Rekordową kwotę zebrano w 2010r. Było to: 7.822,30 zł i 15,30 €, nieomal o połowę więcej niż w roku 2009, kiedy to zebrano 4.473,93 zł i 2 €.
Rozrywkowa oprawa grania WOŚP zorganizowana została przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Korczynie we współpracy z Urzędem Gminy. Granie rozpoczęły uczennice PSP w Nowym Korczynie – Kasia i Ola Cerazy, następnie kolejne zespoły muzyczne bawiły zebranych na rynku:
1. VOKALL - skład: Artur Gruchała, Mirosław Cepuchowicz, Ryszard Krzemiński
2. TOP SECRET - skład: Grzegorz Stańczak, Damian Kucięba, Waldemar Nowak, Paweł Chwaliński
3. VIRAGO - skład Adam Krzyżański, Anna Krzyżańska, Łukasz Szumilas, Andrzej Gałęziowski
4. INDEX - skład: Ryszard Sobieraj, Zbigniew Jaroszek, Grzegorz Miklaszewski
Już od godz. 9.00 wolontariusze, czyli 16 uczennic i 1. uczeń z Samorządowego Gimnazjum im. Św. Kingi w/m kwestowali w okolicach kościołów w 6 parafiach gminy (lista poniżej). Ich opiekunami byli : Artur Grzesiak, Paweł Kulik, Bernadetta Rozborska, Barbara Kanicka, Małgorzata Jasiak, Zofia Dybała - Nowak - wszyscy pod czujnym okiem pani dyrektor Barbary Karnawalskiej.
W Gminnym Ośrodku Kultury od godz. 13.00 do 15.00 w ramach grania WOŚP odbywał się maraton zumby, czyli tanecznego aerobiku - bardzo ostatnio modnych ćwiczeń. Pokaz poprowadziła p. Ewa Kwiatkowska z Fitness Klubu przy GOK.

W Punkcie Informacji Turystycznej obsługiwanym przez p. Annę Nowak wolontariusze i występujący muzycy mogli się rozgrzać i posilić słodkościami, zasponsorowanymi przez: Pana Pawła Zagaję – Wójta Gminy, Pana Władysława Smolenia - właściciela Piekarni TARKOR, oraz Państwa Stefanię i Bogdana Brodów - właścicieli Firmy „Mechanika Maszyn i Urządzeń Rolniczych - BRODA” z Nowego Korczyna. Przygotowanie sceny, nagłośnienia i obsługę techniczną zapewnili pracownicy GOK-u: p.p. Jerzy Wilk i Edward Leśniak.
Całość poprowadziła Kierownik GOK - Bogumiła Zawada.
Przygotowana przez Gminny Ośrodek Kultury we współpracy z Urzędem Gminy impreza pokazała znów pełne zaangażowanie pracowników, nauczycieli i uczniów Samorządowego Gimnazjum im. św. Kingi , zespołów muzycznych z naszej gminy, całego społeczeństwa w tak ważnym społecznie przedsięwzięciu Jurka Owsiaka
Z tego miejsca dziękuję WSZYSTKIM UCZESTNIKOM za pomoc i wsparcie w kolejnej dużej imprezie.
Oto lista wolontariuszy:
Nowy Korczyn - Opiekun: Bernadeta Rozborska
1. Motyl Aleksandra
2. Muzyk Dorota
3. Boduszek Agnieszka
4. Jaroszek Marcelina
5. Rasińska Aleksandra
Brzostków - Opiekun: Małgorzata Jasiak
1. Sroka Anna
2. Baran Karolina
3. Kucięba Monika
4. Wójtowicz Karolina
Stary Korczyn - Opiekun: Paweł Kulik
1. Skorupa Weronika
2. Skorupa Karolina
Strożyska - Opiekun: Zofia Dybała-Nowak
1. Buczak Izabela
2. Pietrzyk Marta
Ostrowce - Opiekun: Kanicka Barbara
1. Kanicka Aleksandra
2. Nurek Daria
Piasek Wielki - Opiekun: Artur Grzesiak
1. Wojciechowska Monika
2. Niedopytalski Piotr