swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Sąd nie rozpoczął jeszcze przesłuchań oskarżonych o korupcję policjantów.

Dodane: AT Data: 2012-01-12 14:04:55 (czytane: 16952)  Wersja do druku

Oskarżeni o korupcję policjanci z buskiej drogówki, wciąż nie zostali przesłuchani. Odbyły się już dwie kilkugodzinne rozprawy w ich sprawie, ale na obu odczytywany był tylko, zawierający ponad 200 stron, akt oskarżenia. Na razie nie udało się zakończyć jego przedstawiania.

Sędzia Marcin Chałoński- rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach tłumaczy, że zarzuty dotyczą w sumie 11 stróżów prawa i 33 kierowców wręczających łapówki, a rekordzista ma aż 217 zarzutów, dlatego akt oskarżenia jest tak długi. Jego odczytywanie będzie kontynuowane w lutym i dopiero wtedy rozpoczną się przesłuchania oskarżonych i świadków- dodał sędzia Chałoński.

Jedenastu funkcjonariuszom, prokuratura zarzuca, że od grudnia 2009 roku, do lutego 2010, w zamian za odstąpienie od kary, wzięli łapówki w wysokości od 20 do, 250 złotych, co najmniej 10 euro oraz  chipsy, orzeszki i butelkę wódki. 

Stróże prawa wpadli po tym, gdy kontrolę w buskiej drogówce przeprowadziło Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Dowody na korupcję Biuro zdobyło montując w radiowozie podsłuch.

16 z oskarżonych kierowców przyznało się do wręczania łapówek i dobrowolnie poddało się karze. Ich sprawa będzie rozpatrywana na oddzielnej rozprawie.

Michał Michta
Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (40)
     

-romek (2012-01-13 10:20:57)

w busku policjanci nie mają za bardzo co robić, więc się nudzą i przychodzą im różne głupie pomysły do głowy

- (2012-01-13 10:17:09)

Kiedy przesłuchanie Żurka?

-romek (2012-01-13 10:13:47)

aleś wymyślił , to ci doliczy podatek

-Prosta sprawa (2012-01-13 09:19:31)

Po pierwsze .. nie dawać ani lekarzom ani policjantom. Po drugie ... u lekarza proś paragon!

-Hary (2012-01-13 08:21:26)

Cóż to za sensacja czy nie ma innych ważniejszych spraw? Złodzieje co nakradli miliony śmieją się w głos.Nie znaczy ,że popieram branie łapówek ale takie nagłośnienie. Czy media już nie maja co robić słuchalność ,oglądalność i czytelność prasy tak im spadła ,że zachwaszczają internet.Policjant,ksiądz,urzędnik to tez człowiek i potencjalny co któryś tam może być złodziejem.Gdyby za wszystko to co podpada pod przepis zaczęli karać to rewolucję mamy w pół roku.Ludzie opamiętajcie się policjant ,ksiądz i urzędnik może też pouczyć i gdy odciągnie od złego nawyku od przestępstwa,wykroczenia to efekt ważniejszy dla państwa niż walenie z grubej rury i śrubowanie statystyki.Mamy przykład Komendanta Głównego - nie przywiązywał zbytniej uwagi do nie realnych słupków i nie realnej statystyki i został mianowany na Głównego czyli władzy też na tych słupkach tak bardo nie zależy.Jeśli skradzione miliony w mechaniku są mniej nagłaśniane niż ta w gruncie rzeczy ujmując znowu statystycznie wstrętna aczkolwiek pod względem uszczuplenia majątku państwa mikroskopijna sprawa,to ja już nie wiem w co media grają poker czy kołysanka

- (2012-01-13 08:17:33)

Co do lekarzy to sami widzicie jaką mają "moc" po ostatnim strajku. Nawet rząd się ich boi, więc to państwo w państwie po za wszelkim prawem, a już szczególnie prawo skarbowe ich nie dotyczy... Jeżeli lekarz wypisuje receptę, to zgadza się na warunki stawiane przez refundującego płatność więc o czym tu mowa? Nie pasuje mu to niech nie wypisuje recept i po ptokach. A tak wogóle to rząd powinien zastanowić się czy lekarz przyjmujący w prywatnym gabinecie ma prawo wypisywać recepty na koszt państwa, bo z doświadczenia wiem że za 50-70 PLN piszą co się chce i ile się chce.

- (2012-01-13 08:13:30)

Jasnym jest, że maja możliwość pouczania za wykroczenia. I chwała im jeżeli pouczali za friko, bo jeżeli za kasę no to złamali prawo i sprawa się rypła - powinna być kara. Ale kara adekwatna do winy. A ciekawe czy Romana S nigdy nie złapali na suszarkę lub za inne wykroczenie i wtedy nie machał legitymacją (szmatą służbową) żeby uniknąć mandatu?

-xxx (2012-01-13 00:12:27)

Prawda jest taka, że byle jaki lekarz bierze co popadnie i gdzie popadnie i wtedy jest to dowód wdzięczności. A jak policjant pomaga nie dając punktów to do pierdla i zgnoić. Przykre to jest. Ale prawdą jest że jeśli kraść to miliony. Jeszcze jedno porównanie. Ile skarb państw stracił na policjancie który zmniejszył sumę kilu mandatów? a ile na nieudolnym zarządzaniu jednego z przytaczanych na forum dyrektora jednej ze szkół? Róznica jest niebotyczna, podobnie kara policjanci nie pracują, są zgnojeni, a dyrektor pracuje i owszem, łazi po imprezach i śmieje sie z wszystkich. Masakra!!!!!

- (2012-01-13 00:08:24)

podpadli posłowi i nasłał BSW

-Do pierdla (2012-01-12 22:47:11)

ukarać przykładnie. Tymbardziej że to kundle ...

- (2012-01-12 22:00:19)

Roman jest przyzwoity??? hahahahaha "wszyscy kochają Romana"

- (2012-01-12 21:58:57)

ale przecież nikt z nich grosza nie wziął, ale jak kierowca prosił o zmniejszenie mandatu bo ma kilkoro dzieci na utrzymaniu i żonę niepracująca to się litowali i dawali pouczenie zamiast mandatu sam tego doświadczyłem, a dzisiaj nazywa się ich łapówkarzami????nie wierzę!!!jeżeli tak ma sprawiedliwość wyglądać to ja jej nie chcę.

-Pamela (2012-01-12 21:45:43)

a kto według Was jest przyzwoitym policjantem?

- (2012-01-12 21:29:24)

Z tego wynika że jak się ukradnie milion to już jest się biznesmenem a nie złodziejem ;) I prawo nie działa wtedy

-nn (2012-01-12 20:41:17)

Ej ludzie nie o to chodzi, szkoda tych policjantów bo te "łapówki" które oni niby wzieli to jakiś śmiech na sali to nie były 3mln które ukradła ta jak jej tam nie wiem z mechanika.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry