swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZAGRAŁA W NOWYM KORCZYNIE (fotoreportaż)

Dodane: apiotrowski Data: 2012-01-09 21:11:00 (czytane: 18822)  Wersja do druku

W niedzielę 8 stycznia również na nowokorczyńskim rynku już od godz. 11.00 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dzięki hojności Mieszkańców i Gości Gminy zebrano 7.056,74 zł, 1 $, 5€ oraz 2 złote precjoza.

wosp_2012_01.jpg 

Rekordową kwotę zebrano w 2010r. Było to: 7.822,30 zł i 15,30 €, nieomal o połowę więcej niż w roku 2009, kiedy to zebrano 4.473,93 zł i 2 €.

wosp_2012_02.jpg


Rozrywkowa oprawa grania WOŚP zorganizowana została przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Korczynie we współpracy z Urzędem Gminy. Granie rozpoczęły uczennice PSP w Nowym Korczynie – Kasia i Ola Cerazy, następnie kolejne zespoły muzyczne bawiły zebranych na rynku:


1. VOKALL - skład: Artur Gruchała, Mirosław Cepuchowicz, Ryszard Krzemiński
2. TOP SECRET - skład: Grzegorz Stańczak, Damian Kucięba, Waldemar Nowak, Paweł Chwaliński
3. VIRAGO - skład Adam Krzyżański, Anna Krzyżańska, Łukasz Szumilas, Andrzej Gałęziowski
4. INDEX - skład: Ryszard Sobieraj, Zbigniew Jaroszek, Grzegorz Miklaszewski

wosp_2012_03.jpg


Już od godz. 9.00 wolontariusze, czyli 16 uczennic i 1. uczeń z Samorządowego Gimnazjum im. Św. Kingi w/m kwestowali w okolicach kościołów w 6 parafiach gminy (lista poniżej). Ich opiekunami byli : Artur Grzesiak, Paweł Kulik, Bernadetta Rozborska, Barbara Kanicka, Małgorzata Jasiak, Zofia Dybała - Nowak - wszyscy pod czujnym okiem pani dyrektor Barbary Karnawalskiej.
W Gminnym Ośrodku Kultury od godz. 13.00 do 15.00 w ramach grania WOŚP odbywał się maraton zumby, czyli tanecznego aerobiku - bardzo ostatnio modnych ćwiczeń. Pokaz poprowadziła p. Ewa Kwiatkowska z Fitness Klubu przy GOK.   

wosp_2012_04.jpg


W Punkcie Informacji Turystycznej obsługiwanym przez p. Annę Nowak wolontariusze i występujący muzycy mogli się rozgrzać i posilić słodkościami, zasponsorowanymi przez: Pana Pawła Zagaję – Wójta Gminy, Pana Władysława Smolenia - właściciela Piekarni TARKOR, oraz Państwa Stefanię i Bogdana Brodów - właścicieli Firmy „Mechanika Maszyn i Urządzeń Rolniczych - BRODA” z Nowego Korczyna. Przygotowanie sceny, nagłośnienia i obsługę techniczną zapewnili pracownicy GOK-u: p.p. Jerzy Wilk i Edward Leśniak.  
Całość poprowadziła Kierownik GOK - Bogumiła Zawada.

wosp_2012_05.jpg


Przygotowana przez Gminny Ośrodek Kultury we współpracy z Urzędem Gminy impreza pokazała znów pełne zaangażowanie pracowników, nauczycieli i uczniów Samorządowego Gimnazjum im. św. Kingi , zespołów muzycznych z naszej gminy, całego społeczeństwa w tak ważnym społecznie przedsięwzięciu Jurka Owsiaka
Z tego miejsca dziękuję WSZYSTKIM UCZESTNIKOM za pomoc i wsparcie w kolejnej dużej imprezie.

wosp_2012_06.JPG


Oto lista wolontariuszy:

Nowy Korczyn - Opiekun: Bernadeta Rozborska
1.    Motyl Aleksandra
2.    Muzyk Dorota
3.    Boduszek Agnieszka
4.    Jaroszek Marcelina
5.    Rasińska Aleksandra

Brzostków - Opiekun: Małgorzata Jasiak
1.    Sroka Anna
2.    Baran Karolina
3.    Kucięba Monika
4.    Wójtowicz Karolina

Stary Korczyn - Opiekun: Paweł Kulik
1.    Skorupa Weronika
2.    Skorupa Karolina

Strożyska - Opiekun: Zofia Dybała-Nowak
1.    Buczak Izabela
2.    Pietrzyk Marta

Ostrowce - Opiekun: Kanicka Barbara
1.    Kanicka Aleksandra
2.    Nurek Daria

Piasek Wielki - Opiekun: Artur Grzesiak
1.    Wojciechowska Monika
2.    Niedopytalski Piotr

  fotoreportaż

Opracowała: Bogumiła Zawada


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry