

-. (2012-01-12 14:44:01)

A już myśleli, że są niezatapialni i mogą decydować o wszystkim..Pan i Władca...pozostali to szary motłoch...

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry