swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Sztaby WOŚP liczą pieniądze.

Dodane: AT Data: 2012-01-09 15:32:50 (czytane: 10001)  Wersja do druku

Trwa liczenie pieniędzy po wczorajszym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Największą sumę w powiecie staszowskim uzbierano w Połańcu- ponad 33 tysiące złotych.

Jak poinformowała szefowa tamtejszego sztabu  Joanna Juszczyńska, to o 3 tysiące więcej niż w ubiegłym roku. Jeden z wolontariuszy  zebrał do puszki  – ponad 2 tysiące złotych.  Na ulicach Połańca kwestowało 50 wolontariuszy.

Także w  Bogorii pobito ubiegłoroczny rekord- zebrano 16 tysięcy 725 złotych, to o prawie 4 tysiące więcej niż przed rokiem - powiedziała  Zofia Ligia Janda, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Bogorii.  Podczas  licytacji 90  przedmiotów  uzyskano ponad 3 tysiące złotych.  W Staszowie zebrano wczoraj około 27 tysięcy złotych a w Osieku  7,5 tysiąca złotych.

Rekordową sumę prawie 34 tysięcy złotych zebrano podczas 20 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sandomierzu.  W ubiegłym roku było ponad 26 tysięcy złotych. Z kolei w Obrazowie wolontariusze zgromadzili   14 tysięcy złotych . Szefowa tamtejszego sztabu Anna Zybała podkreśla, że nie jest to ostateczna kwota, ponieważ konto akcji zasilili jeszcze sponsorzy, wpłacono także datki w obcej walucie, całość podsumowana zostanie  jutro.

Na ulicach Obrazowa, Kleczanowa, Węgrc i Świątnik kwestowało w sumie 20 wolontariuszy. Jedna z wolontariuszek  Jolanta Jóźwiak , nauczycielka ze szkoły podstawowej w Bilczy, która zebrała 1.700 złotych. Większą kwotę w porównaniu do ubiegłorocznej zebrano także w Zawichoście- 6 tysięcy 442 złote- poinformowała Patrycja Sus- Lutyńska, dyrektorka Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury. Podkreśliła także ogromne zaangażowanie wielu ludzi w przygotowane i przebieg 20  finału. W Koprzywnicy zebrano ponad   7 tysięcy złotych.


Grażyna Szlęzak Wójcik
Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry