swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Rozpoczyna się proces buskich policjantów.

Dodane: AT Data: 2012-01-10 13:49:42 (czytane: 23667)  Wersja do druku

Rozpoczyna się proces policjantów z buskiej drogówki, których prokuratura oskarżyła o przyjmowanie korzyści majątkowych. Zarzuty ma w sumie 11 funkcjonariuszy. Od grudnia 2009 roku do lutego 2010 w zamian za odstąpienie od kary wzięli łapówki w wysokości od 20 do 250 złotych, co najmniej 10 euro oraz chipsy, orzeszki i butelkę wódki.

Oprócz korupcji prokuratura zarzuca im także poświadczenie nieprawdy w dokumentach oraz niedopełnienie obowiązków służbowych. Stróże prawa wpadli po tym, gdy kontrolę w buskiej drogówce przeprowadziło Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Dowody na korupcję Biuro zdobyło montując w radiowozie podsłuch. Rekordzista, który ma 217 zarzutów  był laureatem konkursu na policjanta ruchu drogowego 2009 roku.

Na ławie oskarżonych zasiedli też kierowcy, którzy wręczyli łapówki. W sumie sprawa dotyczy prawie 40 osób, w związku z czym proces toczy się w Sądzie w Pińczowie który ma większe sale rozpraw.

We wtorek 16 osób – głównie oskarżonych kierowców – złożyło wniosek o dobrowolne podanie się karze. Zaproponowali rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i grzywnę w wysokości od 1000 do 2000 złotych, w zależności od sytuacji materialnej. Ich sprawa będzie rozpatrywana na oddzielnej rozprawie. 

Na wniosek wszystkich oskarżonych sędzia Renata Szczerba zabroniła mediom rejestrowanie przebiegu rozprawy. Komentarzy odmówili  też obrońcy oskarżonych. Policjantom grozi do 10 lat więzienia.


Michał Michta
Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (73)
     

-kropek (2012-01-13 12:49:12)

Co tu sie nie dowiedziałem z tych komentarzy,ze w zozie zginął fundusz socjalny.No to szukajcie go ,w przyrodzie nic nie ginie ktos go musiał wziąść.

-do poniżej (2012-01-12 19:07:48)

A niektórzy mają po dwa.I to z takich marnych poborów.

- (2012-01-12 18:23:04)

A ja pójdę do drogówki to se dom postawie i kupie Audi...

-ggg (2012-01-12 17:50:07)

każdy by tylko wszystkich zamykał ale jak dupe zmoczy to skamlocze oj błagam darujcie bo dziecko chore bo teściowa umiera bez kremu by wlazł w zad a potem wielki patriota ZAMYKAĆ

-Annie (2012-01-12 16:32:45)

Proponuję zająć się tymi na górze. A o szpitalu nie wspomnę- niech komendant tam robi czystki. Lekarze przyjmują w godzinach pracy państwowej pacjentów prywatnie! Do dzieła!

- (2012-01-12 15:56:48)

to jest to instytucja państwowa, powinni założyć we wszystkich samochodach i budynkach podsłuch i kamery, żebyśmy wiedzieli za co im płacimy, bo w biurach nic nie robią tylko kawę piją, plotkują i uprawiają "ćwiczenia"

- (2012-01-12 14:44:47)

a mi sie tu podoba.pełna kultura, mili ludzie po prostu raj na ziemi

-Nik Czemny (2012-01-12 14:35:39)

Jedno jest pewne,takiego oszustwa, zakłamania,kombinatorstwa i złodziejstwa jak w Busku i okolicy to świat nie widział.Takie piekiełko.

-5 (2012-01-12 13:37:40)

Za tą sędzię też się powinni wziąć.

- (2012-01-12 11:36:15)

a ja słyszałem że dzielili się, ale za mało dostawał i sie w....ił i ich załatwił

- (2012-01-12 11:22:21)

pewnie ze tak, przedstawić tych co brali i tych co dawali

- (2012-01-12 11:17:34)

on musiał ich bardzo nienawidzieć, bo najpierw powinny być inne metody wykorzystane przez przełożonego, ale jemu widocznie chodziło o definitywne zniszczenie ich i ich rodzin, powodzenia

- (2012-01-12 10:56:51)

Powinno się tych wszystkich co brali, przedstawić z imienia i nazwiska, aby ludzie mogli ich wytyk palcami

-xxxxl (2012-01-12 07:39:03)

Dejta juz spokoj tym policjantom oni i tak juz odpowiedzieli za swoje, sasiedzi sie z nich smieja ci co kiedys im lizali dupe teraz sa gora a sami do tego doprowadzili.

-gremlin (2012-01-12 03:47:47)

to sa ludzie sikory : szczurek i cala banda ,zmknac ,posadzic ,najlepiej wychlostac na rynku publicznie

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry